Pufy do salonu – jaki model wybrać?

W nowoczesnych aranżacjach kluczowe jest połączenie funkcjonalności z estetyką. Elementy takie jak pufy są w tym bardzo przydatne. Łatwo się je przestawia, są eleganckie i czynią przestrzeń bardziej komfortową w użyciu. Dzisiaj odpowiemy na pytanie: jakie pufy do salonu sprawdzą się najlepiej? 
pufy do salonu

Nowoczesne pufy do salonu - funkcjonalność i estetyka aranżacji

Cechą charakterystyczną, którą odznaczają się nowoczesne pufy do salonu, jest pewna neutralność estetyczna. Z reguły wykonuje się je z delikatnych materiałów (często spotyka się np. drewno i welur). Dzięki temu dobrze komponują się z wieloma stylami wystrojów.

Oczywiście ze względu na mocno zróżnicowane trendy, możemy wyróżnić też kilka rodzajów puf. Zastanówmy się więc - jakie nowoczesne pufy do salonu wybrać, uwzględniając przy tym indywidualne wymagania stylistyczne wnętrza.

duże pufy do salonu

Styl wnętrza, a pufa do salonu - glamour, classic i nie tylko

Ze wszystkich możliwych kombinacji stylów, najbardziej problematyczna bywa pufa do salonu glamour. Tutaj najłatwiej o popełnienie gafy estetycznej. Dlatego najlepiej będzie trzymać się puf w stylu skandynawskim (dwuwarstwowe siedzisko, osadzone na czterech nóżkach).

Do konwencji glamour bardzo adekwatne będą właściwości estetyczne weluru. Ładnie załamuje on światło tworząc iście piorunujący efekt. Jeśli zaś chodzi o wybór koloru - sprawdzą się odcienie pudrowe, a także eleganckie barwy (jak granat, beż, ciemna zieleń czy bordo).

Podobnie będzie w aranżacjach klasycznych. Tutaj jednak pufa do salonu powinna mieć raczej kolor zbliżony do brązu. To ze względu na specyficzne właściwości stylu klasycznego.

Szara pufa do salonu - uniwersalne rozwiązanie dla każdej przestrzeni

Poza stylem glamour możesz po prostu wybierać kolory, które komponują się z wystrojem danego pomieszczenia. Bezpiecznym i całkowicie uniwersalnym rozwiązaniem jest szara pufa do salonu. Dotyczy to praktycznie całego przekroju odcieni tej barwy.

Ze względu na pełną neutralność, a także brak właściwości dominujących (jak w przypadku czerni czy bieli), szarość jest zawsze dobrym wyborem. Co więcej, odnajdzie się doskonale w praktycznie każdej stylistyce. Od wspomnianego wystroju glamour, przez styl klasyczny, aż po industrializm i abstrakcję.

Duże pufy do salonu - dlaczego tak wiele osób się na nie decyduje?

Aspekt estetyczny mamy już (przynajmniej w podstawowym zakresie) za sobą. Co jednak, jeśli chodzi o funkcjonalność? Tutaj nie da się nie wspomnieć o niezwykłym hicie, jakim są duże pufy do salonu. Jaki jest powód, dla którego wybiera je tak wiele osób?

Z pewnością nie bez znaczenia będzie tutaj funkcjonalność i duża liczba zastosowań, jakimi charakteryzuje się duża pufa do salonu. Możesz ją wykorzystać jako podnóżek, dodatkowe siedzenie do stołu, siedzisko dla dziecka czy stołek, gdy chcesz sięgnąć coś znajdującego się wyżej.

Musisz jednak pamiętać, że nie w każdym pomieszczeniu duże pufy do salonu się sprawdzą. Znaczenie ma również rozmiar mebli we wnętrzu i kilka innych kwestii.

Wielkość pomieszczenia a duża pufa do salonu - czym się kierować przy wyborze?

Duża pufa do salonu jako inwestycja, która nie pomieści większej ilości osób, nie ma sensu. Dlatego tego typu dodatek możesz wybrać wtedy, gdy Twój salon jest co najmniej średniej wielkości.

Drugą kwestią jest rozmiar pozostałych mebli, a głównie ich wysokość. Zasadniczo pufa powinna być najniższym meblem spośród tych, na których możemy siedzieć. Wynika to z jej drugiego przeznaczenia, jakim jest podnóżek. Pamiętaj o tym, gdy będziesz szukał idealnej dla siebie pufy.