Sofa dwuosobowa – idealny model do każdego salonu

Zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest meblem funkcjonalnym i stylowym. Sofa dwuosobowa sprawdzi się w każdym salonie, niezależnie od jego metrażu. Będzie receptą na brak miejsca i pomysłem na stylowy kącik wypoczynkowy z kanapą, fotelem lub pufem. Przekonaj się sam! 
sofa dwuosobowa

Sofa: dwuosobowy rozkładany mebel, który pozwoli na przyjmowanie gości w salonie

Brak miejsca to bolączka każdego niewielkiego mieszkania, zwłaszcza w bloku. Nie każdy ma szansę spełnić marzenie o przestronnym, luksusowym salonie, dlatego musimy znaleźć sposób na gustowne i funkcjonalne urządzenie również tego niewielkiego pokoju dziennego. Jeśli w pokoju dziennym nie zmieści się narożnik, warto pomyśleć o sofie dwuosobowej, która zajmie znacznie mniej miejsca, a dzięki funkcji rozkładania pozwoli bez problemu przenocować gości.

Sofy dwuosobowe sprawdzą się także w większym salonie. Wystarczy wtedy dopasować do nich fotele i/lub pufy, a następnie rozstawić wszystkie elementy wokół ławy kawowej bądź stolika. Stworzony w ten sposób kącik wypoczynkowy będzie lżejszy i bardziej stylowy niż ten na bazie narożnika. 

Sofa dwuosobowa rozkładana lekiem na brak miejsca w małym mieszkaniu

Mała sofa dwuosobowa z funkcją spania to najlepszy wybór do małego salonu, w którym chcemy przyjmować gości. Mebel w odpowiednio dobranym stylu stanie się sercem całej aranżacji i pozwoli skomponować wystrój odpowiedni dla reprezentacyjnego pokoju dziennego. Jednocześnie możliwość rozłożenia go i stworzenia wygodnej powierzchni spania sprawi, że sofa zastąpi naszym gościom komfortowe łóżko do nocnego wypoczynku. Sofy dwuosobowe z funkcja spania najczęściej rozkładają się do przodu lub z wykorzystaniem systemu Click-Clack. Warto wziąć to pod uwagę, szukając dla nich odpowiedniego miejsca w pomieszczeniu.

Sofa dwuosobowa z funkcja spania - jak dobrać ją do wnętrza?

Nowoczesna czy klasyczna, a może w stylu glamour? Sofy dwuosobowe rozkładane to bogaty wybór mebli, które różnią się między sobą designem, rodzajem tapicerki, kolorem, sposobem rozkładania czy obecnością podłokietników.

Jaki model wybrać? Wiele zależy od tego, jak często pragniemy korzystać z funkcji spania swojej sofy oraz jaką rolę przypisujemy temu elementowi wyposażenia wnętrza. Jeśli sofa ma służyć jako miejsce codziennego wypoczynku, warto uważnie przyjrzeć się jej wypełnieniu oraz systemowi rozkładania. Dobrze sprawdzą się wytrzymałe i odporne na odkształcenia pianki oraz systemy rozkładania, które wymagają jak najmniej wysiłku. W przypadku, gdy na sofie planujemy spać sporadycznie, cechy te zejdą na dalszy plan, a ważniejszy będzie ogólny wygląd mebla uzupełniający wystrój salonu. Zastanówmy się również, czy lepsza będzie sofa z podłokietnikami czy bez nich. Z pewnością mebel mocniej zabudowany zaprezentuje się masywniej, niż ten o subtelnej linii. 

Jaki kolor sofy dwuosobowej wybrać?

Sofy dwuosobowe mogą zostać obite tapicerką materiałową lub welurową. W pierwszym przypadku będą bardziej stonowane i odpowiednie do klasycznych wnętrz. Ich kolor uzależniony jest od palety barw całej aranżacji pokoju dziennego. Najbardziej uniwersalna będzie sofa szara, która nie tylko z łatwością dopasowuje się do innych barw, ale także dobrze zamaskuje wszelkie zabrudzenia.

Jeśli szukamy sofy, która przyciągnie uwagę i nada wnętrzu charakter, lepszym wyborem może okazać się luksusowa tapicerka z weluru lub obicie w intensywnym odcieniu. Granatowa sofa zaprezentuje się szlachetnie, musztardowa energetycznie, a różowa romantycznie. 

sofa dwuosobowa z funkcja spania