Stylowe lampy do Twojego mieszkania

Na co zwrócić uwagę, wybierając lampę do wnętrza? Przede wszystkim do każdego pomieszczenia warto dopasować odpowiednie oświetlenie.

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY ZAKUPIE LAMPY?

Na co zwrócić uwagę, wybierając lampę do wnętrza? Przede wszystkim do każdego pomieszczenia warto dopasować odpowiednie oświetlenie.W pokoju dziennym postawmy na funkcjonalne oświetlenie, które będzie dopasowywało się do naszych potrzeb. W jadalni idealnie sprawdzi się jasne światło, które podkreśli detale pomieszczenia. Oświetlenie w sypialni ma za zadanie stworzyć relaksującą atmosferę.Jak wybrać idealne oświetlenie? W jaki sposób oświetlić pokój dzienny, jadalnię i sypialnię? Jak i gdzie umiescić lampę w pomieszczeniu? O tym wszystkim przeczytasz w naszym artykule.

KLIMATYCZNE LAMPY DO POKOJU DZIENNEGO

Pokój dzienny jest miejscem, które służy nam do odpoczynku po ciężkim dniu. Stanowi też jedno z ważniejszych pomieszczeń w całym mieszkaniu. Właśnie dlatego odpowiednio dobrane oświetlenie sprawi, że wypoczynek przy muzyce lub dobrej książce będzie przyjemniejszy.W pokoju dziennym spędzamy bardzo dużo czasu. Dlatego światło musi być przede wszystkim funkcjonalne, by odpowiadało naszym poterzebom o każdej porze dnia.Oświetlenie musi dopasowywać się do naszych potrzeb. Dlatego zadbajmy o to, by oprócz lamp sufitowych o jasnym świetle, w pokoju znalazły się też klimatyczne lampy stołowe, dające ciepłe, nastrojowe światło.

JAK OŚWIETLIĆ JADALNIĘ?

Jadalnia to centralne miejsce w całym domu. To tutaj jemy, rozmawiamy i spotykamy się z bliskimi przy filiżance aromatycznej kawy. Właśnie dlatego jadalnia musi być nie tylko dobrze zaprojektowana, ale także i oświetlona.Najważniejszą rzeczą w jadalni jest stół. Dobrze, by światło padało na cały jego blat. Zarówno nad okrągłym, jak i prostokątnym blatem sprawdzi się lampa zawieszona centralnie nad blatem stołu. Najlepiej jeśli lampa wisi 50-80 cm nad blatem. Oczywiście im szerszy blat, tym lampa musi wisieć wyżej.Oświetlenie w jadalni powinno dawać ciepłe światło, które pozwoli stworzyć przyjemną atmosferę podczas wspólnych posiłków.

NASTROJOWE OŚWIETLENIE SYPIALNI

Sypialnia jest wyjątkowym miejscem, które służy nam do odpoczynku. Z tego względu wymaga wyjątkowej oprawy świetlnej. Lampy kupowane do sypiali powinny przede wszystkim pasować do wystroju wnętrza.Podczas zakupów warto też zwrócić uwagę na ich funkcjonalność. Po obu stronach łóżka powinny znaleźć się lampki nocne z ciepłym światłem. Ich zadaniem jest bowiem delikatne oświetlenie pomieszczenia i wprowadzenie relaksującej atmosfery. Warto do nich dopasować lampę wiszącą oraz podłogową.Lampy podłogowe i wiszące, pomogą rozjaśnić sypialnię i świetnie sprawdzą się podczas kompletowania garderoby, bądź czytania.

JAK ODPOWIEDNIO DOBRAĆ LAMPKI NOCNE DO SYPIALNI?

Odpowiednie oświetlenie wnętrza jest niezwykle istotne. Dzięki niemu można wykreować wyjątkową atmosferę czy wydzielić poszczególne strefy w pomieszczeniu. Popularnym trendem w ostatnich sezonach jest umieszczenie w sypialni kilku źródeł światła. Takie rozwiązanie spotyka się dość często – z różnych względów. Przede wszystkim, lampki do sypialni przydają się w różnych częściach wnętrza. Naturalnym miejscem jest stoliczek nocny. Inne źródła światła można rozmieścić na przykład na ścianach (kinkiety) czy w kącie pokoju. Nowoczesne aranżacje zyskują w ten sposób na atrakcyjności.

LAMPKI NOCNE DO SYPIALNI – ZASTOSOWANIE

Oświetlenie przy łóżku to niebanalna kwestia, ponieważ ma ono znaczenie dla zdrowego wzroku. Dlatego, jeśli chodzi o lampki nocne do czytania, warto zwrócić uwagę na kierunek padania światła. Wiele dostępnych modeli to lampy nocne z abażurami, które sprawiają, że światło wydobywa się wyłącznie dołem bądź górą i dołem. Nie zawsze jest to najwygodniejsze rozwiązanie. Aby maksymalnie dostosować kąt padania światła do swoich preferencji, warto wybrać lampki nocne do sypialni z regulowanym ramieniem.

JAKIE LAMPKI NOCNE DO SYPIALNI WYBRAĆ?

Wiele osób zastanawia się, jakie lampki do sypialni wybrać. Wszystko zależy od stylu, w jakim jest urządzone wnętrze. To pierwsza wskazówka, którą warto wziąć pod uwagę – dobór lampki nocnej do aranżacji. Rozmaitość materiałów, z jakich wykonane są lampy do sypialni, daje w tym przypadku duże pole do popisu. Ponadto zadbajmy o jednolity wygląd pomieszczenia. Decydując się na dany rodzaj oświetlenia, zazwyczaj można dobrać kilka źródeł światła z jednej kolekcji. Dzięki temu nadamy wnętrzu jednolity charakter. Gdy pada pytanie „jaka lampa do sypialni sprawdzi się najlepiej”, dobrze jest wziąć pod uwagę sposób montażu. Wśród dostępnych modeli znajdą się zarówno wiszące, jak i stojące czy mocowane na klips.

DOBÓR LAMPKI NOCNEJ DO WYSTROJU WNĘTRZA

Nowoczesna lampka nocna może być designerska albo prosta w wymowie. Jej dobór wiąże się z całokształtem aranżacji. Jeśli wnętrze urządzono w stylu skandynawskim, prosta lampka nocna do czytania zupełnie wystarczy. Z kolei ekstrawaganckie wnętrza wymagają bardziej rozbuchanej oprawy – również w kwestii oświetlenia. Pamiętajmy, że od każdej reguły istnieją wyjątki i można stworzyć unikalne kompozycje, łamiąc zasady i umieszczając efektowną lampę w prostym wnętrzu. Wówczas stanie się ona jego główną dekoracją.

LAMPKI NOCNE – NOWOCZESNE OŚWIETLENIE SYPIALNI

Funkcjonalność to, obok aspektu estetycznego, kolejny istotny czynnik wyboru. Lampy do sypialni na stolik nocny to element wyposażenia, który często kupujemy w parach, aby postawić je po obu stronach łóżka. Dla komfortu obu osób korzystających z lampek lepiej jest, jeśli lampka do sypialni nie razi nadmiernie w oczy, a snop światła pada na połowę łóżka, a nie na cały pokój. Miękkie, rozproszone przez abażur czy klosz światło to idealne oświetlenie na wieczór czy też poranek – momenty, gdy znajdujemy się na granicy dnia i nocy. Nowoczesne lampki nocne oferują wszystko, czego można sobie życzyć pod względem dostosowania do potrzeb użytkownika.

LAMPY DO SYPIALNI – SZEROKI WYBÓR

Projektanci oświetlenia dostarczają wiele rozwiązań, które zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników. Kreatywność, jeśli chodzi o stylistykę czy formę, sięga zenitu. Wiele nowoczesnych propozycji jest dostępnych w sklepie Konsimo. Wśród nich można znaleźć popularne lampki nocne stojące. To zarówno modele podłogowe, jak i mniejsze warianty na szafkę. Szeroka gama dostępnych modeli obejmuje lampy do sypialni na stolik nocny dla dorosłych oraz do pokoi dziecięcych. Zróżnicowane wzornictwo i kolorystyka sprawiają, że można łatwo dobrać wyposażenie, które odpowiada naszym potrzebom. Lampka nocna do sypialni to ważny element aranżacji – zadbaj, by pasowała ona do wystroju wnętrza i efektownie podkreślała jego walory.