Komunia w domu – jak zorganizować przyjęcie komunijne w domu?

Jeśli organizujesz przyjęcie komunijne w domu, musisz zrobić kilka rzeczy, aby było ono udane. Po pierwsze, musisz się upewnić, że masz wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich. Trzeba też przygotować stół do nabożeństwa komunijnego. Zobacz nasz poradnik i pozwól sobie na przygotowanie przyjęcia. 
komunia w domu

Dlaczego warto zorganizować komunię w domu?

Istnieje wiele powodów, dla których ktoś może zdecydować się na zorganizowanie komunii w domu. Być może chcą stworzyć bardziej intymną atmosferę lub zaoszczędzić na wynajmie lokalu. Niezależnie od powodu, zorganizowanie komunii w domu może być pięknym i znaczącym sposobem na celebrowanie tego ważnego sakramentu. Ponadto nie trzeba się martwić o poziom hałasu czy czynniki rozpraszające, które mogą występować w innych miejscach.

dekoracje na komunie w domu

Komunia w restauracji: drogo i bez atmosfery?

Istnieje wiele powodów, dla których ktoś może zdecydować się na zorganizowanie komunii w domu. Być może chcą stworzyć bardziej intymną atmosferę lub zaoszczędzić na wynajmie lokalu. Niezależnie od powodu, zorganizowanie komunii w domu może być pięknym i znaczącym sposobem na celebrowanie tego ważnego sakramentu. Ponadto nie trzeba się martwić o poziom hałasu czy czynniki rozpraszające, które mogą występować w innych miejscach.

Komunia w restauracji: drogo i bez atmosfery?

Jeśli szukasz taniego posiłku, restauracja nie jest odpowiednim miejscem. Jeśli jednak szukasz intymnej i odświętnej atmosfery, restauracja również nie jest odpowiednim miejscem. Komunia w restauracji może być droga i pozbawiona atmosfery.

Komunia w domu: taniej i rozsądniej?

Przyjęcie komunijne w domu może być tańszą i rozsądniejszą opcją niż wynajmowanie lokalu. Trzeba będzie wziąć pod uwagę koszty jedzenia i dekoracji, ale można zaoszczędzić, robiąc to samemu. Dodatkową zaletą jest możliwość spędzenia czasu z przyjaciółmi i rodziną w bardziej kameralnym otoczeniu.

jak udekorować stół na komunię w domu

Organizacja komunii w domu krok po kroku

1. Wybierz datę i godzinę komunii. Najlepiej zrobić to w niedzielę.

2. Wybierzcie miejsce w domu lub ogrodzie, które jest wystarczająco duże, aby pomieścić wszystkich gości.

3. Roześlijcie zaproszenia do wszystkich gości. Pamiętaj, aby podać w nich datę, godzinę i miejsce komunii.

4. Przygotujcie jedzenie i napoje na komunię. Tradycyjnie podaje się chleb i wino, ale możesz też podać inne potrawy i napoje, jeśli wolisz.

5. Rozstawcie stoły i krzesła w wybranym miejscu.

6. Powitać przybyłych gości i posadzić ich przy stołach.

7. Podaj jedzenie i napoje, a następnie ciesz się czasem spędzonym z przyjaciółmi i rodziną!

Organizacja przyjęcia po komunii w domu – co i kiedy trzeba załatwić?

Jeśli planujesz zorganizować przyjęcie po komunii w domu, musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Po pierwsze, trzeba będzie zdecydować, kiedy przyjęcie się odbędzie. Zazwyczaj najlepiej jest zorganizować przyjęcie albo tego samego dnia, co komunia, albo w następny weekend. Da to wystarczająco dużo czasu na zaplanowanie i przygotowanie, ale nie na tyle dużo, by ludzie zapomnieli o imprezie.

Następnie trzeba zacząć myśleć o liście gości. Kogo chcesz zaprosić? Ile osób możesz wygodnie pomieścić w swoim domu? Po ustaleniu listy gości można zacząć myśleć o jedzeniu i napojach. Jakie potrawy chcesz podać? Czy ma być podawany alkohol? Jeśli tak, jakie napoje będą dostępne?

Na koniec należy pomyśleć o dekoracjach i rozrywce. Jak chcesz udekorować dom na przyjęcie? Jaki rodzaj muzyki ma być odtwarzany? Jakie inne atrakcje mają się w nim znaleźć? Poświęcając czas na planowanie z wyprzedzeniem, możesz mieć pewność, że przyjęcie po komunii będzie udane!

stół komunijny w domu

Jak powinien wyglądać stół komunijny?

Organizując przyjęcie w domu, głównie myśli się o zadowoleniu uczestników przyjęcia. Niektórym taka organizacja spędza sen z powiek, ale możesz zorganizować i odpowiednio przygotować każdy szczegół.

Pierwsza komunia święta to ważne wydarzenie w życiu młodego człowieka. Jaka więc przygotować na ten wyjątkowy dzień stół? Powinien mieć prostą, płaską powierzchnię. Może być wykonana z drewna, kamienia lub dowolnego innego materiału. Należy zadbać także przygotowanie odpowiedniej zastawy stołowej. Na naszej stronie znajdziesz przeróżne nakrycia w rozmaitych kolorach. Na domowe przyjęcie warto też zakupić sztućce z jednego kompletu, tak by niezależnie od tego, czy na stole pojawi się przystawka, tort komunijny czy drugie danie, goście nie skończyli nagle, jedząc sztućcami z innych kompletów.

Dekoracja stołu na komunię w domu może być prosta lub wyszukana, w zależności od upodobań. Tradycyjny jest biały obrus, ale można też użyć kolorowego. Na środku stołu należy umieścić krucyfiks i otoczyć go świecami. Możesz także umieścić Biblię, różaniec i inne przedmioty religijne. Zawsze miłym akcentem są świeże kwiaty, które można umieścić wokół stołu lub w wazonie na środku.

Ciekawy efekt stworzysz, jeżeli pod każdym talerzykiem będzie położona serwetka. Pozwoli to udekorować stół w bardziej urozmaicony sposób. Organizacja przyjęcia w domu nie jest łatwym wyzwaniem, ale wybierając dekoracje komunijne, warto postawić przede wszystkim na biały kolor, żeby było bardziej odświętnie.

Organizacja przyjęcia komunijnego wymaga również doboru odpowiednich mebli. To dzięki nim przygotujemy wystawne przyjęcie. Najważniejsze jest, aby mieć wystarczającą ilość krzeseł i stołów, aby pomieścić wszystkich gości. Należy także upewnić się, że wybrane meble będą pasowały do tematyki i stylu przyjęcia.

A może komunia w ogrodzie?

Jeśli szukasz wyjątkowego sposobu na świętowanie komunii, dlaczego nie spróbować zrobić tego w ogrodzie? Może to być świetny sposób na nawiązanie kontaktu z naturą i Bogiem w tym samym czasie. Upewnij się tylko, że wybierzesz miejsce, które jest spokojne i ma dużo światła słonecznego. Komunia w ogrodzie to świetny sposób na zaczerpnięcie świeżego powietrza i przestrzeni. Na pewno łatwiej będzie pomieścić 30 osób w ogrodzie niż w domu.

Jeśli chcesz zorganizować przyjęcie komunijne w swoim ogrodzie, musisz zadbać o kilka mebli, które zapewnią gościom wygodę. Po pierwsze, potrzebna będzie wystarczająca liczba krzeseł, na których wszyscy będą mogli usiąść. Po drugie, potrzebny będzie co najmniej jeden stół, na którym będzie można postawić jedzenie i napoje - również w tym przypadku, jeśli nie dysponujemy odpowiednim stołem, konieczne może być jego zakupienie. Na koniec warto rozważyć wynajęcie namiotu, który zapewni schronienie przed słońcem lub deszczem. Wspaniałym dodatkiem będą meble ogrodowe, takie jak wiszące fotele.

Przyjęcie w ogrodzie można udekorować kwiatami, balonami i serpentynami. Można też urządzić miejsce ze szwedzkim stołem z obrusem i przekąskami. Balony komunijne znajdziesz w niejednym sklepie internetowym. Możesz przygotować samodzielnie też girlandę, bądź taką zakupić. Jest to szczególnie ciekawy pomysł, ponieważ nada ogrodowi odświętnego klimatu. Dekoracje na komunie zwykle są białe, ale i tak nie obejdzie się bez listy zakupów.

Przygotowanie przyjęcia komunijnego - czy obiad komunijny to dobry pomysł?

Zarówno w domu, jak i ogrodzie, warto przygotować przykładowe menu. Przygotowania do przyjęcia warto zacząć o wiele wcześniej. Zastanów się, czy biorąc odpowiedzialność za komunijny stół, nie bierzesz na swoje barki za dużej odpowiedzialności. Zamiast osobiście brać się za danie główne, niezależnie od tego, czy to tylko rosół, rozważ zamówienie cateringu. Rozważając zrobienie komunii w restauracji, nawet nie bierzesz pod uwagę tego, że to ktoś inny przygotowuje za Ciebie całe menu komunijne. Zamawiając catering, możesz sam z wybraną przez siebie firmą, ustalić menu na komunię w domu.