Wprowadź styl loft do swojego wnętrza

Styl industrialny nie wychodzi z mody, a jego specyficzna odmiana - loft zdaje się nieustannie zyskiwać popularność wśród zwolenników surowych wnętrz.

Styl loftowy - czym się charakteryzuje?

Styl industrialny nie wychodzi z mody, a jego specyficzna odmiana - loft zdaje się nieustannie zyskiwać popularność wśród zwolenników surowych wnętrz. W języku angielskim, a zwłaszcza w jego amerykańskiej odmianie oznacza ,,poddasze” lub po prostu ,,strych”. Etymologia hasła wywodzi się bezpośrednio z przełomu wieku XX i XXI gdy hale przemysłowe w centrach miast przestały być użytkowane. Na miejscu ogromnych maszyn i przestrzeni biurowych zaczęto aranżować specyficzne przestrzenie mieszkalne, w których na ścianach dominowała cegła, metalowe konstrukcje i charakterystyczne ,,przydymione” szkło. 

Styl loftowy - cechy:

• ceglane ściany w czerwonym odcieniu
• metalowe, najczęściej malowane na czarno konstrukcje sufitowe
• odsłonięte, drewniane belki stropu
• ,,przydymione” szkło, kontrastujące z ciężkimi okuciami mebli
• tkaniny plecione z wyrazistym splotem

Mieszkanie w stylu loft

W Polsce, wbrew pozorom, nie trudno zaaranżować wnętrze w stylu loftowym. W wielu miastach nad Wisłą przetrwały stare, klimatyczne kamienice, często murowane z czerwonej cegły - dające ogromne możliwości architektom wnętrz. Wystarczy, że usuniesz tynk z jednej ze ścian, a resztę pozostawisz klasycznie białą. Do takiego salonu w stylu loft doskonale sprawdzi się kolekcja RUGO lub VARIA, w których skład wchodzą komody z metalowymi stelażami, stoliki kawowe w kolorze ciemnego drewna czy witryny z wspomnianym wcześniej ,,przydymionym” szkłem. 
Do industrialnej ławy w salonie loft najlepiej dopasuje się skórzany narożnik lub kanapa, najlepiej w odcieniu ciepłego brązu na metalowych, cienkich nóżkach - szczególnie polecamy kolekcję RICANO, zaprojektowaną z myślą o industrialnym pokoju dziennym. Aranżacja mieszkania w stylu loft nie wymaga wprowadzania wielu brył, wystarczy wybrać kilka wyrazistych elementów i uzupełnić je charakterystycznymi dodatkami. 

Dodatki w stylu loft

Najłatwiej zaaranżować wnętrze w stylu industrialnym stawiając na duże elementy jak choćby loftowy narożnik. Jeżeli masz już urządzone wnętrze lub nie chcesz decydować się na poważną inwestycję w określonym stylu - nic straconego! Wystarczy postawić na charakterystyczne dodatki, które zmienią klimat pomieszczenia. Dobrym pomysłem będzie wybór nowej zastawy stołowej do kuchni w stylu loftowym - tu najlepiej sprawdzi się komplet o prostej formie, ale ciemnym kolorze - np. czarny, matowy komplet VICTO, nowość w ofercie marki KONSIMO, będzie prezentował się doskonale w połączeniu z prostym, dębowym blatem stołu w jadalni. Proste nakrycie stołu urozmaicą drobne elementy jak choćby młynki MILOS do pieprzu i soli dostępne w wielu wyjątkowych kolorach. Całość dopełni odpowiednie oświetlenie - najczęściej wybierane przez stylistów w tym przypadku są wiszące lampy industrialne dające jasne, ciepłe światło. 

Meble loft w Twoim mieszkaniu

Zmiany w aranżacji wnętrz nie muszą być długie i problematyczne. W Konsimo znajdziesz wiele kolekcji zaprojektowanych z myślą o nowoczesnych pomieszczeniach i pasujących do nich dodatków w industrialnym stylu. Wystarczy, że złożysz , a my dostarczymy meble loft bezpośrednio do Twojego domu, z opcją montażu w odpozamówieniewiednim pakiecie. Zapomnij o długich poszukiwaniach w sklepach - styl loftowy znajdziesz na Konsimo.pl. 
,,Design Konsimo” / projektanci Konsimo/ Konsimo design