Jak odświeżyć materac? Sprawdzone sposoby

Nowy materac ma wiele zalet, a jedną z nich jest świeżość. Idealny materac to taki, który pozostaje w dobrym stanie przez długie lata. Jak odświeżyć materac? Poznaj proste i sprawdzone sposoby, aby przywrócić mu dawną świetność. 
Jak odświeżyć materac

Odświeżanie materaca z gąbki

Jeśli posiadasz materac wykonany z gąbki, to koniecznie pamiętaj o jego higienie na co dzień. Możesz to zrobić odkurzając go regularnie, co pozwoli na ograniczenie rozwoju roztoczy. Warto także stosować pokrowiec i prać go regularnie, ustawiając temperaturę sześćdziesięciu stopni. Poza codziennym dbaniem o czystość, od czasu do czasu należy także zastosować bardziej dogłębne oczyszczanie. Jak odświeżyć materac z gąbki bez specjalnych środków? Soda oczyszczona sprawdzi się doskonale, a większość z nas posiada ją przecież w swojej kuchni. Jej zastosowanie jest proste i nie wiąże się z dużymi kosztami. Jak odświeżyć materac sodą? Oto kilka kroków, które trzeba wykonać:

-stwórz pastę, mieszając dwie łyżki sody oczyszczonej z odrobiną wody,

-nałóż środek na materac i odczekaj trzydzieści minut,

-po upływie wspomnianej ilości czasu, usuń pastę za pomocą ścierki,

-odkurz materac.

Pamiętaj o tym, aby zastosować niewielką ilość wody. Przemoczenie materaca może spowodować, iż przestanie być zdatny do użytku.

Odświeżanie materaca kokosowego

Kilka ważnych porad

Poza odkurzaniem materaca, praniem pokrowca i usuwaniu plam za pomocą sody oczyszczonej, warto pamiętać także o innych zabiegach. Jak odświeżyć materac w sypialni? W tym akapicie znajdziesz kilka porad, które pomogą Ci osiągnąć zadowalający efekt. Opisane działania nie są skomplikowane, z pewnością warto je zastosować dla świeżości materaca.

Pokrowce na materace to bardzo przydatny produkt. Chronią przed plamami i zapewniają lepszą świeżość. Warto zainwestować w taki pokrowiec, aby cieszyć się snem lepszej jakości. Wybierz taki, który łatwo się zdejmuje i któremu nie zaszkodzi pranie w pralce. Dobrej jakości pokrowiec to idealna ochrona materaca. Niezależnie od tego, z jakiego materiału jest wykonany materac, pokrowiec zawsze okaże się przydatny.

Na pewno wiesz, że każdej nocy skóra wydziela pot. Pojawiają się także inne zanieczyszczenia, które przyczyniają się do utraty świeżości materaca. Każdego ranka warto zdjąć pokrowiec i wywietrzyć materac. Dzięki temu pot nie będzie wsiąkał w jego głębsze warstwy. Materac może się również odkształcać, jeżeli nie jest przewracany regularnie. Warto więc co sześć miesięcy obrócić go na drugą stronę. Przed położeniem się do łóżka także warto podjąć pewne kroki. Jeśli zastanawiasz się, jak odświeżyć materac do spania, musisz wiedzieć, że wietrzenie znowu się sprawdzi. Przed snem otwórz okno w sypialni i pozwól działać świeżemu powietrzu. Dzięki temu nie tylko materac będzie bardziej świeży, ale także komfort snu dużo lepszy.

-11%
SPUMO, https://konsimo.pl/kolekcja/spumo/ Materac - sprężyny kieszeniowe, Visco biały - zdjęcie

KONSIMO

SPUMO

Materac - sprężyny kieszeniowe, Visco

799
PLN
899
PLN

Jak odświeżyć materac sodą

Odświeżanie materaca kokosowego

Materace kokosowe mają wiele zalet i są wybierane coraz częściej. Zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, mogą być stosowane przez alergików, gdyż nie narażają na reakcje uczuleniowe. Ten rodzaj materaca również wymaga regularnego wietrzenia oraz odkurzania - podobnie jak materac wykonany z pianki.

W tym przypadku warto zastosować uniwersalny płyn do czyszczenia tapicerek. Przed zastosowaniem sprawdź na niewielkim obszarze materaca, czy środek nie powoduje powstawania zacieków lub odbarwienia materiału. Jak odświeżyć materac kokosowy bez stosowania płynu do czyszczenia tapicerek? Można użyć mydełka dla dzieci, które doskonale nadaje się do odświeżania materaca kokosowego. Jeśli pojawiają się plamy, tak jak w przypadku pianki, warto zastosować sodę oczyszczoną połączoną z odrobiną wody.

Materac dziecięcy

Materac dziecięcy - jak o niego zadbać

Dzieci są bardzo ważne, a zadbanie o ich higieniczne warunki snu mają ogromne znaczenie. Pamiętaj więc o tym, aby regularnie czyścić materac dziecięcy. Poza odkurzaniem i wietrzeniem, warto również zadbać o świeżość poprzez użycie domowych środków.

Jak odświeżyć materac dziecięcy? Przyda się soda oczyszczona, cytryna oraz olej z drzewa herbacianego. Mieszanka sprawdza się idealnie i przynosi dobre efekty. Bakterie, brud i roztocza nie mają szans w starciu z tym połączeniem. Ten ostatni składnik ma doskonałe właściwości odkażające. Mieszankę należy nałożyć na materac dziecięcy i użyć gąbki, a następnie usunąć środek za pomocą ścierki i odkurzyć. Pamiętaj, aby nie zmoczyć materaca, gdyż zbyt duża wilgoć może go zniszczyć. Od czasu do czasu warto potraktować materac myjką parową lub oddać go na czyszczenie do pralni. Dzięki temu będzie on świeży i bezpieczny dla Twojej pociechy