Jadalnia w stylu glamour – wybieramy meble i dodatki

Jadalnia w stylu glamour to obecnie jedna z najmodniejszych aranżacji wnętrz, którą szczególnie upodobali sobie miłośnicy nowoczesnych i luksusowych stylizacji. To niezwykle wyszukane rozwiązania, które pozwalają wspaniale zaakcentować wnętrze. Podpowiadamy, jak urządzić to wnętrze w stylu glam. 

Nowoczesna jadalnia glamour- jak ją urządzić?

Nowoczesna jadalnia glamour to aranżacja niezwykle wymagająca, ale również zapewniająca naprawdę ciekawe wrażenia estetyczne. Podstawowymi kolorami stosowanymi w tej stylistyce jest klasyczna czerń, biel, beż i szarości. To barwy podstawowe, które zestawiane z wyrazistymi barwami złota, srebra, granatu lub butelkowej zieleni, tworzą w ten sposób niezwykle ciekawą i spójną całość. Często wnętrza pełne są ciekawych połączeń, a nawet kontrastów.

Pamiętajmy, aby kolory łączyć ostrożnie, a znaczne różnice pomiędzy nimi podkreślić, np. wybierając odmienne faktury i wykończenia. Z kolei meble i dekoracje powinny charakteryzować się prawdziwym blaskiem. Krzesła, stół, komody, a nawet podłoga muszą być wykończone na wysoki połysk

Jadalnia glamour- aranżacje

Jadalnia glamour aranżacje to wiele ciekawych propozycji. Kluczowym elementem wystroju wnętrz są przede wszystkim meble i stylowe dodatki. Dzięki nim możemy odpowiednio podkreślić wystrój wnętrz i sprawić, że będą one jeszcze bardziej modne. Na co warto zwrócić uwagę podczas tworzenia aranżacji w jadalni glamour?

Zdecydowanie na odpowiednią jakość światła i oświetlenia. Wybierając lampy sufitowe warto pokusić się o ciekawy żyrandol lub finezyjną lampę. W przestrzeniach okiennych warto zastosować karnisze, a na nich powiesić duże zasłony. To odpowiednie miejsca, które warto udekorować. We wnętrzach tych nie sprawdzą się bowiem klasyczne rolety, żaluzje czy też zasłonki. Najlepiej zdecydować się na kryty bądź odsłonięty karnisz. Dodatkowo zasłony satynowe lub materiałowe można przewiązać dekoracyjnymi sznurkami.

Jadalnia w stylu glamour to również odpowiednie elementy wyposażenia, w tym niezwykle ważna zastawa naczyń i sztućców stołowych. Utrzymane w klasycznych barwach z pozłacanymi lub posrebrzanymi brzegami, będą wspaniale mienić się podczas posiłków. 

Stół i krzesła do jadalni glamour- jak wybrać?

Urządzając mieszkanie warto zadbać zarówno o estetyczny wygląd, jak i funkcjonalność wnętrz. Jadalnia to szczególne miejsce, w którym spędzamy dużo czasu podczas wspólnego spożywania posiłków czy domowych przyjęć. Nie dziwi więc fakt, że wybierając wystrój tego miejsca, przykładamy dużą wagę do wyboru odpowiednich mebli i dodatków.

Decydując się na jadalnię w takiej stylistyce, warto pamiętać o tym, aby znaleźć odpowiedni stół do jadalni glamour i komplet krzeseł. Szukając odpowiedniego modelu warto wybrać te o średnich lub dużych wymiarach, aby móc pomieścić większą liczbę osób. Krzesła do jadalni glamour dają nam duże możliwości do aranżacji. Najpopularniejsze z nich są modele tapicerowane, które są niezwykle wygodne w użyciu oraz pięknie uzupełniają przestrzeń. Niektóre z nich posiadają fantazyjne formy i ciekawe zdobienia, dzięki czemu doskonale oddają charakter stylu glamour.

Wymarzona jadalnia w stylu glamour

Decydując się na jadalnię w stylu glamour warto zadbać o wysoką jakość wybranych mebli i dodatków. Całość powinna sprawiać naprawdę luksusowe wrażenie. Wybierając elementy wystroju kierujmy się nie tylko ich wyglądem, ale i funkcjonalnością. Dzięki temu mamy szansę stworzyć naprawdę ciekawe i niebanalne wnętrze.