Komoda w stylu glamour – do jakiego wnętrza będzie pasować?

Jeżeli chcemy stworzyć w naszym domu wytworny i szykowny klimat, to zdecydowanie warto postawić na estetykę glamour. Jest to styl dedykowany osobom, które cenią połyskujące powierzchnie, estetyczne, nieszablonowe kolory oraz stylowe kształty mebli. Komoda w stylu glamour - dowiedz się więcej! 
Komoda w stylu glamour

Komoda w stylu glamour - jak wygląda?

Komody w stylu glamour są bardzo często wybierane do aranżowania apartamentowców, bogatych biurowców lub wielkomiejskich mieszkań. Niektórzy są zwolennikami wprowadzania stylu glamour do wszystkich pomieszczeń w danym budynku, natomiast inni decydują się tylko na pojedynczy akcent. Idealnym elementem dodającym nuty ekskluzywności do pomieszczenia jest właśnie komoda. 

kolor komody glamour

Nie trudno dostrzec komodę w stylu glamour w danym pomieszczeniu ze względu na jej królewskość. To słowo najlepiej opisuje ten wyjątkowy mebel.. Przede wszystkim jej oryginalność i niebanalna estetyka sprawiają, że od razu rzuca się w oczy. Komoda w stylu glamour charakteryzuje się:

Połyskiem - meble w tym stylu przede wszystkim cechują się wysokim połyskiem - albo są lakierowane, albo wykończone frontami lustrzanymi.

Kolorem - dominują tutaj kolory takie jak: czerń, biel, kolor srebrny, kolor złoty. Oprócz tego są bogato zdobione uchwytami i nóżkami, na których stoją te meble lub dodatkowymi akcentami dekoracyjnymi.

Wyraziste wzornictwo - pomimo koloru, którym wyróżniają się meble w estetyce glamour, wyraźną ich cechą są zdobienia, obok których nie można przejść obojętnie. Takim przykładem mogą być na przykład złote, wygięte nóżki stolika kawowego, szuflady zwieńczone królewskimi uchwytami albo fikuśne i abstrakcyjne obramowania niektórych mebli.

Komoda w stylu glamour będzie z pewnością posiadała wyżej wymienione cechy - tak dla niej charakterystyczne. To, jak powinna wyglądać, będzie zależało od tego, gdzie będziemy chcieli ją umieścić. Jeżeli będzie to przedpokój, to warto zdecydować się na mniejszą komodę, a jeżeli salon lub sypialnia to w tym przypadku lepiej wybrać większy mebel - pasujący pod względem stylu i zdobień do pozostałych elementów. Można zastanowić się nad komodą, w której uchwyty czy nóżki będą pasowały kolorystycznie do tych elementów w innych meblach. Jeżeli wybraliśmy do naszej sypialni meble w stylu glamour w kolorze srebrnym, warto przy takim też kolorze pozostać, chyba że mamy już przemyślaną koncepcję aranżacji danego pomieszczenia.

-11%
VETICA, https://konsimo.pl/kolekcja/vetica/ Duża komoda glamour kremowy - zdjęcie

KONSIMO

VETICA

Duża komoda glamour

999
PLN
1119
PLN
-13%
HOSTA, https://konsimo.pl/kolekcja/hosta/ Komoda z szufladami biała z połyskiem glamour biały połysk - zdjęcie

KONSIMO

HOSTA

Komoda z szufladami biała z połyskiem glamour

1559
PLN
1799
PLN

Komoda w estetyce glamour - do jakiego wnętrza pasuje?

Komoda w stylu glamour na pewno sprawdzi się doskonale pod względem estetycznym we wnętrzu, w którym już ten styl panuje. Ciekawym i odważnym pomysłem jest dodanie takiej komody do wnętrza, w którym przedmiot będzie grał główną rolę - wydobywając charakter tej przestrzeni. Taka komoda rewelacyjnie sprawdzi się we wnętrzach minimalistycznych, eleganckich czy klasycznych. Trzeba tylko bardzo rozsądnie poukładać wszystkie elementy w jedną, spójną całość.

Najlepszym miejscem, w którym świetnie byłoby umieścić taką komodę, będzie sypialnia, salon i przedpokój. Jeżeli chodzi o to pierwsze pomieszczenie, to najlepiej byłoby wybrać dużą komodę ze względu na ilość umieszczanych w niej przedmiotów - bielizny czy innych akcesoriów, które z pewnością przydadzą się w takim pomieszczeniu. Na komodzie można też postawić lampę, fotografię i inne dekoracyjne akcenty. 

styl glamour

Drugą przestrzenią, w której komoda w stylu glamour to strzał w 10, jest salon. Tutaj można z łatwością poeksperymentować, stawiając ją w przeróżnych miejscach i ciekawie aranżując. W tym pomieszczeniu komoda może służyć do przechowywania takich rzeczy jak tekstylia stołowe, pamiątki w postaci fotografii rodzinnych oraz gier do wspólnej, wieczornej zabawy. Z kolei na komodzie w tym miejscu można postawić kwiaty w doniczkach czy w wazonie, sentymentalne pamiątki z podróży czy wybrane zdjęcia oprawione w ramki. Taka komoda może też służyć jako miejsce, w którym warto postawić telewizor.

Kolejnym wnętrzem jest przedpokój. W tym przypadku w takiej komodzie można przechowywać buty czy akcesoria odzieżowe na zimę w postaci czapki, szalików, rękawiczek czy po prostu apaszek. Niewielkich rozmiarów komoda może znaleźć także miejsce w takich pomieszczeniach jak garderoba czy korytarz. Umieszczone nad nimi lustro z pewnością doda elegancji oraz blasku.

meble w stylu glamour

Jaki kolor komody glamour wybrać?

Ten rodzaj mebla, szczególnie w stylu glamour, jest dostępny w bardzo wielu opcjach kolorystycznych. Wiele osób decyduje się na przeróżne kolory, dopasowując komodę do pozostałych mebli w konkretnym wnętrzu. Ważne jest dobranie ich pod kątem stylu, dlatego najpopularniejszymi barwami takich mebli jest:

Komoda glamour w kolorze białym - to jeden z najczęściej wybieranych kolorów jeżeli chodzi o meble w tej estetyce. Komoda w tym kolorze może stanowić świetną kompozycję meblową nie tylko w salonie ale również w sypialni czy w przedpokoju.

Komoda w stylu glamour w kolorze czarnym - wybierając ten kolor komody, warto pomyśleć o tym, aby zestawić ją z meblami w kolorze białym. Monochromatyczne aranżacje meblowe czy duety w postaci białych i czarnych kolorów mebli świetnie sprawdzają się w stylu glamour. Wykończenie w postaci wysokiego połysku jeszcze bardziej nadaje wnętrzu nuty elegancji i luksusu.

Komoda w stylu glamour w kolorze srebrnym - komoda glamour w luksusowej wersji to mebel w kolorze srebrnym. Niektórzy decydują się na komodę w całości pokrytą tą barwą, inni wybierają opcję jedynie wykończenia kolorystycznego w postaci nóżek czy uchwytów. Komoda glamour może być też cała pomalowana srebrzystą farbą lub pokryta cienką warstwą metalu. Nie ważne, który wariant zostanie wybrany przez właściciela lokum, ważne, że tego typu meble zawsze dodają szyku, luksusu i wytworności do każdego wnętrza.

Komoda w stylu glamour wykończona lustrzana taflą - to najbardziej ekstremalna wersja mebli w stylu glamour. Komoda z lustrzaną taflą to prawdziwy hit dla miłośników tej estetyki, kochających blask, prestiż oraz elegancję.

Komody w stylu glamour

Najbardziej luksusowa wersja mebli - styl glamour!

Styl glamour to synonim słowa luksus. Jest on na tyle wyrazisty, że błędem byłoby nazwać go uniwersalnym. Wnętrza, w których panuje ta estetyka, dosłownie błyszczą. Czasami pojawia się wrażenie przepychu i ekstrawagancji, ale właśnie taki jest zamiar. Meble w stylu glamour są dość kosztowne, dlatego wiele osób chcących posiadać choćby namiastkę tego stylu u siebie, decyduje się właśnie na jeden element. Często jest nim komoda, ze względu na funkcjonalność tego mebla w wyżej wspomnianych pomieszczeniach, ale również ze względu na funkcję dekoracyjną. Taki element w domu z pewnością wprowadzi odrobinę elegancji do konkretnego pomieszczenia i sprawi, że cała aranżacja nabierze nowego charakteru.