Stroik świąteczny w wazonie

Poszukując eleganckiej i efektownej dekoracji, która podczas grudniowych dni będzie ozdabiała wnętrze, roztaczając nastrojową aurę, warto postawić na stroik świąteczny w wazonie. Ustawiony na stole, parapecie czy komodzie pozwoli stworzyć prawdziwie bożonarodzeniowy klimat! 
stroik świąteczny w wazonie

Stroik świąteczny w wysokim wazonie

Dekoracje w wysokim wazonie to idealne rozwiązanie dla osób posiadających małą powierzchnię blatów lub chcących oryginalnie udekorować pusty kąt. Tego typu naczynia świetnie nadają się do tworzenia kompozycji z pofalowanych witek wierzby mandżurskiej, ozdobionych czerwonymi owocami gałązek dzikiej róży, głogu czy ostrokrzewu, a także pachnącego lasem świerku lub sosny. Przy takich aranżacjach z powodzeniem można wykorzystać zarówno świeże rośliny, jak i dobrej jakości sztuczne kwiaty. Nietuzinkowo prezentują się wierzbowe gałązki pomalowane na złoto, srebrno lub biało, które dodatkowo można udekorować brokatem czy sznurem światełek. 

Ciekawa alternatywa dla tradycyjnej choinki

Tego typu stroik świąteczny w wysokim wazonie z powodzeniem może pełnić funkcję bożonarodzeniowego drzewka. Wystarczy komplet lampek, garść ozdób i gotowe! Zwolennikom naturalnych dekoracji z pewnością bardziej przypadną do gustu suszone plastry pomarańczy, szyszki, orzechy albo anyżowe gwiazdki, natomiast entuzjaści stylu glamour chętniej sięgną po kryształowe zawieszki, klasyczne bombki, srebrne baletnice lub inne bogato zdobione dodatki. Sprawdź również aniołki świąteczne, które będą idealnym dopełnieniem stroików!

W magazynie
VILMA, https://konsimo.pl/kolekcja/vilma/ Wazon przezroczysty - zdjęcie

KONSIMO

VILMA

Wazon

24,90
PLN
W magazynie
GALER, https://konsimo.pl/kolekcja/galer/ Wazon przezroczysty - zdjęcie

KONSIMO

GALER

Wazon

27,90
PLN
W magazynie
SELLA, https://konsimo.pl/kolekcja/sella/ Wazon przezroczysty - zdjęcie

KONSIMO

SELLA

Wazon

44,90
PLN
W magazynie
RIOTES, https://konsimo.pl/kolekcja/riotes/ Wazon przezroczysty - zdjęcie

KONSIMO

RIOTES

Wazon

34,90
PLN

Stroiki świąteczne w wazonie - nie tylko przezroczyste szkło

Wśród różnorodnych bożonarodzeniowych inspiracji królują dekoracje przygotowane na bazie szklanych mis, kielichów i innych naczyń wypełnionych wielobarwnymi elementami. Interesującym rozwiązaniem może być wykorzystanie nieprzezroczystych wazonów w typowo świątecznych barwach - bieli, czerwieni lub srebrze. 

Sprawdzone pomysły i nowatorskie wydania kolorowych stroików świątecznych w wazonie

Soczystozielone gałązki ostrokrzewu, obsypane czerwonymi koralikami owoców umieszczone w białym wazonie stworzą minimalistyczną, jednak zdecydowanie przykuwającą wzrok dekorację. Stroiki świąteczne w wazonie koloru srebra wypełnionego białymi gałązkami, kwiatami jasnej poinsecji oraz innymi detalami o zbliżonej kolorystyce pozwolą stworzyć efekt prawdziwie zimowej, pokrytej skrzącym szronem kompozycji. Naczynie w czerwonym odcieniu kostiumu świętego Mikołaja, wypełnionego pachnącymi gałązkami świerku, obwieszonymi piernikowymi ozdobami wprowadzi do wnętrza cudowny świąteczny aromat oraz przytulny nastrój.

stroiki świąteczne w wazonie

Wazony w kształcie kuli

Zdaje się, że to najpopularniejszy i zawsze świetnie prezentujący się rodzaj naczynia wykorzystywanego do kreowania różnorodnych dekoracji. Umieszczona centralnie w nim świeca, obłożona wianuszkiem z bombek, szyszek, świerkowych gałązek oraz wielu innych rozmaitych detali pozwala stworzyć unikalny bożonarodzeniowy lampion.

stroik świąteczny w wysokim wazonie

Wysokie wazony w kształcie tuby

W tym przypadku dekoracja rozpościera się w pionie, nie zajmując wiele miejsca na blacie, dlatego jest to idealne rozwiązanie do przyozdobienia wąskich parapetów lub wprowadzenie upiększających elementów na wigilijny stół, bez odbierania należnej przestrzeni bożonarodzeniowym smakołykom. Szklaną tubę można wypełnić bombkami w różnych rozmiarach, sznurami światełek i szyszkami, a także niezwykle efektownie - gałązkami ostrokrzewu zalanymi wodą, na której tafli dryfuje niewielka pływająca świeczka.

Świąteczny stroik w wazonie to jeden z najbardziej inspirujących elementów wyposażenia zimowego wnętrza. Ogromna różnorodność możliwych do wykorzystania ozdób i naczyń sprawia, że każdy z nich jest unikatowy. To małe dzieła sztuki efektownie dekorujące stoły, parapety, komody i gzymsy kominków. Daj się ponieść bożonarodzeniowej magii i stwórz wymarzony stroik świąteczny w wazonie! Stroiki wprowadzą do Twojego domu miłą atmosferę. Jak ozdobić dom na święta, aby całość była spójna? Sprawdź na naszym blogu!