Jak zrobić stroik wielkanocny na stół?

Święta Wielkanocne przy pięknie nakrytym oraz udekorowanym stole to rodzinny czas, który długo pozostaje w pamięci. Przykładając dużą wagę do świątecznego wystroju tworzymy niezwykłą, magiczną atmosferę we wnętrzu. Z tego względu warto zainteresować się tym, jak zrobić stroik wielkanocny na stół.  
stroik wielkanocny na stół

Urzekające stroiki wielkanocne na stół - niezbędne elementy

Niezastąpione stroiki wielkanocne na stół emanują wiosennymi, pastelowymi barwami. Świeże, jasne kolory przywołują na myśl budzącą się do życia przyrodę. Taka też jest symbolika pięknych świąt Wielkanocnych, akcentujących wartość nowego życia. Podstawowym elementem wszystkich klasycznych stroików są sezonowe kwiaty i naturalne, zielone rośliny. Warto podejść do kwestii dekorowania stołu ekonomicznie. Tworząc stroiki na stół wielkanocny nie trzeba wydawać fortuny. Liczy się oryginalny pomysł oraz wymyślne komponowanie ze sobą różnorodnych elementów. Nietuzinkowością zaskakują szczególnie urocze stroiki wielkanocne na stół ręcznie robione.

Przede wszystkim pomyślmy o podstawie takiego stroika. Do najbardziej popularnych należą dziś zwłaszcza gustowne stroiki wielkanocne na stół w szkle. Tutaj świetnie odnajdą się szklane, szerokie wazony oraz stylowe świeczniki ze szkła. Do rustykalnych aranżacji idealnie pasować będą natomiast drewniane skrzyneczki, wiklinowe koszyczki, czy też efektowne papierowe koszyki w kolorze białym lub écru. Fantazyjne stroiki stworzyć można dzięki lampionom, bądź poprzez stylowe osłonki na doniczki. Niezastąpione okażą się piękne misy dekoracyjne i ręcznie malowane, porcelanowe talerze o wiosennych barwach. Zielona, różowa, żółta, czy też niebieska, unikalna ceramika z kwiecistymi motywami potęguje wiosenny klimat Świąt Wielkiej Nocy. Warto zainwestować w piękne patery i półmiski, które przeznaczone będą tylko i wyłącznie na potrzeby tworzenia uroczego, modnego stroika.

stroiki na stół wielkanocny

Kolejnym, ważnym elementem stroików wielkanocnych są rozmaite, symboliczne figurki drewniane lub ceramiczne. Pomocne okażą się też kolorowe pisanki, przepiórcze jajka oraz barwne piórka. W przypadku samodzielnego komponowania stroików wielkanocnych na stół ogranicza nas tak naprawdę jedynie wyobraźnia.

Pamiętajmy, że wiele zależy od efektu, jaki pragniemy uzyskać. Podczas gdy tradycyjne stroiki z powodzeniem tworzyć można z udziałem pieńków drewna, czy też drewnianych deseczek do krojenia, stroiki wielkanocne nowoczesne na stół wymagać będą minimalistycznego podejścia. W tym drugim przypadku egzamin zdadzą na przykład designerskie stroiki wielkanocne na stół w szkle

Tradycyjne stroiki na stół wielkanocny - modne aranżacje

Klasyczne stroiki wielkanocne na stół tworzą wyjątkowo przytulny klimat. Są barwne, żywiołowe i wesołe. Przykładem może być ekologiczna dekoracja zaaranżowana na kolorowym talerzu. W tym celu można użyć wianka splecionego z witek brzozowych albo z gałązek brzozy, mchu, piór, dekoracyjnej rafii oraz przepiórczych jajek. W razie potrzeby warto skorzystać z gorącego kleju. Niech środek talerza ozdobi świecznik z kolorowego szkła i doniczka z hiacyntami albo żonkilami. Maksymalistyczny stroik doskonale uzupełni drewniana figurka zajączka.

Zwracajmy uwagę na to, by tradycyjne stroiki na stół wielkanocny były dostosowane do rodzaju zastawy stołowej. Ta bardziej bogata, kolorowa zastawa, będzie świetnie współgrać ze stonowanym i skromniejszym stroikiem. Przy klasycznych, białych naczyniach można pozwolić sobie na nieco więcej szaleństwa.

Czarujące stroiki wielkanocne na stół ręcznie robione to także bardzo modne dziś ogródki stworzone w imbrykach, wazach, misach, czy nawet w dużych filiżankach. Hiacynty, żonkile i mech będą zjawiskowo korespondować z gałązkami forsycji, bukszpanu, derenia, czy też z baziami. Mech jest pod ochroną, więc zbierajmy ten ozdobny element w prywatnym ogródku lub ewentualnie zainwestujmy w mech dostępny na giełdach kwiatowych, czy też w sklepach online. Zniewalające, klasyczne stroiki wielkanocne na stół doskonale współgrają z jednym z najbardziej pożądanych dziś trendów, jakim jest styl cottage core. 

Nowoczesne stroiki wielkanocne na stół ręcznie robione - siła minimalizmu

Uroczyste śniadanie wielkanocne, obiad, czy też kawowy poczęstunek wymagają odświętnej oprawy nawet w pomieszczeniu skrajnie modernistycznym. Kierując się zasadą mniej znaczy więcej, we wnętrzach nowoczesnych skoncentrujmy się na jednej ozdobie w centralnym miejscu stołu. Niech stroiki wielkanocne na stół zachwycają w tym przypadku skromną kolorystyką i designerskim charakterem.

Interesująco prezentować się będą na przykład stroiki wielkanocne nowoczesne na stół skomponowane z jednego rodzaju kwiatów. Dekoracja z hortensji bukietowej, gałązek forsycji, zawilców, a może z szafirków? Kwiaty zaaranżujemy w minimalistycznych osłonkach ustawionych na tacy albo półmisku. Całość można udekorować jajkami o naturalnej barwie. Pomysłowe stroiki wielkanocne na stół ręcznie robione wyglądają olśniewająco nawet w skrajnie minimalistycznej oprawie!

Hitem są modernistyczne stroiki wielkanocne na stół w szkle. Są bardzo łatwe do zaaranżowania, a końcowy efekt zachwyca. Szklany wazon można wyłożyć mchem, dodać gałązkę bukszpanu oraz subtelne, sztuczne kwiaty. Całość kompozycji unikalnie podkreśli wysoka świeca oraz symboliczna, ceramiczna, jednobarwna figurka wielkanocna.