Jak wybrać krzesło do biurka dla dziecka?

Gdy dziecko rozpoczyna swoją przygodę z nauką, bardzo ważne jest przygotowanie mu odpowiedniego miejsca w domu. Dbając o jego prawidłową postawę, szczególnie ważnym elementem wyposażenia jest wybór odpowiedniego krzesła. Na co więc należy zwrócić uwagę, wybierając krzesło do biurka dla dziecka?
krzesło do biurka dla dziecka

Jakie krzesło do biurka wybrać?

Wygodne krzesło do biurka dla dziecka powinno być przede wszystkim dopasowane do jego potrzeb. Każde krzesło należy najpierw dostosować do wzrostu, wymiarów oraz wagi dziecka. Dlatego tak ważne jest, aby wybierać spośród modeli typowo dziecięcych. Unikać natomiast należy uniwersalnych krzeseł dla dzieci i dorosłych. Tego typu produkty mogą w dłuższej perspektywie doprowadzić do problemów z kręgosłupem.

Oprócz odpowiedniego dostosowania do wagi i wzrostu dziecka, krzesło dla dziecka do nauki powinno spełniać jeszcze kilka dodatkowych przesłanek. Wybierając parametry krzesła, należy zwrócić uwagę, aby kręgosłup podparty był na całej długości, od łopatek aż do lędźwi. Natomiast wysokość krzesła powinna być dopasowana tak, aby stopy swobodnie opierały się o podłogę.

krzesło do biurka dla 5 latka

Jakie krzesło do biurka dla 7 latka?

Siedmioletnie dziecko rozpoczyna swoją poważną przygodę ze szkołą. Z pewnością jest to etap, kiedy będzie spędzać przy biurku zdecydowanie więcej czasu niż wcześniej, na przykład odrabiając lekcje. Aby uniknąć coraz to powszechniejszych u dzieci wad postawy, trzeba zadbać o takie elementy, jak wygoda i ergonomia.

Im więcej krzesło ma funkcjonalności i regulacji, tym lepiej. Ważne jest, aby młody uczeń mógł sam regulować wysokość, głębokość siedzenia, czy kąt wychylenia oparcia. Siedzisko nie może być również ani za twarde, ani za miękkie. Krzesło do odrabiania lekcji powinno być też wyposażone w podłokietniki, które umożliwiają dziecku swobodne ułożenie dłoni oraz ułatwią utrzymanie wyprostowanej postawy i zmniejszą napięcie w mięśniach rąk oraz ramion. Zastanawiając się, jakie krzesło do biurka dla 7 latka będzie najlepsze, trzeba też pamiętać, że cała konstrukcja krzesła musi być odpowiednio stabilna i bezpieczna. Warto postawić na krzesła z podłokietnikami, krzesła obrotowe oraz wygodne i stabilne krzesła z tworzywa.

Jakie krzesło do biurka dla 5 latka?

Pięciolatek w wieku przedszkolnym potrzebuje swojej przestrzeni w mieszkaniu. Biurko służy nie tyle do nauki, co do rozwijania się poprzez rysowanie, malowanie i inne prace manualne. W tym wypadku potrzebny będzie jeden z najmniejszych modeli. Krzesełko musi być przede wszystkim stabilne. Nie bez znaczenia jest również materiał, z jakiego wykonane lub obite jest krzesło. 

Wygodne krzesło do biurka dla dziecka
krzesło dla dziecka do nauki

Najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie siateczka, która pozwoli na swobodną wymianę powietrza. Takie rozwiązanie sprawdzi się w gorące dni, kiedy dziecko może niepotrzebnie nadmiernie się przegrzewać podczas siedzenia przy biurku. Wybierając krzesło dla 5 latka, można również śmiało pokusić się o ciekawy wzór, który dodatkowo pozytywnie wpłynie na samopoczucie dziecka.

Wygodne krzesło do biurka dla dziecka to bardzo ważna kwestia zwłaszcza wtedy, gdy wkracza ono w okres szkolny i coraz więcej czasu spędza siedząc przy biurku. Ponieważ wady kręgosłupa wśród dzieci występują w ostatnim czasie bardzo często, należy odpowiednio zadbać o prawidłową postawę - również w czasie siedzenia. Dobrze dobrane i ustawione krzesło wymusza prawidłową postawę u dziecka i zapobiega rozwijaniu się takich wad, jak na przykład skolioza. Odpowiednie krzesło to również komfort i wygoda, które są niezwykle ważne podczas nauki.