Fotel do sypialni – ocieplamy przestrzeń!

Trudno wyobrazić sobie wygodniejsze miejsce do relaksu i wypoczynku niż fotel do sypialni. Jest to najprostszy sposób na nadanie temu pomieszczeniu przytulniejszego wyglądu. Jakie fotele do sypialni mamy do wyboru? Gdzie je ustawić i z czym połączyć? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł! 
fotel do sypialni

Mały fotel do sypialni idealnym uzupełnieniem łóżka

Dla higieny snu bardzo ważne jest unikanie spędzania czasu w łóżku poza porą nocną. Jeśli lubimy wypoczywać i relaksować się w swojej sypialni lub po prostu cieszyć się jej prywatnością, warto wyposażyć to wnętrze w fotel krzesło do sypialni. Taki mebel nie musi zajmować wiele miejsca. Można ustawić go na przykład w rogu pokoju, najlepiej tuż przy oknie lub obok lampy podłogowej

Będzie to idealny kącik czytelniczy zwłaszcza wtedy, gdy funkcjonalność fotela uzupełnimy regałem na książki i małym stoliczkiem, na który z powodzeniem możemy odstawiać kubek gorącej kawy czy herbaty. Fotel do sypialni sprawdzi się również wtedy, gdy chcemy zaprosić kogoś do tej prywatnej przestrzeni. Nie wypada wtedy usadzić gości na łóżku, dlatego dodatkowe siedzisko okaże się bardzo praktycznym elementem wyposażenia. 

małe fotele do sypialni

Małe fotele do sypialni - jakie modele mamy do wyboru?

Przestrzeń sypialni często jest przestrzenią mocno ograniczoną. Po wstawieniu do niej łóżka z materacem, pozostaje nam niewiele miejsca do funkcjonalnego zaaranżowania wnętrza. Jeśli nie chcemy rezygnować z komfortowego siedziska, musimy zdecydować się na mniejszy model fotela, na przykład fotel w stylu skandynawskim, który charakteryzuje się podobną do kwadratu bryłą i lekkością wysokich nóżek. Taki mebel bardzo efektownie ociepli wystrój każdej sypialni i pozwoli nam cieszyć się wygodą bez obaw o przytłoczenie aranżacji.

Nieco większe, ale za to węższe będą natomiast fotele uszaki o równoległym oparciu (takim, które nie rozszerza się ku górze). Ich zaletą jest elegancki wygląd, który wprowadza do wnętrza nutę stylu glamour. Uszaki są także bardzo modne. Mają wyszukany design, który nierzadko uzupełnia także ciekawy kolor tapicerki. Z łatwością kupimy do nich pasujący podnóżek.

Jak wybrać wygodny fotel do sypialni?

Wybór foteli do sypialni jest bardzo zróżnicowany, dzięki czemu bez trudu znajdziemy model, który dopasuje się do naszej aranżacji lub nada jej świeży charakter. Najprostsze meble z materiałową tapicerką sprawdzą się w klasycznych i minimalistycznych wystrojach. Warto wykorzystać ich kolor w celu stonowania zbyt barwnej kolorystyki elementów wyposażenia lub wręcz przeciwnie - dla nadania pomieszczeniu ciekawszego wyglądu.

Poszukując modelu, który zupełnie zmieni aranżację i wprowadzi do niej nutę luksusu, najlepiej będzie postawić na fotel do sypialni glamour, czyli finezyjny egzemplarz z pikowaniem, welurową tapicerką i pełnymi uroku nóżkami. Decydując się na taki zakup, nie powinniśmy ograniczać się zanadto w kwestii kolorystyki. To doskonała okazja, aby nadać sypialni niebanalny efekt dekoracyjny.

Nowoczesny fotel do sypialni aranżacje

Sam fotel ustawiony w rogu sypialni może wydawać się oderwany od całej aranżacji. Warto zatem wykorzystać go jako główny element kącika wypoczynkowego i zestawić w duecie ze stolikiem, podnóżkiem lub chociażby dużą, ozdobną donicą.

Stylowy fotel do sypialni dobrze prezentuje się również w towarzystwie lampy podłogowej, która nocą umożliwia nam kontynuowanie wciągającej lektury. Aby siedzisko lepiej dopasowało się do aranżacji, możemy również ozdobić je tekstyliami, takimi jak poduszki czy pledy. Taki zabieg dodatkowo ociepli wystrój sypialni