Feng Shui w salonie – jak urządzić salon zgodnie z filozofią?

Feng shui polega na tworzeniu dobrej energii w Twoim domu. Jednym ze sposobów, aby to osiągnąć, jest zaaranżowanie salonu zgodnie z zasadami tej filozofii. Feng shui to chiński system filozoficzny, który wierzy w moc energii i jej zdolność do wpływania na życie człowieka. Celem feng shui jest stworzenie harmonii i równowagi w otoczeniu, co z kolei przynosi szczęście i powodzenie. 
feng shui salon

Feng shui - źródło inspiracji?

Feng shui jest źródłem inspiracji dla wielu ludzi. Jest to system wierzeń, który pomaga ludziom żyć w harmonii z otoczeniem. Może być stosowane w celu poprawy przepływu energii w domu lub biurze, a także w celu stworzenia bardziej przyjemnego i harmonijnego wyglądu.

Czym jest Feng Shui? To chińska filozofia, która wierzy w rozmieszczenie przedmiotów w określony sposób, aby stworzyć harmonię i równowagę w życiu człowieka. Pokój dzienny jest ważnym pomieszczeniem w domu, ponieważ to właśnie w nim przyjmujemy gości i spędzamy czas z rodziną. Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać, wybierając aranżację salonu zgodnie z zasadami.

Nie powinno być bałaganu, ponieważ może on blokować przepływ chi. Kolory w pokoju powinny być uspokajające i kojące. Idealny pokój dzienny feng shui to taki, który czuje się ciepły i zachęcający, a także ma swobodny przepływ energii.

Jednym ze sposobów, w jaki praktykujący feng shui osiągają tę równowagę, jest zwracanie uwagi na rozmieszczenie przedmiotów w domu. Na przykład, mogą umieścić roślinę we wschodniej części pokoju, aby przyniosła zdrowie, lub lustro w południowej części pokoju, aby przyciągnąć bogactwo.

feng shui w salonie

Feng shui - pięć żywiołów w salonie.

Feng shui to starożytna chińska sztuka rozmieszczania przedmiotów. Pięć żywiołów to drewno, ogień, ziemia, metal i woda. Każdy z tych elementów ma specyficzną energię i jeśli jest prawidłowo stosowany, może stworzyć równowagę i harmonię w Twoim domu.Pokój dzienny jest doskonałym miejscem do rozpoczęcia stosowania feng shui. Pierwszym krokiem jest zidentyfikowanie elementu, na którym chcesz się skupić. Po określeniu tego elementu można zacząć odpowiednio ustawiać meble i inne przedmioty w pokoju.

-Drewno symbolizuje wzrost i nowe początki. Jest kojarzone z kolorem zielonym i powinno być umieszczone we wschodniej lub południowo-wschodniej części pokoju.

-Ogień reprezentuje pasję i energię. Jest kojarzony z kolorem czerwonym i powinien być umieszczony w południowo-zachodniej części pomieszczenia.

-Ziemia reprezentuje stabilność i uziemienie. Jest kojarzona z kolorem brązowym i żółtym i powinna być umieszczona w centralnej części wnętrza.

-Metal reprezentuje przejrzystość i precyzję. Jest kojarzony z kolorem białym i powinien być umieszczony w zachodniej lub północno-zachodniej części salonu.

Woda reprezentuje przepływ i elastyczność. Jest kojarzona z kolorem niebieskim i powinna być umieszczona w północno-wschodniej części pokoju.

Jak zaaranżować salon zgodnie z zasadami feng shui, aby był przytulny i miał dobrą energię?

Pierwszą rzeczą, którą należy rozważyć, jest układ pomieszczenia. Meble powinny być ustawione w sposób, który pozwala na łatwe poruszanie się po przestrzeni energii chi. Powinna istnieć wyraźna ścieżka od wejścia do wyjścia, a wszystkie meble powinny być ustawione przy ścianach, aby stworzyć wrażenie otwartości.

Drugą rzeczą, którą należy rozważyć, jest użycie kolorów. Feng Shui sugeruje używanie jasnych, zwiewnych kolorów w salonie, aby stworzyć poczucie spokoju i wyciszenia. Jaskrawych odcieni lepiej unikać, ponieważ mogą być przytłaczające i chaotyczne.

Trzecią rzeczą, o której należy pamiętać, jest rozmieszczenie przedmiotów. Feng Shui wierzy, że pewne przedmioty mogą wspierać przepływ pozytywnej energii w domu. Na przykład, umieszczenie kwiatów w salonie może przynieść szczęście, a powieszenie lustra na ścianie może pomóc w odbijaniu pozytywnej energii z powrotem do pokoju. Jeżeli myślałeś, żeby położyć żółć na swoich ścianach, pomarańcz albo pokusić się na odrobinę czerwień, to odpuść. Może mieć to na Ciebie negatywny wpływ.

Salon jest najważniejszym pomieszczeniem w domu, ponieważ to tam spędzamy najwięcej czasu. Nie możemy zatem pozwolić przepływać negatywnej energii. Urządzenie salonu jest niesamowicie ważne.

Według feng shui istotne jest także oświetlenie, ponieważ reprezentuje żywioł ognia. Ogień jest jednym z pięciu elementów, z których składa się wszechświat, i jest kojarzony z energią, entuzjazmem i pasją. Dobrze oświetlony pokój będzie ciepły i zachęcający.

IMPERIO, https://konsimo.pl/kolekcja/imperio/ Duże lustro na ścianę orzech - zdjęcie

KONSIMO

IMPERIO

Duże lustro na ścianę

399
PLN
W magazynie
ADALI, https://konsimo.pl/kolekcja/adali/ Ramka biały - zdjęcie

KONSIMO

ADALI

Ramka

12,99
PLN
-11%
LOSTRI, https://konsimo.pl/kolekcja/lostri/ Okrągły stół rozkładany do salonu loftowy dąb złoty/czarny - zdjęcie

KONSIMO

LOSTRI

Okrągły stół rozkładany do salonu loftowy

799
PLN
899
PLN
-10%
LEVISO, https://konsimo.pl/kolekcja/leviso/ Elegancki okrągły stół do jadalni czarny/złoty - zdjęcie

KONSIMO

LEVISO

Elegancki okrągły stół do jadalni

899
PLN
999
PLN

Jednym z ważnych elementów feng shui jest unikanie ostrych krawędzi. Uważa się, że ostre krawędzie wytwarzają negatywną energię, która może prowadzić do problemów w naszym życiu. Dlatego ważne jest, aby unikać ostrych krawędzi w salonie. Lepiej postawić na zaokrąglone kształty, które optycznie powiększają przestrzeń. Oznacza to, że powinieneś unikać mebli z ostrymi narożnikami lub krawędziami. Zamiast tego wybieraj elementy, które są miękkie i zaokrąglone. Warto postawić więc na okrągły stół. Jeżeli chodzi o ustawienie o ustawianie krzeseł zgodnie z zasadami feng shui, należy pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze, w pomieszczeniu zawsze powinna znajdować się nieparzysta liczba krzeseł — symbolizuje to równowagę i harmonię. Po drugie, krzesła powinny być ustawione w sposób umożliwiający łatwe poruszanie się po pomieszczeniu — symbolizuje to przepływ. I wreszcie, krzesła powinny być ustawione w taki sposób, aby każdy w pomieszczeniu czuł się włączony i miał dobry widok na przestrzeń — symbolizuje to wspólnotę. Stosując się do tych prostych wskazówek, można stworzyć przestrzeń, która będzie zarówno estetyczna, jak i zrównoważona energetycznie.

Dekoracje obrazy feng shui: salon

Feng Shui polega na tworzeniu harmonijnego i zrównoważonego środowiska. Jeśli chodzi o dekorowanie salonu, należy pamiętać o kilku rzeczach.

Po pierwsze, zastanów się nad rozmieszczeniem zdjęć. Według filozofii feng shui pewne obszary domu są związane z różnymi energiami. Na przykład wschodnia strona domu kojarzy się ze zdrowiem i rodziną, a zachodnia — z bogactwem i karierą. Dlatego ważne jest, aby umieścić ramki ze zdjęciami w miejscach, które będą sprzyjać energiom, które chcesz przyciągnąć.

Po drugie, zwróć uwagę na kolory na swoich obrazach. Według Feng Shui różne kolory mają różne znaczenie i mogą wpływać na energię w Twoim domu. Na przykład biały kolor kojarzy się z czystością i spokojem. Wybierz kolory, które stworzą taką energię, jaką chcesz mieć w swoim salonie.

Na koniec, upewnij się, że obrazy są przyjemne dla oka. W końcu są one częścią wystroju Twojego salonu! Unikaj obrazów, które są zbyt ruchliwe lub chaotyczne, ponieważ mogą one tworzyć negatywną energię. Zamiast tego wybieraj obrazy, które są uspokajające i pogodne.

Możesz również dodać symbole feng shui, takie jak dzwonki wietrzne lub bambusy szczęścia, aby promować pozytywną energię.

salon według feng shui

Co zyskamy, dzięki zmianie układu z dotychczasowego na zgodny ze starożytną praktyką planowania przestrzeni?

Wdrożenie układu pomieszczeń na taki, który jest zgodny ze starożytną praktyką planowania przestrzeni, przynosi wiele korzyści. Tego typu układ jest bardziej efektywny i pomaga zoptymalizować wykorzystanie przestrzeni. Może także pomóc w stworzeniu bardziej spójnego i estetycznego otoczenia.

Zmiana układu przestrzeni na taki, który jest zgodny z praktykami planowania przestrzeni feng shui, przynosi wiele korzyści. Niektóre z tych korzyści obejmują poprawę przepływu energii, lepszą równowagę i harmonię oraz poprawę ogólnego samopoczucia. Dodatkowo feng shui może pomóc stworzyć bardziej pozytywne i produktywne środowisko, co może prowadzić do poprawy wyników w pracy, zwiększenia kreatywności i większej satysfakcji z życia. Pomaga też pozbywać się niepotrzebnych przedmiotów z poszczególnych wnętrz. Ważny jest swobodny przepływ energii.

Zaaranżuj swój pokój dzienny zgodnie z zasadami Feng Shui.

Tak, jak widzisz, warto uwolnić się od złej energii i pozwolić sobie na spokój oraz harmonię. Zasady feng shui w salonie nie są bardzo skomplikowane. Nawet jeżeli nie jesteście wielkimi fanami tej filozofii, warto do niej podejść z przymrużeniem oka i spróbować wprowadzić ją do swojego mieszkania. Salon będzie najlepszym miejscem, żeby zacząć wprowadzanie feng shui.

Najważniejsze, żebyś pamiętać, by przede wszystkim zastosować jasne kolory, zadbać o powietrze we wnętrzu. Pamiętaj, że ma znaczenie ustawienie krzeseł oraz to jak umiejscowisz meble wypoczynkowe.