Co postawić na komodzie w salonie?

Aby odpowiednio umeblować salon, trzeba nieźle pogłówkować i zachować spójność wyposażenia oraz upragniony styl, jakim chcemy, aby nasz salon się odznaczał. Jak więc tego dokonać? Co postawić na komodzie w salonie i na jaki wypoczynek się zdecydować? Propozycje przedstawimy poniżej. 
co postawić na komodzie

Co postawić na komodzie - odwieczny problem!

Salon to miejsce w domu każdego człowieka, gdzie po zakończonej pracy pragniemy przede wszystkim odpocząć.To właśnie tam odbywa się większość spotkań rodzinnych czy towarzyskich. Dlatego to, jak jest on urządzony, ma niemałe znaczenie, ponieważ aranżacja wnętrza może wpływać na to jak się czujemy i jak jesteśmy odbierani na zewnątrz. 

komoda w salonie

Ukochane rodzinne pamiątki, modne dodatki znalezione w promocyjnej cenie w często odwiedzanym przez nas sklepie z dekoracjami, regały zapełnione dużą ilością książek - tych przeczytanych i tych czekających w kolejce do przeczytania, prezenty od przyjaciół i gości, które muszą znaleźć się w widocznym miejscu, trochę zieleni w postaci ulubionych kwiatów, to tylko kilka propozycji na ozdobienie salonu czy też innego równie ważnego pomieszczenia w domu lub mieszkaniu. Jednak istnieje taki mebel, który zasługuje szczególnie na uwagę - jest nim komoda. Dlaczego więc zasługuje ona na miano jednego z najważniejszych? Bo jest uniwersalna. Można ją z powodzeniem umieścić w jadalni, sypialni, a nawet w przedpokoju gdzie pełniłaby funkcję skrytki na buty czy ubrania. Ciekawy jest też fakt, że istnieje na rynku wiele wariantów takiej komody - drewniana, szklana czy metalowa. Z pozoru łatwo jest znaleźć dla niej miejsce w danym pomieszczeniu, ale sprawić, że będzie spójna z innymi meblami, to niełatwe zadanie. Komoda jest uniwersalna, bo oprócz przechowywania w niej różnych rzeczy, może też pełnić funkcję ozdoby. Co zatem postawić na komodzie, aby prezentowała się doskonale i aby niepotrzebnie jej nie zagracić?

Najlepiej sprawdzi się zieleń!

Myśląc o wystroju jakiegokolwiek wnętrza bardzo ciężko nie wziąć pod uwagę zieleni. Żywe cięte kwiaty czy rośliny w doniczkach to przecież podstawa dekoracji każdego pomieszczenia w domu. Nie tylko potrafią zrelaksować, ale także uspokoić myśli i tym samym wpłynąć na nasze samopoczucie w sposób pozytywny. Mowa tutaj nie tylko o roślinach tych najmniejszych rozmiarów, ale też o tych dużo większych okazach, jak monstera czy juka. Możliwość wyboru odpowiedniego kwiata jest ogromna, bo w grę wchodzi dziś nie tylko sklep ogrodniczy, ale również targi, stragany czy nawet zakupy online. 

komody w salonie

Jedyne, co trzeba wiedzieć, to jaki kolor i rozmiar kwiatka doniczkowego będzie nas interesował. Problem może pojawić się przy wyborze idealnej doniczki. Aby zachować spójność meblową, należy najpierw poznać styl i materiał komody, jaką posiadamy, a później do niej dopasować donicę. Może to być na przykład osłonka na roślinę w kolorze złota w połączeniu z kolorem, który przeważa w danym pomieszczeniu - czy to na ścianie, czy na innych przedmiotach. Miłośnicy świeżych kwiatów mogą liczyć na piękne wazony, które bardzo sprytnie podkreślą piękno przestrzeni domowej. Ważne jest też to, czy nasza komoda jest wykonana z drewna. Wtedy należy zwrócić uwagę na spodek dla osłonki aby woda po podlaniu rośliny nie przedostała się na powierzchnię komody. 

dekoracje komoda w salonie

Pamiątki i fotografie - wspomnień czas!

Jeśli jesteś osobą ceniącą sobie bliskość rodzinną czy przyjacielską, a wieczory nie mogą odbyć się bez wizyty gości, to znak, że na komodzie z pewnością nie zabraknie u Ciebie rodzinnych fotografii czy pamiątek od bliskich Ci osób. Postaw zatem na piękne ramki na zdjęcia oraz pudełka na pamiątki rodzinne, biżuterię po babci albo figurki, które otrzymałeś od swoich gości odwiedzających Twój dom. Zapanuje wtedy rodzinna, ciepła atmosfera, która sprawi, że poczujesz się bezpiecznie. Pamiętaj jedynie, aby ilość nie przesłoniła jakże potrzebnej estetyki w danym pomieszczeniu. Chaos na komodzie może zacząć kojarzyć się z rodzajem graciarni, a to z kolei może odbić się negatywnie na ogólnym wrażeniu.

Nie zapomnij o dekoracjach stojących!

Jeśli zastanawiasz się co postawić na komodzie to idealnym rozwiązaniem są również dekoracje drobne. To wszelkiego rodzaju świeczniki, świece czy lampiony, które odpowiednio dopasowane z resztą przedmiotów znajdujących się w danym pomieszczeniu, zapewnią piękną, spójną aranżację wnętrza, zachwycającą każdego, kto tylko się tam zjawi.

Przede wszystkim nie bój się eksperymentować w wyborze dekoracji czy dodatków do Twoich pomieszczeń w domu czy mieszkaniu. Warto skupić się na tych akcesoriach, które podkreślą osobowość i ulubiony styl domowników. Warto też pamiętać, że dekoracje można zmieniać w zależności od nastroju, pory roku czy etapie życia, w jakim znajduje się dana osoba. Jeśli szukasz ozdób, które będą charakteryzowały się ponadczasowością oraz elegancją i dobrą jakością, to zajrzyj do sklepu Konsimo. Możesz znaleźć wszystko w jednym miejscu - dyfuzory zapachowe, misy dekoracyjne, wazony, świeczniki czy osłonki na kwiaty.