Jaki powinien być leżak ogrodowy?

Leżak ogrodowy to mebel stworzony z myślą o letnim wypoczynku. Ergonomicznie wyprofilowane siedzisko, miękkie wykończenie, wysokiej jakości produkt - wszystko to sprawia, że nasz relaks przyniesie jeszcze więcej korzyści. Jaki mebel wybrać? 
leżak ogrodowy

Leżak ogrodowy: jaki polecacie?

Leżak ogrodowy wiąże się z dobrym wypoczynkiem - taki sprzęt musi być nie tylko funkcjonalny, lecz także wygodny. Elementy, jakie na to wpływają, to przede wszystkim kąt nachylenia oparcia oraz obecność podłokietników. Najlepsze leżaki posiadają kilkudziesięciu stopniową regulację, która pozwala na optymalne ustawienie mebla w zależności od aktualnych potrzeb użytkownika. Będzie on wówczas dopasowany nie tylko do naszego wzrostu, lecz także wykonywanej czynności.

W sklepie internetowym Konsimo.pl znajdziemy wiele różnorodnych modeli leżaków ogrodowych: zarówno takich z licznymi regulacjami, jak i bez nich. Jasne, ciemne, metalowe, plastikowe, drewniane, składane czy ciężkie i masywne. Wszystko to w jednym miejscu. Różnią się one także obecnością podłokietników, dodatkowych podnóżków czy zagłówków. 

jaki leżak ogrodowy

Jaki leżak ogrodowy? I na co zwrócić uwagę?

Istnieje kilka podstawowych cech, na które należy zwrócić uwagę, wybierając dopasowany do naszych potrzeb leżak ogrodowy. 

-Solidność wykonania

Jest to bez wątpienia najważniejsza cecha każdego mebla ogrodowego. Nikt z nas nie chciałby bowiem wymieniać co sezon całego wyposażenia ogrodu. Aby uniknąć takich sytuacji, należy zwrócić szczególną uwagę na solidność wykonania leżaka, czyli materiał, z którego wyprodukowano mebel. Każdy materiał ma inne zalety. Plastik będzie niezwykle trwały, drewno z kolei ciężkie i wytrzymałe.

-Odporność na warunki atmosferyczne

Jest to kolejna niezwykle istotna kwestia. Leżak ogrodowy plastik będzie bowiem wystawiony na działanie różnych czynników atmosferycznych. Właśnie dlatego tak ważna jest jego trwałość. W tym miejscu warto zastanowić się także, czy leżak będzie wodoodporny oraz czy nie ulegnie nadmiernemu odbarwieniu i nagrzaniu podczas ekspozycji w słońcu.

-Łatwość przenoszenia

Wybierając odpowiedni leżak musimy także zwrócić uwagę na łatwość przenoszenia produktu. Leżak ogrodowy składany będzie znacznie łatwiejszy do przenoszenia niż modele nieskładane. Wszystko to zależy jednak od naszych potrzeb. Jeżeli chcemy zabierać go ze sobą na urlop, bez wątpienia musi być on składany. Jeżeli z kolei ma on towarzyszyć nam wyłącznie podczas wypoczynku w ogrodzie, bez problemu możemy wybrać cięższe modele nieskładane.

-Wygoda

Jest to równie istotne kryterium podczas wyboru odpowiedniego leżaka. Wiele osób, które mają problem z kręgosłupem, powinny zakupić odpowiednio wyprofilowane modele dostępne na Konsimo.pl. Możliwość regulacji kąta nachylenia oparcia, a także stabilność mebla powinny być priorytetem. Do niektórych leżaków dołączone są także poduszki lub zagłówki.

Ciekawą opcją są również leżaki wyposażone w specjalny daszek. O tych modelach przeczytasz więcej w artykule: Czy warto wybrać leżak ogrodowy z daszkiem? 

Leżak ogrodowy: jaki wybrać?

Jaki zatem leżak ogrodowy wybrać? Odpowiedź jest prosta: dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb. Stawiając na leżaki drewniane ogrodowe wybieramy bliskość natury oraz gwarancję dopasowania mebli do naturalnego otoczenia. Technorattanowe leżaki na taras dostępne na Konsimo.pl to z kolei gwarancja najwyższej jakości wraz z lekkością oraz trwałością. Modele metalowe to nutka wielkomiejskiego stylu umieszczona w naszym ogrodzie lub tarasie. Weźmy pod uwagę także przeznaczenie mebla, czy będzie nam towarzyszył w letnich podróżach, czy jedynie zajmował miejsce przy naszym domu. Istotna jest również obecność podnóżka, zagłówka oraz dodatkowych regulacji.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą leżaków ogrodowych dostępną na Konsimo.pl! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, to zajrzyj na bloga: meble ogrodowe - jakie wybrać?.