Jak urządzić przedpokój w bloku?

Przedpokój to pierwsze pomieszczenie, które wita naszych gości. Właśnie dlatego warto urządzić go tak, aby był przytulny i ciepły, a przy tym funkcjonalny. Jak zagospodarować przedpokój w bloku, aby prezentował się nowocześnie i stylowo? 
jak urządzić przedpokój w bloku

Nowoczesny przedpokój w bloku - od czego zacząć?

We współczesnych wnętrzach liczy się minimalizm i elegancja, a także konsekwencja i równowaga. Aranżacja przedpokoju powinna być spójna z przylegającym pomieszczeniem, a najlepiej z całym mieszkaniem. Istotne jest zatem połączenie zarówno powierzchni podłogi, jak i ścian. Warto pamiętać przy tym, że aranżacja przedpokoju musi być nie tylko efektowna, ale również funkcjonalna. 

Aranżacja przedpokoju w bloku

Na podłogę powinny trafić materiały łatwe w utrzymaniu czystości i odporne na wilgoć czy ścieranie, a na ściany najlepiej farby plamoodporne, wytrzymałe tynki strukturalne lub modna cegiełka. Konsekwencję należy zachować również podczas dobierania mebli i dodatków. Jeśli mieszkanie urządzone jest w stylu skandynawskim, sprawdzą się w nim białe lub drewniane elementy wyposażenia. Z kolei w loftowym przedpokoju lepiej zaprezentuje się metal, ciemne drewno i czerń. W stylu glamour korytarz urządzimy przy pomocy błyszczących i bogato zdobionych mebli, a nowoczesny przedpokój najlepiej urządzić minimalistycznie, dobierając meble o prostej bryle, pozbawione zbędnych ozdobników. 

Aranżacja przedpokoju w bloku - estetyka, funkcjonalność i wygoda na pierwszym miejscu

Kiedy w grę wchodzi aranżacja przedpokoju w bloku, stawiamy przede wszystkim na rozwiązania wielofunkcyjne, które oszczędzają cenną przestrzeń. Jednocześnie bez niektórych elementów wyposażenia po prostu nie możemy się obejść, dlatego w pierwszej kolejności należy wybrać przynajmniej jeden mebel do przechowywania i siedzisko, na którym wygodnie zmienimy obuwie. 

Pomysły na przedpokój w bloku o naprawdę ograniczonym metrażu uwzględniają najczęściej meble typu dwa lub trzy w jednym. Mogą to być szafy z lustrem, wieszaki z szafką na buty czy wieszaki z siedziskiem. Jeśli dysponujemy większą ilością miejsca, do przedpokoju warto wstawić stylową szafę, która pomieści wszystkie kurtki, płaszcze i dodatki. W długim korytarzu znajdzie się przestrzeń także na inne meble, np. komody, w których można wygodnie przechowywać czapki, szaliki i rękawiczki. Z kolei na jej blacie warto postawić lampę, ponieważ oświetlenie odgrywa w takim wnętrzu niezwykle ważną rolę. 

Stylowa aranżacja przedpokoju
przedpokój w bloku

Stylowa aranżacja przedpokoju - jakie dekoracje i dodatki powinny zdobić przedpokój w bloku?

Jeśli chodzi o przedpokój w bloku, inspiracje zdają się bazować przede wszystkim na jasnych ścianach i meblach, które optycznie powiększają przestrzeń. To fakt, jasny przedpokój z pewnością przyciąga wzrok, jednak aranżacja nie jest pełna bez dodatków, które pełnią w niej bardzo istotną funkcję - zwłaszcza, jeżeli mamy do czynienia z ciasnym lub ciemnym korytarzem.

Należy pamiętać, że przedpokój to wizytówka domu, która wprowadza naszych gości do mieszkania i zapowiada jego styl. Wnętrze to nie powinno być więc zbyt surowe i pozbawione wszelkich dodatków. Warto szczególną uwagę poświęcić na wybór lustra, niezbędnego w każdym przedpokoju. Jeśli nasz wystrój jest designerski, być może lepiej zrezygnować z klasycznego zwierciadła na rzecz czegoś oryginalnego. Istotna w aranżacji przedpokoju jest także rola oświetlenia. Światło warto wprowadzić do tego wnętrza zarówno w formie pięknej lampy sufitowej, jak i dodatkowej lampki stołowej, zlokalizowanej na komodzie lub stoliku. Ciekawy efekt zapewniają też podświetlane meble.