Pufa do przedpokoju – wygodna i wielofunkcyjna

Potrzebuje jej nawet najmniejszy, ciasny korytarz - pufa do przedpokoju to wielofunkcyjne siedzisko, z którego nie warto rezygnować. Jaki puf wybrać? Czym sugerować się podczas dobierania pufy do przedpokoju? Na te informacje znajdziesz odpowiedź w naszym artykule! 
pufa siedzisko do przedpokoju

Pufa siedzisko do przedpokoju - jaką rolę pełni we wnętrzu?

Najważniejszą funkcją pufy w przedpokoju jest oczywiście pełnienie roli siedziska, na którym możemy wygodnie zmieniać obuwie, zarówno wychodząc z domu, jak i po powrocie. Nawet jeśli sami rzadko korzystamy z takiej możliwości i zakładamy buty "na stojąco", powinniśmy pomyśleć o swoich gościach, którzy z pewnością będą rozglądać się w przedpokoju za miejscem do bardziej komfortowej zmiany obuwia.

Inną ważną rolą tego mebla jest stworzenie dodatkowego miejsca do przechowywania. Dotyczy to pufy ze schowkiem. Taki niewielki, lecz bardzo dyskretny pojemnik świetnie sprawdzi się na dodatki jak czapki czy rękawiczki. Na koniec warto podkreślić, że nowoczesna pufa do przedpokoju pełni w nim także rolę dekoracyjną. Może nadawać aranżacji ciekawy charakter lub idealnie spajać wszystkie elementy wystroju. 

wąska pufa do przedpokoju

Wąska pufa do przedpokoju o ograniczonym metrażu

Co zrobić, gdy nasz przedpokój jest naprawdę wąski i niewielki? Jeśli mamy problemy z urządzeniem tak trudnej do zagospodarowania przestrzeni, musimy zastanowić się, co jest w niej niezbędne. Funkcjonalny przedpokój musi pomieścić przynajmniej wieszaki na kurtki, miejsce na buty oraz siedzisko, które pozwala wygodnie je zmieniać.

Na szczęście, jesteśmy w stanie dobrać puf nawet do bardzo ciasnego korytarza. Możemy zdecydować się zatem na małe, kwadratowe lub okrągłe siedzisko, które wstawimy w rogu pomieszczenia, nie tracąc cennej przestrzeni. Innym rozwiązaniem będzie wąska pufa do przedpokoju, czyli model o długim, ale wąskim siedzisku, które pozwoli zachować proporcje wnętrza. 

Mała pufa do małego przedpokoju - jaką wybrać?

Wybierając niewielkie siedzisko do wąskiego korytarza, warto wziąć pod uwagę także jego design. Aby zachować lekkość aranżacji, mała pufa do przedpokoju powinna zostać osadzona na subtelnych nóżkach. To dobrze znana sztuczka aranżacyjna, która pozwala optycznie powiększyć przestrzeń. Poza tym, w ciasnym przedpokoju lepiej unikać odważnych kolorów czy mocnych zdobień. Wystrój powinien być jasny i neutralny. Sprawdzą się zatem szarości, beże i delikatne pastele. Pufa na nóżkach nada wnętrzu lekkości - tak potrzebnej w małych wnętrzach. 

Pufa do przedpokoju ze schowkiem, czyli sprytny sposób na dodatkowe miejsce

Ławka pufa do przedpokoju może niejako "oddawać" nam odebrane miejsce, tworząc dodatkową przestrzeń do przechowywania. Modele z praktycznym schowkiem są niebanalne i bardzo pożądane. W ich wnętrzu dyskretnie poskładamy zarówno akcesoria i dodatki modowe jak czapki, szaliki, rękawiczki, okulary przeciwsłoneczne oraz preparaty do pielęgnacji obuwia czy inne przedmioty, które warto mieć pod ręką właśnie w przedpokoju.

Również w przypadku puf ze schowkiem, warto zwrócić uwagę na ogólny design mebla. Do wyboru mamy pufy typu kostka, które oferują więcej miejsca do przechowywania, ale nie prezentują się tak elegancko, jak modele na nóżkach. Te drugie nie tworzą zbyt dużych schowków, ale za to bardzo efektownie prezentują się we wnętrzu i dają efekt lekkości.

Pufa do siedzenia wypełniona pianką to bardzo wygodne miejsce do zmiany obuwia w przedpokoju. Estetyczny design i tapicerka w odpowiednim kolorze sprawią z kolei, że taki mebel nada korytarzowi charakter. Kropką nad "i" może okazać się funkcja schowka, której również warto szukać wśród puf do przedpokoju. 

pufa do przedpokoju ze schowkiem