Jakie łóżko do pokoju młodzieżowego?

W każdym pokoju nastolatka powinno znaleźć się kilka niezbędnych mebli i elementów wystroju wnętrza. Jeden mebel jest jednak ważniejszy od pozostałych – to komfortowe i solidne łóżko. Gwarantuje zdrowy sen, a to ma niebagatelny wpływ na zdrowie. Zatem, jakie łóżko do pokoju młodzieżowego wybrać? 
łóżko do pokoju młodzieżowego

Jakie łóżko do małego pokoju młodzieżowego

Pokój młodzieżowy musi pomieścić naprawdę sporo mebli. W końcu dla młodego człowieka jego pokój to niemal cały świat. Nie zawsze jednak metraż pomieszczenia pozwala na swobodne dysponowanie przestrzenią. Na szczęście wybór odpowiednich mebli i dobry plan pozwalają funkcjonalnie i stylowo urządzić wnętrze, pomimo jego niewielkich wymiarów.

Meble młodzieżowe do bardzo małego pokoju łączą w sobie funkcje użytkowe z atrakcyjną stroną wizualną. Często są to meble wielozadaniowe. Nawet w niewielkim pomieszczeniu pozwalają na zapewnienie wygodnego miejsca do nauki, przechowywania rzeczy i, co najważniejsze, do wypoczynku i relaksu.

Pamiętajmy, że nawet w niewielkim pokoju powinno się znaleźć łóżko młodzieżowe, które będzie wygodne i zapewni dziecku zdrowy sen. Łóżka do małego pokoju młodzieżowego powinny także trafiać w gust dorastającego dziecka. W tym okresie często przychodzi czas na przeobrażenie pokoju dziecięcego na pokój młodzieżowy. Wybór mebli i aranżacja przestrzeni zgodna z młodzieżowym gustem jest w tym wypadku bardzo ważna. Nie można jednak zapominać o funkcjonalności mebli.

Pokój młodzieżowy z dwoma łóżkami

Pokój młodzieżowy z dwoma łóżkami

Bardzo często zdarza się, że rodzeństwo dzieli jeden pokój. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, uczy dzieci zachowań społecznych i, pomimo zdarzających się konfliktów, umacnia więź między rodzeństwem. Jest to sytuacja wymagająca dobrego i przemyślanego rozplanowania przestrzeni - koniecznie z podziałem na strefy. Każde z dwójki rodzeństwa powinno posiadać swoją przestrzeń, a jednocześnie powinna być ona spójna pod względem estetycznym.

Zamiast dwóch osobnych łóżek można zdecydować się na piętrowe łóżko do pokoju młodzieżowego. To rozwiązanie zdecydowanie oszczędza przestrzeń, a dla dzieci stanowi często dodatkową atrakcję. Jeśli konieczne jest, aby w pomieszczeniu znalazły się dwa łóżka do małego pokoju młodzieżowego, można także pomyśleć o modelach rozkładanych. Wbrew pozorom łóżka rozkładane do pokoju młodzieżowego mogą być bardzo wygodnym i praktycznym rozwiązaniem. Dzięki funkcji rozkładania, w ciągu dnia łóżko zamienia się w przestrzeń dzienną, którą można wykorzystać do czytania, relaksu i spędzania czasu z przyjaciółmi.

Jak ustawić meble w małym pokoju młodzieżowym

Łóżko do pokoju młodzieżowego, jak i pozostałe meble w pomieszczeniu, powinny tworzyć harmonijną całość. Warto pomyśleć o kolorystyce, która będzie odpowiadała gustom młodych ludzi. Poleca się aby była neutralna – szare albo białe łóżko do pokoju młodzieżowego daje wiele możliwości, pozwalających na wybór dodatków podkreślających osobowość i zainteresowania młodego człowieka.

Łóżko do pokoju młodzieżowego wcale nie musi zajmować dużo przestrzeni. Istnieją bardzo ciekawe i praktyczne rozwiązania, które z pewnością spodobają się dorastającym dzieciom. Mogą to być piętrowe łóżka do małego pokoju młodzieżowego, pod którymi znajdują się biurka, pozwalające na stworzenie kącika do nauki. Innym funkcjonalnym elementem łóżka jest pojemna szuflada. Można w niej schować komplety pościeli, ale i inne drobiazgi. Tego typu rozwiązania, jak również łóżka rozkładane do pokoju młodzieżowego pozwalają oszczędzać przestrzeń i poza walorami estetycznymi są bardzo praktyczne.

meble w małym pokoju młodzieżowym