Jak zapakować prezenty?

Co roku ten sam problem! Przed świętami przychodzi nam na myśl jedno pytanie: jak zapakować prezenty dla najbliższych? Postawić na klasyczne opakowanie, czy pokusić się o odrobinę finezji? Jest to tym bardziej kłopotliwe, że oczy lubią płatać figla i otoczka prezentu jest bardzo istotna! 
jak zapakować prezent w papier

Myślałeś już o tym, jak zapakować prezent w papier w te święta?

Nie należy oceniać książki po okładce, ani też nie szata zdobi człowieka, jednak z pewnością każdy z nas się zgodzi, że odpowiednio zapakowany prezent na święta wnosi w ten szczególny czas jeszcze więcej magii. Pozornie może się wydawać, że to nieistotne, jednak kolorowy podarunek wywoła uśmiech na każdej twarzy,. Nawiązując ściślej do tematu: proszę przez chwilę pomyśleć – czy lepiej zaprezentuje się upominek w postaci kilograma cukierków w woreczku foliowym czy raczej elegancka bombonierka?

jak zapakować prezent w papier bez pudełka

Już przed laty udowodniono, że każdy człowiek jest wzrokowcem i kilkanaście sekund wystarczy, aby był w stanie ocenić, czy konkretny przedmiot mu się spodoba. Konsekwentnie nie przez przypadek mówi się, że równie istotne co upominek jest jego opakowanie. O tak! Prezencja podarunku to coś, na co podświadomie zwracamy uwagę i wpływa ona na... odbiór ''głównego'' prezentu. Warto wobec tego zadbać o to, aby adresat wręcz zakochał się w opakowaniu. Zasugeruj się naszymi pomysłami na to, jak zapakować prezent dla dziecka, mężczyzny, żony, szefa i zaskocz ich swoją kreatywnością!

Dowiedz się, jak ładnie zapakować prezent!

Pomysłów na to, jak zapakować prezent w papier, folię lub gotowe opakowanie jest co niemiara i w sumie trudno określić, który ze sposobów jest najbardziej oryginalny. Zanim jednak przejdziesz do upiększania podarunku, zastanów się nad tym, jakiego typu lub rozmiaru jest przedmiot, który chcesz podarować bliskiemu. Istotne również jest to, czy to prezent formalny dla przełożonego, czy raczej luźny upominek dla koleżanki. W sieci znaleźć można mnóstwo inspiracji, które pozwalają na przygotowanie zachwycającego pakunku - bez względu na jego gabaryty. Jak zapakować duży prezent i całkiem mały drobiazg? Opakowanie prezentu jest bardzo ważne, jednak najistotniejsza jest zawartość podarunku. Na naszym blogu znajdziesz wpisy dotyczące: prezent dla mamy na święta, prezent dla taty na święta, prezent dla dziewczyny na święta oraz prezent dla chłopaka na święta.

W magazynie
DIVA, https://konsimo.pl/kolekcja/diva/ Zaparzacz do herbaty przezroczysty - zdjęcie

KONSIMO

DIVA

Zaparzacz do herbaty

109
PLN
W magazynie
AMO, https://konsimo.pl/kolekcja/amo/ Szklanka z podwójnym dnem przezroczysty - zdjęcie

KONSIMO

AMO

Szklanka z podwójnym dnem

34,90
PLN
W magazynie
AMO, https://konsimo.pl/kolekcja/amo/ Szklanka z podwójnym dnem przezroczysty - zdjęcie

KONSIMO

AMO

Szklanka z podwójnym dnem

34,90
PLN
AMO, https://konsimo.pl/kolekcja/amo/ Szklanka z podwójnym dnem przezroczysty - zdjęcie

KONSIMO

AMO

Szklanka z podwójnym dnem

34,90
PLN

Najprostszym i nieraz najbardziej efektownym pomysłem jest skorzystanie z klasycznego pudełka. Na rynku dostępne są różne rodzaje opakowań prostokątnych czy owalnych, które pozwalają na ukrycie jednakowo designerskiego zegara NATUS, co stylowej lampki biurkowej CORTODI. Pudełka są dostępne w różnych kolorach, printach i wzorach.

Różnorodność mamy również w kwestii torebek czy papierów ozdobnych. To, jak ładnie zapakować prezent, okazuje się być wobec tego jedynie kwestią fantazji. Należy pamiętać też o detalach typu kokarda, wstążeczka, wizytówka z imieniem adresata czy nawet żywe kwiaty. Podczas pakowania prezentu najistotniejsze jest, aby pamiętać o odbiorcy. Sugerujemy, aby kolor papieru czy motyw na pudełku był w kolorze oddającym jego charakter albo podkreślającym upodobania.

Czy wiesz jak zapakować prezent w papier... bez pudełka?

Gotowe pudełka czy torebki prezentowe to jednak według niektórych ''schodzenie na łatwiznę''. Znacznie ciekawszy design zyska upominek własnoręcznie owinięty w papier prezentowy, krepinę lub folię i uzupełniony niebanalną zawieszką, sznurkiem czy frędzlem. Ale jak zapakować prezent w papier bez pudełka, zwłaszcza jeżeli nie jesteśmy mistrzami origami?

Niektóre z propozycji nie wymagają ogromnej wprawy, np. wtedy, gdy postawisz na uformowanie opakowania zgodnie z kształtem prezentu (coś w rodzaju realistic-box), jak chociażby figurkę ananasa TROPICOS lub figurkę flaminga PILIFO. Możesz także stworzyć potężny cukierek, kryjąc przedmiot w środkowej części, a po bokach zostawiając luźne fragmenty papieru imitujące folijkę na czekoladce. Ta druga sugestia, zwłaszcza w pastelowych barwach, sprawdzi się, gdy zastanawiasz się, jak zapakować prezent dla dziewczynki. Może niekoniecznie jest to propozycja dla zestawu pościeli PILIO, na którym zamieszkały różowe motyle, ale dla kominka zapachowego RELINQUI już owszem.

Jak w wielu przypadkach ogromną rolę odgrywa wyobraźnia. Powstały już setki, jeśli nie tysiące propozycji i wciąż mnożą się kolejne. I wypływa to z niczego innego, jak z kreatywności ludzkiej. Zgromadź nieco kolorowego papieru, wstążek i... do dzieła! Jesteśmy przekonani, że poradzisz sobie z tym zadaniem wręcz fantastycznie! Zadbaj również o wystrój swojego mieszkania! Jak ozdobić do na święta?