Jak wybrać stół do jadalni?

Jedzenie to jedna z największych przyjemności w życiu, na którą możemy sobie pozwolić. Warto celebrować posiłki, spożywając je w miłej atmosferze i we właściwym towarzystwie. Niezbędne są do tego odpowiednie warunki, dlatego warto wiedzieć, jak wybrać stół do jadalni, aby zapewnić sobie komfort! 
stół do jadalni wymiary

Najbardziej optymalna wysokość stołu do jadalni

Każdemu z nas zależy na tym, aby posiadane przez nas meble były funkcjonalne, a zarazem atrakcyjne wizualnie. Szczególnie istotne jest to zwłaszcza w przypadku tych elementów wyposażenia, z których korzystamy intensywnie i często. Jednym z nich jest stół do jadalni, dlatego do jego zakupu trzeba właściwie się przygotować. 

jak wybrać stół do jadalni

Do najważniejszych kryteriów, które powinniśmy brać pod uwagę, jest między innymi wysokość. Jak wybrać stół do jadalni, aby można było spędzić przy nim nawet wiele godzin, nie odczuwając przy tym żadnego dyskomfortu? Mebel nie może być ani zbyt niski, ani zbyt wysoki. Tylko wtedy będziemy mogli zachować prawidłową postawę, unikając garbienia się w trakcie jedzenia, nadmiernego pochylania lub unoszenia rąk do niewygodnej pozycji. Podczas zapoznawania się z interesującymi nas modelami, najlepiej mieć na uwadze to, że jeśli chodzi o wysokość stołu to jadalnia jest pomieszczeniem, w którym odgrywa on prawdopodobnie największą rolę. Z tego rodzaju mebla w salonie korzystamy już w zupełnie inny sposób.

Najlepiej, gdy wysokość stołu wynosi od 74 do 76 cm tak, jak ma to miejsce w przypadku większości modeli dostępnych w asortymencie Konsimo.pl.

Dlaczego, gdy kupujemy stół do jadalni, wymiary odgrywają tak istotną rolę?

Kupując stół jadalniany, wymiary, które także musimy wziąć pod uwagę, to szerokość i głębokość. Istotne jest, aby kierować się przede wszystkim swoimi potrzebami oraz stylem życia. Jeśli posiadasz spory metraż, dużą rodzinę lub zwyczajnie lubisz wyprawiać przyjęcia dla wielu gości, zainwestuj w spory mebel o prostokątnym kształcie. Bez trudu ustawisz na jego blacie całą zastawę, a także estetyczne dekoracje umilające delektowanie się posiłkami.

Właściciele mniejszych jadalni powinni zdecydowanie zainwestować w stół rozkładany, który na co dzień nie będzie zajmowały zbyt wiele miejsca, a gdy zajdzie taka potrzeba, zapewni dodatkowe pole do popisu. Niezależnie od tego, jak duża jest nasza jadalnia, pamiętajmy o tym, aby pozostawić wolną przestrzeń, która będzie dzieliła mebel od ścian i pozostałych elementów wyposażenia, a zarazem umożliwi wygodne wyprostowanie nóg i bezproblemowe odsuwanie krzeseł. Stół do jadalni wymiary musi mieć więc naprawdę dobrze przemyślane.

Wymiar stołu do jadalni oraz jego kształt, czyli wiele możliwości wyboru

Gdy nie mamy pomysłu na to, jaki wymiar stołu do jadalni będzie dla nas najbardziej odpowiedni, wystarczy zainspirować się najpopularniejszymi rozwiązaniami. Dobrym tropem jest kierowanie się liczbą osób, dla których ma być on przeznaczony. Cztery osoby będą w zupełności zadowolone ze stołu o wymiarach 165 cm x 90 cm, natomiast dla sześciu osób najlepiej będzie szukać tych mierzących przynajmniej 200 cm x 100 cm.

Warto podkreślić, że stoły rozkładane znajdujące się w ofercie Konsimo.pl mogą zyskać po rozsunięciu nawet 40 dodatkowych centymetrów! Zastanawiając się nad tym, jak wybrać stół do jadalni weźmy pod uwagę również materiał, z którego został wykonany. 

wymiar stołu do jadalni

Opłacalną inwestycję stanowią głównie meble drewniane, jednak te stworzone z połączenia metalu, forniru i płyt wiórowych także są solidne a zarazem posiadają intrygujący design. Asortyment jest na tyle zróżnicowany, że coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy nowoczesnego minimalizmu, jak i zwolennicy ponadczasowej elegancji i klasyki. Wysokość stołu do jadalni, jego szerokość, głębokość oraz wygląd jest tym, co pozwoli nam wybrać najlepszy mebel.