Tkaniny łatwoczyszczące – czym się charakteryzują?

Meble wypoczynkowe mają to do siebie, że spędza się na nich dużo czasu. Są zatem narażone na zabrudzenia. Aby cieszyć się w pełni komfortu, jaki dają nam meble wypoczynkowe, warto zainwestować w takie, które obite są praktycznymi tkaninami łatwoczyszczącymi
Tkaniny łatwoczyszczące

Tkanina łatwoczyszcząca

Czym jest tkanina łatwoczyszcząca? Co ją wyróżnia i dlaczego w przypadku mebli używanych przez całą rodzinę warto pomyśleć o tego typu obiciu? Tkanina łatwoczyszcząca łączy w sobie szeroki wybór kolorów i faktur z funkcjonalnością i wytrzymałością. Poza rozmiarem, kształtem i komfortem siedzenia, to właśnie tkanina obiciowa decyduje o wyglądzie mebli wypoczynkowych. Z tego względu przed zakupem warto poważnie się zastanowić, jaka tkanina będzie dla nas najlepsza.

Materiał obiciowy mebli wypoczynkowych powinien być wytrzymały i odporny na zabrudzenia. Są to meble intensywnie eksploatowane każdego dnia. Każda z czynności, jak nawet niepozorne siedzenie czy leżenie, oznacza dla tapicerki tarcie. Tkaniny łatwoczyszczące to często tkaniny o podwyższonej wytrzymałości i odporności na tarcie. Jest to parametr, który należy uwzględnić planując zakup.

Tkanina tapicerska łatwoczyszcząca

Tkaniny obiciowe łatwoczyszczące

Tkaniny obiciowe łatwoczyszczące są nie tylko praktyczne! Duży wybór sprawia, że decydując się na taki materiał obiciowy, nie trzeba zastanawiać się, czy ważniejsza jest funkcjonalność czy wygląd. W tym wypadku można mieć jedno i drugie jednocześnie.

W każdym domu, w salonie lub w pokoju wypoczynkowym, znajdują się meble, na których siada wygodnie cała rodzina. Z mebli wypoczynkowych korzystają też goście. Ważne jest to, aby były to meble wygodne. Z tego powodu wybieramy miękkie sofy rozkładane, ogromne narożniki do salonu i kanapy z komfortowym siedziskiem i oparciem, odpowiadające naszemu gustowi, ale też potrzebom. Muszą to być meble, na których bez problemu zmieści się cała rodzina. Ważne, aby były łatwe w utrzymaniu czystości i wytrzymałe. Tak, aby po sobotnim, rodzinnym maratonie filmowym z łatwością można było je przygotować na niedzielną wizytę gości.

Bez wątpienia meble wypoczynkowe pełnią dwie podstawowe funkcje – użytkową i estetyczną. W obu przypadkach tkaniny obiciowe łatwoczyszczące będą doskonałym rozwiązaniem. Na co dzień meble tapicerowane powinny umożliwiać błogi i komfortowy wypoczynek. To ważne miejsce relaksu dla rodziców i dla dzieci. Pamiętajmy też o tym, że meble w salonie powinny być efektowne. To przecież także pokój, w którym przyjmuje się gości. Pełnią zatem funkcję reprezentacyjną. Wybierając tkaniny łatwoczyszczące mamy pewność, że meble będą cieszyć nienagannym wyglądem przez długie lata.

Tkanina tapicerska łatwoczyszcząca

Nawet najpiękniejsza tkanina obiciowa nie spełni swojej roli, jeśli nie da się z niej wywabić plamy po tłustych rękach dziecka czy sosie do pizzy. Usuwanie plam może być kłopotliwe, zdarza się, że nawet po kilkukrotnym czyszczeniu na materiale pozostają ślady, a miejsca gdzie czyszczenie wymagało pocierania, pozostają widoczne smugi. Z tego powodu tkanina tapicerska łatwoczyszcząca cieszy się wśród klientów tak duża popularnością. 

tkanina łatwoczyszcząca

W mieszkaniu naszych marzeń nie wyobrażamy sobie raczej groteskowo wyglądającej kanapy, okręconej folią chroniącą przed zabrudzeniami. Oczywiście nikt nie planuje umyślnego rozlewania sosów czy innych cieczy na kanapę, ale bądźmy szczerzy – wypadki zdarzają się każdemu. Warto mieć ten komfort i pewność, że plama na kanapie to nie koniec świata. Poplamiona tkanina tapicerska łatwoczyszcząca nie jest problemem. Można ją szybko i skutecznie wyczyścić nie niszcząc przy tym tapicerki.

tkaniny obiciowe łatwoczyszczące

Warto pamiętać, że wygląd tkanin obiciowych zależy także od odpowiedniej pielęgnacji. Częstotliwość czyszczenia poważnych plam może przyczynić się do szybszego zużycia, a z kolei brak regularnego czyszczenia tapicerki również może negatywnie wpłynąć na wygląd mebla i tkaniny. Tkanina tapicerska łatwoczyszcząca ułatwia zachowanie pięknego wyglądu mebli przez długi czas. Warto w nią zainwestować w przypadku często używanych mebli wypoczynkowych. Dzięki temu będą cieszyć oko przez długie lata.