Czy warto wybrać leżak ogrodowy z daszkiem?

Relaks w ogrodzie czy na plaży kojarzy się przede wszystkim z leniwym wygrzewaniem na słońcu. W roli leżanki nic nie sprawdzi się lepiej niż leżak ogrodowy z daszkiem. Dlaczego warto postawić na model dwa w jednym? I jakie korzyści wynikają z takiej inwestycji? Życzymy miłej lektury!  
leżak ogrodowy z daszkiem

Leżaki ogrodowe z daszkiem - jakie mają zalety?

Leżąc na słońcu pragniemy eksponować przede wszystkim odkryte nogi i ramiona, a nie skórę twarzy czy głowę, które przed promieniami słońca należy chronić. Wybierając leżak aluminiowy z daszkiem ogrodowy plażowy nie musimy martwić się o dodatkowy parasol, żagiel czy parawan, bowiem zintegrowana osłona zapewni odpowiednią ochronę przed słońcem dokładnie tam, gdzie będziemy jej potrzebować. To wygodne rozwiązanie, ponieważ wysokość czy kąt nachylenia daszku wyregulujemy nie podnosząc się z leżanki. Zupełnie inaczej jest w przypadku osobnego parasola, który w ciągu dnia musimy przestawiać nawet kilkukrotnie. 

Leżak aluminiowy czy stalowy?

Do wyboru mamy zwykle dwa typy leżaków, które różnią się od siebie materiałem wykonania. Leżaki ogrodowe aluminiowe z daszkiem odznaczają się przede wszystkim lekkością. Łatwo jest je złożyć i transportować, a nawet przenosić, gdy są jeszcze rozłożone. Z kolei leżaki stalowe, chociaż proporcjonalnie cięższe, charakteryzują się podwyższoną wytrzymałością. Znoszą większe obciążenie i są bardziej odporne na odkształcenia. 

leżak ogrodowy z daszkiem

Leżak ogrodowy dwuosobowy z daszkiem - idealne miejsce na wspólny relaks!

Podwójny leżak ogrodowy z własnym zadaszeniem to idealny przepis na stworzenie kącika wypoczynkowego w ogrodzie, a nawet na publicznej plaży. Na takiej leżance mogą wypoczywać nie tylko pary, ale również wyjeżdzający na wspólny wyjazd znajomi. Podwójny leżak sprawdzi się podczas opalania, czytania książek, słuchania muzyki czy długich rozmów w lekkim wakacyjnym tonie. Może zastąpić na tarasie kanapę lub narożnik ogrodowy, a także stanowić ich funkcjonalne uzupełnienie. 

Leżak ogrodowy składany z daszkiem - czy ma jakieś dodatkowe zalety?

Lekka leżanka leżak ogrodowy z daszkiem to bardzo uniwersalny mebel, który zmieści się właściwie w dowolnym miejscu: małym balkonie, tarasie czy w ogrodzie. Co więcej, niska waga i możliwość zmniejszenia jego wymiarów poprzez praktyczną funkcję składania sprawiają, że taki leżak można zabrać ze sobą wszędzie - na plażę, nad jezioro, na wieś, w góry czy na zwykłe ogródki działkowe. Złożona leżanka nie jest również problematyczna w kwestii przechowywania. Poza tym składany aluminiowy leżak ogrodowy z daszkiem dodatkowo oszczędza cenną przestrzeń, ponieważ zastępuje nam dodatkowe elementy wyposażenia jak parasol czy parawan. Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź, jaki powinien być leżak ogrodowy!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze leżaka ogrodowego plażowego?

Najpraktyczniej wybrać leżak, który sprawdzi się zarówno w ogrodzie, jak i na plaży. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał, z którego został wykonany. Konieczna będzie tkanina odporna na działanie wilgoci i łatwa do utrzymania w czystości. Użytkowane na świeżym powietrzu meble mocno się brudzą, dlatego plamoodporny materiał jest jak najbardziej wskazany. Nie bez znaczenia będzie także wielkość leżanki, a konkretnie jej długość. Jeżeli mebel ma służyć kilku różnym osobom, należy dobrać go do wzrostu tej najwyższej, aby w całości mieściła się na jego powierzchni. Istotne będzie także maksymalne dopuszczalne obciążenie określone przez producenta. Wynika ono przede wszystkim z rodzaju zastosowanego stelażu. Na koniec pozostaje nam design i kolorystyka - czarny leżak przyciągnie słońce i będzie mocno się nagrzewał, ale ciemne kolory są również najbardziej stylowe, dlatego wybór jest kwestią gustu. Sprawdź także inne meble ogrodowe - jakie wybrać?.