Kanapa na nóżkach – wady i zalety

Kanapa na nóżkach to mebel, który stale zyskuje na popularności. Wypoczynek tego typu wybierany jest najczęściej do salonów w stylu skandynawskim lub glamour. Jakie wady i zalety ma takie rozwiązanie? 
Kanapa na nóżkach

Kanapa rozkładana na nóżkach - lekki mebel w ciągu dnia i wygodna powierzchnia spania w nocy

Kanapa lub sofa rozkładana na nóżkach ma wiele praktycznych i estetycznych zalet. Za największą z nich uznaje się jednak jej wizualną lekkość. Kanapa na wysokich nóżkach to idealne rozwiązanie do małych, ciasnych pomieszczeń. Dzięki uniesionemu korpusowi prezentuje się subtelnie i nie obciąża optycznie aranżacji. Świetnie sprawdza się w małych pokojach, ponieważ pozwala zachować optymalne proporcje wystroju wnętrza. Pomimo niewielkich gabarytów, rozkładana kanapa dobrze pełni także rolę łóżka do spania. Pamiętajmy jednak, że spanie na tego typu meblach powinno być okazjonalne, np. wtedy, gdy odwiedzają nas goście. W ciągu dnia kanapa do salonu na nóżkach będzie ozdobą pokoju dziennego, a nocą umożliwia użytkownikom komfortowy sen. 

Kanapy rozkładane na nóżkach

Kanapy rozkładane na nóżkach ułatwiają utrzymanie porządku we wnętrzu

Kanapy rozkładane na nóżkach to zwykle proste, nieskomplikowane meble, pozbawione dodatków, takich jak kieszenie czy dodatkowe moduły. Dla jednych będzie to wadą, dla innych zaś zaletą. Ponieważ kanapa na nóżkach styka się z podłogą wyłącznie stópkami, znacząco ułatwia sprzątanie pomieszczenia. Bez trudu umożliwia odkurzanie i zmywanie podłogi pod meblem. W zależności od swojej wysokości, może pozwolić także na swobodną pracę robota sprzątającego. Kanapę na nóżkach łatwiej również przesuwać: w zależności od potrzeb. Dzięki temu mebel umożliwia szybkie i proste zmiany aranżacji wnętrza, co docenią przede wszystkim osoby, które lubią odświeżać swoje otoczenie. 

Kanapa na nóżkach z funkcją spania - uniwersalne rozwiązanie do różnych wnętrz

Kanapa na nóżkach z funkcją spania polecana jest przede wszystkim do niewielkich pomieszczeń, w których każdy metr kwadratowy podłogi jest na wagę złota. W dużym, przestronnym pokoju niewielka i lekka sofa do salonu może zaburzyć proporcje wnętrza sprawiając, że wystrój stanie się nieatrakcyjny. Nie oznacza to jednak, że taki mebel nadaje się tylko do małych wnętrz. Duża kanapa na nóżkach 3 osobowa sprawdzi się także w większym pokoju dziennym. Ważne będą wówczas jej dokładne wymiary. Można powiedzieć, że podwyższone kanapy są uniwersalne. Dotyczy to nie tylko możliwości ich zastosowania w zależności od metrażu mieszkania, ale również od stylu wnętrzarskiego. Gdzie sprawdzi się kanapa na nóżkach?

Kanapę na nóżkach dobierz do stylu aranżacji

Kanapa na nóżkach to mebel elegancki i szykowny. Idealnie odnajdzie się zarówno w szykownych aranżacjach, np. w stylu glamour, jak również we wnętrzach minimalistycznych, retro lub eklektycznych. Tapicerowana welurem kanapa na nóżkach będzie wyrafinowanym dodatkiem do salonu, pełniącym równie istotną rolę praktyczną i dekoracyjną. W wariancie z drewnianymi, naturalnymi nóżkami świetnie sprawdzi się także w stylu skandynawskim, który docenia lekkie i szykowne elementy wyposażenia wnętrza - zwłaszcza, jeśli są również tak funkcjonalne, jak kanapa z funkcją spania. Co ważne, mebel tego typu można z powodzeniem wybrać również do mieszkania typu loft. Kanapa na metalowych nóżkach będzie czymś jednocześnie eleganckim i surowym, komfortowym i minimalistycznym. 

Kanapa na nóżkach z funkcją spania
Kanapa na wysokich nóżkach

Postaw na kolor!

Wybór kanap na wysokich nóżkach jest coraz bogatszy, dlatego w ofercie dostępne są nie tylko uniwersalne modele z szarą czy czarną tapicerką, ale również wyjątkowe, nadające wnętrzom charakteru modele żółte, czerwone, granatowe czy butelkowo zielone. Warto wybrać je wtedy, gdy wnętrze wydaje się "wiać aranżacyjną nudą". Kanapa w ciekawym kolorze z pewnością ożywi wystrój i stanie się jego charakterystycznym elementem. Wystarczy połączyć ją z dodatkami o podobnej barwie, aby cała aranżacja nabrała spójności i prezentowała się harmonijnie. Polecamy również zabezpieczyć efektowną tapicerkę odpowiednim preparatem.