Aniołki świąteczne – pomysły na dekorację

Planując przygotowanie świątecznych dekoracji, wiele osób zastanawia się nad tym, jakie akcesoria będą modne i atrakcyjne. Jeśli poszukujesz pomysłów na ozdoby, które komponują się z aktualnymi trendami, dobrym pomysłem mogą być aniołki świąteczne. Na jakie opcje z tej kategorii warto się zdecydować? 
ozdoby świąteczne aniołek z papieru

Ozdoby świąteczne aniołki - modne rozwiązania

Anioł jest jednym z symboli kojarzonych z grudniowymi świętami. Ze względu na swoją popularność doczekał się wielu ciekawych odsłon. Wśród nich pojawiają się między innymi aniołki - figurki świąteczne. Jeśli chcesz stworzyć w swoim domu wyjątkowy nastrój i dopasować aranżację do najnowszych trendów, warto zdecydować się na ozdoby w modnym stylu wnętrzarskim. Za wyjątkowo cenione uznaje się aktualnie konwencje retro, glamour, styl rustykalny i minimalistyczny.

We wszystkich tych aranżacjach doskonałym rozwiązaniem będą proste figurki ceramiczne. Aktualne trendy postulują wykorzystanie stonowanych barw. Dlatego też największą popularnością cieszą się białe ozdoby - świąteczne aniołki. Dzięki swojej uniwersalności doskonale podkreślą charakter większości wystrojów. Co jeszcze warto wziąć pod uwagę? Sprawdź również, jak zrobić stroik świąteczny w wazonie!

ozdoby świąteczne aniołki

Ozdoby świąteczne aniołek z papieru - jak zrobić?

Wśród modnych sposobów na udekorowanie wnętrz coraz większą popularnością cieszą się ozdoby wykonywane własnoręcznie. Nie tylko pozwalają na stworzenie wyjątkowej atmosfery, ale mogą też być sposobem na kreatywne spędzenie czasu z rodziną. Zarówno te wykonane wspólnie, jak i samodzielnie z pewnością przyniosą twórcom wiele satysfakcji.

Jak zrobić świątecznego aniołka z papieru? Istnieje wiele sposobów na przygotowanie tego typu ozdób. Większość z nich nie wymaga żadnego doświadczenia i będzie dobrą propozycją dla osób w każdym wieku. Jednym z chętniej wybieranych sposobów jest tzw. aniołek harmonijkowy. Do jego wykonania potrzebne są dwie kartki papieru i dodatkowy kawałek do zrobienia główki. Obie kartki należy złożyć w harmonijkę. Pierwszą z nich zgiąć na pół i skleić - to sukienka anioła. Drugą, poskładaną, zszyć na środku zszywaczem, tak aby przybrała formę skrzydeł. Następnie wystarczy wykonać głowę dowolną techniką i połączyć wszystkie elementy.

Decydując się na własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne (aniołek z papieru) warto pomyśleć o stworzeniu spójnej kompozycji. Przygotowane dekoracje mogą stanowić część stroika wraz z aniołkiem ceramicznym. Ciekawą ozdobą świątecznego stołu mogą być też harmonijkowe anioły wykonane z modnych, tematycznych serwetek. Co jeszcze warto wiedzieć o popularnych dekoracjach?

Aniołki, dekoracja świąteczna - do czego wykorzystać?

Modne ozdoby ustawiane są zwykle w różnych miejscach, aby tworzyły wyjątkową atmosferę. Atrakcyjne figurki i ręcznie wykonane modele możesz wykorzystać też w inny sposób. Przede wszystkim aniołki, dekoracja świąteczna to wspaniały pomysł na prezent. Ceramiczne ozdoby mogą posłużyć jako niewielkie upominki dla gości przybyłych na uroczystą kolację. Sprawdzą się również podczas firmowych eventów i wydarzeń kulturalnych.

Własnoręcznie wykonane ozdoby papierowe z pewnością przypadną do gustu rodzinie. Ich stworzenie warto zaproponować dzieciom, które przygotowują paczki dla swoich dziadków. Osoby dorosłe mogą użyć ich jako spersonalizowanych dekoracji dołączonych do świątecznych kartek i elegancko zapakowanych prezentów. Sylwetka anioła to jeden z symboli, których nie powinno zabraknąć w świątecznym czasie. Modne ozdoby z pewnością podkreślą charakter wyjątkowej uroczystości. Jak ozdobić dom na święta? Dowiesz się na naszym blogu!