Lubisz surowe, minimalistyczne wnętrza? Kanapa w stylu loftowym jest dla Ciebie!

Styl loftowy jest wymagający i surowy, ma zdecydowany charakter i rządzi się własnymi zasadami. Kanapa w stylu loftowym jest wyjątkowym akcentem nadającym klasę całemu wnętrzu. Dlatego przed jej wyborem należy poznać podstawowe reguły stylu loft. 
minimalistyczne wnętrza

Nowoczesna kanapa, loft a wystrój wnętrza

Industrialne czyli minimalistyczne i surowe? Co właściwie powinno cechować wnętrza w stylu loftowym? Wśród wielu mebli znajdujących się we wnętrzu, niezwykle ważna jest kanapa. Loft wymaga od mebli dostosowania do stylistyki, nie ma tu mowy o przypadku. Elementy wystroju powinny być mocne, a jednocześnie spójne stylistycznie.

Nowoczesna kanapa loft

Wnętrza urządzone w stylu industrialnym powinny posiadać kilka podstawowych cech, dzięki którym możliwe jest nadanie mieszkaniu klimatu rodem ze starej fabryki. Ważnymi elementami dekoracyjnymi wnętrza w stylu loftowym jest beton, metal czy cegła, ale na całokształt ogromny wpływ ma także kolorystyka.

Przy aranżacji wnętrza w stylu loftowym warto zdecydować się na dość ciemne, a jednocześnie stonowane kolory. Kanapa w stylu loft może być na przykład szara, czarna albo w kolorze butelkowej zieleni. W takim wnętrzu doskonale sprawdzi się także brązowa dwuosobowa sofa w stylu loft ze skóry ekologicznej. Zasadą jest unikanie krzykliwych i jasnych kolorów, a jeśli istnieje taka możliwość, warto zawęzić gamę kolorystyczną.

Kanapa w stylu loftowym, jak ją dopasować do innych mebli

Minimalistyczne i surowe wnętrza w stylu loftowym powstają nie tylko w budynkach postindustrialnych. Z powodzeniem można zaaranżować w takiej stylistyce także dom albo mieszkanie w bloku. Styl loftowy przeżywa obecnie renesans i bez problemów można znaleźć meble i dodatki pasujące do tej stylistyki. Warto zaznaczyć, że wybierając meble do wnętrza w stylu loftowym, powinniśmy postawić na proste formy, dobry design i naturalne materiały. Odpowiednia kolorystyka wnętrza i mebli – pozwoli podkreślić jego klimat, a najbardziej odważni mogą potraktować rury, a nawet przewody elektryczne, jako element dekoracyjny wnętrza.

W każdym salonie czy pokoju wypoczynkowym powinna znaleźć się wygodna kanapa. Styl loftowy narzuca pewną stylistykę przy wyborze tego ważnego mebla. Urządzając wnętrze w stylu loftowym wykorzystywane są takie materiały jak beton, cegła czy metal, które nadają surowości i typowo industrialnego charakteru. Kanapa musi pasować do tych elementów i całego wnętrza. Niezależnie od tego, czy będzie to kanapa, mały narożnik czy większa sofa loftowa rozkładana powinny być to meble proste, oszczędne w formie i w stonowanej, najlepiej ciemnej kolorystyce.

Sofa w stylu loftowym

Sofa w stylu loftowym, minimalizm i klimat we wnętrzu

Styl loftowy nie jest nową modą. Jego tradycje sięgają lat 60. XX wieku. Niezależnie od tego, czy urządzamy wnętrze w prawdziwym lofcie, czy też w stylizowanym apartamencie kanapa w stylu loftowym będzie bez wątpienia stanowić ważny element wystroju wnętrza. Z pewnością będzie to mebel, z którego domownicy będą najczęściej korzystać. Poza ciemnym, stonowanym kolorem powinna ją wyróżniać prosta bryła i minimalistyczny design pozbawiony ozdobników i niepotrzebnych elementów.

kanapa loft

Zasada im prościej tym lepiej sprawdzi się w tym wypadku doskonale. W ten sposób kanapa podkreśli surowość, a nawet pewien ascetyzm stylu loftowego, w którym królować powinna przestrzeń. Jedną z najważniejszych zasad stylu loftowego jest brak wyraźnych podziałów wnętrza. Duże, otwarte przestrzenie są wizytówką mieszkań urządzonych w starych fabrykach.

Warto podkreślić, że sofa w stylu loftowym poza walorami estetycznymi powinna cechować się także wysoką jakością i komfortem użytkowania. Wybierając sofę czy kanapę w stylu loft wygoda korzystania z niej powinna być równoważna z pięknym designem. Jest to rada uniwersalna i z pewnością doskonale sprawdzi się przy urządzaniu wnętrza o industrialnej stylistyce. Łącząc piękno z funkcjonalnością można stworzyć wnętrze, na które patrzy się z podziwem i użytkuje z przyjemnością.