Skandynawski duet doskonały

Wnętrze inspirowane daleką północą są nie tylko funkcjonalne i praktyczne, ale też ciepłe i przytulne.
le i dodatki w stylu skandynawskim cenione są za swoją prostotę i funkcjonalność oraz umiar i elegancję. Wnętrza są jasne i przestronne, dodatki delikatne i w pastelowych kolorach, a meble niezwykle praktyczne. Decydując się na urządzenie mieszkania w stylu skandynawskim warto zwracać uwagę nawet na najmniejsze detale. Wnętrze inspirowane daleką północą są nie tylko funkcjonalne i praktyczne, ale też ciepłe i przytulne. Proste formy, jasne barwy i gładkie powierzchnie sprawiają, że coraz więcej osób wprowadza ten styl do swojego mieszkania, ciesząc się panującą w nim harmonią i równowagą.

Inspiracja czerpana z natury

Natura odgrywa ważną rolę w życiu każdego z nas. Dlatego nie mogło jej także zabraknąć w stylu inspirowanym daleką północą. Ten styl kocha naturalne materiały i surowe, jasne drewno. Minimalistyczny i praktyczny styl skandynawski powstał z inspiracji północną naturą i klimatem. Dominujące odcienie szarości z Morza Północnego, biel wszechobecnego śniegu, zielenie i błękity gór i jezior wprowadzają odrobinę skandynawskiego krajobrazu do naszego wnętrza. Właśnie w tych barwach i prostocie tkwi kwintesencja dodatków i mebli stylu skandynawskiego.

Funkcjonalny minimalizm

Styl skandynawski to jasne stonowane barwy, prostota i funkcjonalność. Charakterystyczną cechą każdego produktu jest to, że powstaje z naturalnych materiałów. Podstawową barwą jest biel i odcienie szarości, które łączy się z innymi kolorami w bardzo wyważony i przemyślany sposób. Niektóre szafy, stoły, stoliki kawowe, sofy, fotele, wazony i inne akcesoria zamyka się w proste i nieskomplikowane formy. Skandynawski design ogranicza do minimum wszelkie dodatki i ozdoby, by nie zakłócać panującej w nim surowej północnej harmonii. Właśnie w takim zrównoważonym wnętrzu możemy poczuć się bezpieczni i odprężeni. Ogromną zaletą stylu skandynawskiego jest to, że dzięki swojej uniwersalności wpasowuje się w każde wnętrze. Świetnie łączy się z ludowymi akcentami i innymi stylami, które nieco ocieplają jego surowy charakter. Styl skandynawski bez problemu sprawdzi się w kuchni, salonie lub sypialni wprowadzając do pomieszczenia światło i przestrzeń.

Praktyczne meble FRISK

Styl skandynawski wyróżnia się niezwykłą prostotą, uniwersalnością oraz praktycznością. Właśnie takie są meble tworzone w tym niezwykłym stylu. Kolekcję FRISK można opisać w trzech słowach: praktyczny, minimalistyczny, solidny. Połączenie delikatnej bieli z surowym jasnym drewnem sprawia, że kolekcja stała się niezwykła w swojej prostocie. Naturalne materiały łączone ze szkłem są niezwykle mocne i solidne. Kolekcja FRISK jest uniwersalna. Wszystkie regały, szafki, stoliki i komody są pozbawione zbędnych ozdobników. Geometryczne drewniane nóżki i uchwyty w kolorze naturalnego drewna są jedyną ozdobą kolekcji. Kontrast pomiędzy naturalnym drewnem i szkłem sprawia, że kolekcja nabiera niezwykle wyraźnego charakteru. Solidne i trwałe meble są niezwykle praktyczne i funkcjonalne oraz lekkie i czyste. FRISK to biel dalekiej północy zamknięta w minimalistycznej, ale jakże praktycznej i wyrafinowanej prostocie.

Urokliwe sofy TAGIO

Skandynawia kojarzy nam się z surowym klimatem, bielą i minimalizmem. Jednak warto spojrzeć na nią nieco szerzej. Bo Skandynawia to także delikatność, kolor i styl. Właśnie taka jest kolekcja TAGIO czerpiąca inspiracje z dalekiej północy. Styl skandynawski kojarzy się z bielą, czystością, prostotą oraz delikatnymi, stonowanymi barwami wzbogaconymi różnobarwnymi dodatkami. TAGIO to kolekcja zawierająca sofy, narożniki, fotele i hokery. Charakteryzuje ją lekkość zamknięta w nowoczesnym skandynawskim stylu. Delikatna forma, solidne wykonanie i żywe kolory sprawiają, że TAGIO wprowadza ciepło południa do surowości skandynawskiego wnętrza. Szarość i turkus połączone z drewnianymi akcentami wnoszą życie w jasne i oszczędne wnętrze. Miękki materiał, który kryje TAGIO sprawia, że mebel jest niezwykle wygodny. Kolekcja TAGIO łączy kolory z prostotą drewna oraz północną elegancję i południowy temperament.