Styl modernistyczny we wnętrzach – jak zaaranżować dom i mieszkanie?

Dom w stylu modernistycznym to przede wszystkim nowoczesne i uniwersalne bryły nawiązujące do stylistyki lat siedemdziesiątych, które charakteryzują się wysoką funkcjonalnością formy. Obecnie coraz częściej możemy się z nimi spotkać. Jednak pojawia się pytanie, czy warto się na nie zdecydować? 
Styl modernistyczny we wnętrzach

Mieszkanie w stylu modernistycznym to ponadczasowa klasyka

Modernizm we wnętrzach cechuje się coraz większą popularnością, dzięki czemu możemy najczęściej spotkać się z nim w nowych inwestycjach czy w wielu produktach aranżacyjnych. Nic w tym dziwnego, bowiem to ciekawe propozycje, które doskonale urozmaicają wnętrza.

Mieszkanie w stylu modernistycznym to odpowiednie połączenie ekstrawagancji z prostotą formy. To skuteczna inspiracja dla wszystkich, którzy poszukują klasycznych rozwiązań z odpowiednim charakterem. Aby wybrać modernistyczne formy, warto postawić na proste rozwiązania i dużą przestronność przestrzeni. Biele, szarości i czernie to niezbędne kolory zarówno w aranżacji, jak i w wykończeniu wnętrz. Łącząc je z kontrastującymi barwami, możemy uzyskać idealnie skomponowane mieszkanie w stylu modernistycznym.

Wnętrze modernistyczne to nie tylko nietypowe połączenie barw, ale również zastosowane materiały. Stonowane surowe drewno przełamane lśniącym metalem prezentuje się wręcz obłędnie. Wnętrza modernistyczne będą idealną propozycją dla wszystkich, którzy cenią sobie ponadczasowe rozwiązania w odświeżonej formie. 

Styl modernistyczny w architekturze

Styl modernistyczny w architekturze - czym się charakteryzuje?

Coraz częściej nowe trendy czerpią z dobrze znanych nam rozwiązań. Podobnie jest również i w tym przypadku. Styl modernistyczny w architekturze ukształtował się w latach siedemdziesiątych w XX wieku, jednak ponownie powraca do popularności i coraz częściej możemy spotkać się z nim na co dzień. Nic w tym dziwnego, bowiem cechuje się on wysoką funkcjonalnością i ekonomią rozwiązań. To proste, użyteczne bryły i płaskie dachy oraz duże przeszklenia, które mają zapewnić odpowiednią dozę światła w pomieszczeniach. 

Podczas tworzenia tych projektów inwestorzy zdecydowanie chętnie wybierają naturalne materiały o wysokiej trwałości, takie jak kamień i szkło. Są one łączone w nieoczywisty sposób, dzięki czemu całość sprawia naprawdę lekkie i stonowane wrażenie. Jednak to nie wszystko, bowiem modernistyczne wnętrza to również odpowiednie połączenia jasnych kolorów, subiektywnie nawiązujące do palety barw ziemi. W tych projektach zdecydowanie dużą uwagę przykłada się do ekonomicznych i proekologicznych rozwiązań, które mają ogromne znaczenie w dzisiejszym budownictwie.

-11%
DAMINO, https://konsimo.pl/kolekcja/damino/ Duża komoda 150 cm do pokoju dziennego biała / dąb biały połysk/dąb wotan - zdjęcie

KONSIMO

DAMINO

Duża komoda 150 cm do pokoju dziennego biała / dąb

979
PLN
1099
PLN
-10%
HURICO, https://konsimo.pl/kolekcja/hurico/ Wysoka komoda loft dąb artisan/czarny - zdjęcie

KONSIMO

HURICO

Wysoka komoda loft

729
PLN
809,19
PLN

Domy w stylu modernistycznym - wystrój ma ogromne znaczenie

Projekty te charakteryzują się prostotą form i brył, dzięki czemu doskonale sprawdzą się w większości projektów. Wnętrze modernistyczne cechuje wolny plan, czyli otwarte wnętrza podzielone ścianami działowymi wykonanymi z prostych i naturalnych materiałów, takich jak chociażby drewno czy szkło. Jednak podziałem wnętrza może być również część podzielona za pomocą oświetlenia stawiająca na odpowiednią grę światła. 

Domy w stylu modernistycznym

Poza szkłem najczęściej spotkamy tutaj również surowe, naturalne drewno, kamień, a także beton i metal. Dzięki temu są to rozwiązania przyjazne dla środowiska naturalnego, o wysokim komforcie i dużej trwałości. Nie ma tu miejsca dla sztucznych materiałów i mało funkcjonalnych rozwiązań. Domy w stylu modernistycznym to przede wszystkim duże, przestronne przestrzenie, które grają tu pierwsze skrzypce. Funkcjonalne meble do salonu i innych pomieszczeń w odpowiedniej aranżacji mają ogromne znaczenie dla całości. Dzięki temu tak chętnie sięgamy po tego typu rozwiązania w swoich wnętrzach.

Wnętrze modernistyczne

Styl modernistyczny we wnętrzach

Modernistyczne wnętrza oraz architektura to proste i funkcjonalne formy oraz naturalne materiały. Duża ilość światła i otwarte przestrzenie wspaniale kontrastują z całością aranżacji, dzięki czemu są to tak popularne projekty wnętrz. Nic więc dziwnego, że cieszą się tak dużą popularnością. Dzięki wykorzystaniu naturalnych materiałów są to produkty o wysokiej trwałości. Zdecydowanie warto wybrać ten motyw przewodni dla swojego domu lub mieszkania.