Jakie łóżko piętrowe wybrać?

W Twoim domu jest pokój o niewielkim rozmiarze i brakuje Ci w nim miejsca na postawienie drugiego łóżka? A może zależy Ci na tym, aby uatrakcyjnić pokój dziecka? Wybierz łóżko piętrowe i ciesz się świetnym rozwiązaniem. Na co warto zwrócić uwagę wybierając łóżko piętrowe? Przeczytaj nasz poradnik. 
Jakie łóżko piętrowe wybrać

Łóżko piętrowe jakie wybrać?

Łóżko piętrowe jest meblem, które sprawdzi się niemal w każdej sypialni, jak i w pokoju dziecięcym czy też młodzieżowym. Dostępnych jest wiele modeli: łóżko piętrowe podwójne oraz łóżko piętrowe pojedyncze. Występuje także łóżko piętrowe ze zjeżdżalnią. Wybierając konkretny model, zastanów się nad tym, gdzie chcesz je postawić, ponieważ modele różnią się od siebie funkcjonalnością. Łóżka piętrowe mogą zapewnić jedno lub dwa miejsca do spania. Natomiast w łóżkach piętrowych pojedynczych znajduje się dodatkowa przestrzeń, dzięki temu możesz schować pod nim najróżniejsze przedmioty. Zwróć także uwagę na samą konstrukcję oraz materiał, z którego wykonane jest łóżko piętrowe.  

Łóżko piętrowe dla dzieci

Jakie łóżka piętrowe?

Łóżka piętrowe są nie tylko niezwykle praktyczne, ale również stylowe. Wśród modeli, które występują, znajdują się:

-Młodzieżowe łóżko piętrowe z kolekcji RIMA – to łóżko dwupoziomowe przeznaczone do pokoju dziecięcego. Ma wymiar: 90x200 cm. Zawiera wygodną i stabilną drabinkę. Na pierwszym poziomie znajduje się biurko, a tego typu rozwiązanie jest świetną alternatywą w przypadku mniejszych wnętrz.

-Łóżko piętrowe dla jednego dziecka ze zjeżdżalnią z kolekcji STEENS FOR KIDS – model, który oferuje łóżko na podwyższeniu, drabinkę oraz zjeżdżalnię. Wymiary, podobnie jak w modelu RIMA, wynoszą: 90x200 cm. Łóżko dziecięce jest wykonane m.in. z litej sosny. Dzięki temu prezentuje się doskonale w każdym pomieszczeniu, niezależnie od tego, w jakim stylu jest urządzone. Istnieje możliwość zakupu zasłony do łóżka piętrowego w baśniowych kolorach.

-Łóżko piętrowe dla dwóch osób z kolekcji NICE – to łóżko, które jest przeznaczone do spania dla dwóch osób. Wyjątkowo gustowny mebel, który nie tylko zapewni maksymalny komfort podczas snu, ale odmieni wygląd każdego wnętrza!

Łóżko piętrowe cena

Łóżko piętrowe dla dzieci – opinie

Wielu rodziców zastanawia się nad tym, czy łóżko piętrowe dla dziecka będzie bezpieczne. Przeciwnicy łóżek piętrowych zwracają uwagę na to, że dziecko może wypaść z niego podczas snu w nocy i doznać groźnego urazu. Jeśli masz małe dziecko, możesz uniknąć tego, wystarczy, że zamontujesz drabinkę, która zabezpieczy dziecko przed upadkiem. Z kolei zwolennicy podkreślają, że łóżka piętrowe dla małego dziecka z biurkiem lub ze zjeżdżalnią są niezwykle funkcjonalnymi meblami. Warto podkreślić także, że łóżka piętrowe, które znajdują się w naszym asortymencie, mają długość, która pozwala na korzystanie z nich także osobom dorosłym.

łóżko piętrowe podwójne

Łóżko piętrowe – cena i materac

Łóżka piętrowe dostępne są w wielu modelach, dlatego ich ceny różnie się kształtują. Mimo tego, że łóżka piętrowe są dostępne w niższych cenach na rynku wtórnym, nie warto decydować się na takie rozwiązanie. Łóżko piętrowe używane, dlatego że było wcześniej eksploatowane, może niestety być uszkodzone, co jest po prostu niebezpieczne. Wybierając łóżko piętrowe, zwróć uwagę także na to, jaki materac będzie potrzebny. Pamiętaj o tym, że decydując się na produkt, sprawdź jego twardość oraz konstrukcję. Łóżko zawsze powinno być dopasowane do wagi oraz budowy dziecka.

Łóżka piętrowe są doskonałymi meblami, które idealnie nadają się do pomieszczeń o niewielkich rozmiarach. Mogą korzystać z nich dzieci, młodzież, jak i dorośli. To jedne z bardziej funkcjonalnych mebli.