Sypialniane lampy rozświetlające mrok
Boczne źródła światła w sypialni w postaci lamp stołowych są obowiązkowe. Nieważne, w jakiej występują formie i kształcie, ale bez nich sypialnia nigdy nie będzie praktycznym miejscem.
Praktyczna sypialnia nie istnieje bez lamp. W tym pomieszczeniu im więcej źródeł świetlnych zastosujesz, tym lepiej. Lampy nocne do sypialni to obowiązkowe wyposażenie, które stanowi boczne źródło światła. W dużych, przestronnych alkowach, przy monumentalnym łóżku stoją stoliki nocne. Trudno wyobrazić sobie brak lampek w tym miejscu, ponieważ szafka i boczna lampa to nieodłączny duet. Wprowadza do wnętrza harmonię i spójność. Zapewnia komfort podczas nocnego wstawania do toalety lub odpowiednie światło dla miłośników wieczornego czytania.
Nastrojowe lampy do sypialni mogą być takie same albo stanowić awangardową odmianę. Pięknie prezentują się lampy tkaninowe w kształcie abażuru, które przyciemniają żarówkę i nie podrażniając oczu, budują ciepłą atmosferę. Do jasnych sypialni wybierz białe klosze. Te z lśniącą podstawą dodatkowo zdobią i rozświetlają sypialnie, które są ubogie w dopływ naturalnego światła. Biel z drewnianą podstawą pięknie wpasuje się w sypialnie skandynawskie, eko i minimalistyczne. Ciemne abażury będą luksusową ozdobą sypialni nowojorskich i w stylu glamour. Metalowe klosze to typowe oświetlenie w nurtach industrialnych.
Lampy podłogowe do sypialni to wygodna alternatywa dla bocznych lampek. Lampę stojącą da się łatwo przenieść tam, gdzie potrzebujesz światła. Nadaje się do małych wnętrz, ponieważ daje mocne źródło światła, a smukła i wydłużona podstawa powiększa optycznie niewielką przestrzeń. To idealny atrybut fotela uszaka, w którym zapadasz się, aby poczytać lub odpocząć. Lampa podłogowa nadaje się też do oświetlenia sypialnianych toaletek. Modne trójnogi można wpisać w każdy styl wnętrza - w zależności od ich designu.
Pamiętaj, aby w sypialni zastosować żółtą barwę światła, która wnosi ciepło i jest neutralna dla oczu. Dla osób, które czytają przed snem, poleca się zimną temperaturę, która bardziej doświetla tekst.
Centralne oświetlenie sypialni
Lampa sufitowa do sypialni to centralny punkt oświetleniowy. Może występować w postaci żyrandola, plafonu lub lampy na stelażu montowanym do sufitu. Lampy w zwisie są bardzo popularne w tym pomieszczeniu i wypierają tradycyjne żyrandole. Mogą stanowić źródło światła z jedną lub z kilkoma żarówkami. Świetnie sprawdzają się półotwarte, metalowe klosze, w których kąt padania światła powinien być skierowany do dołu i dawać przyjemne, rozproszone światło.
Lampa sufitowa w centrum pokoju powinna dawać rozproszony strumień światła. Wtedy, nawet leżąc na łóżku i patrząc w sufit, nie podrażnisz oczu.
Lampy do sypialni sufitowe to przede wszystkim mleczne klosze. W tym pomieszczeniu nie używamy przeźroczystych żarówek, a jeśli jest to koniecznie, komponujemy je z przydymionym kloszem. Jeśli stosujesz otwarte abażury z drutu w sypialniach typu loft, pamiętaj o zastosowaniu nietransparentnych żarówek. W przeciwnym razie ucierpi Twój wzrok.
Lampa sufitowa do sypialni coraz bardziej zastępuje klasyczny żyrandol. Ich geometria zaskakuje. Proste, nieskomplikowane kształty stosuje się w małych sypialniach i o nowoczesnej stylistyce. Sufitowe oświetlenie to bardzo modne stelaże złożone z kilku lamp w niesymetrycznym zwisie. Paleta barw zaskakuje różnorodnością – od bieli po modne połączenia czerni ze złotem.
Lampa wisząca do sypialni – alternatywa żyrandola
Lampa wisząca do sypialni odnajdzie się w rozwiązaniach modernistycznych, choć jest na tyle ponadczasowa i uniwersalna, że będzie też doskonałą dekoracją sypialni w stylu retro. Design w postaci kul czy wiszących pionowo kilku tub, zaskakuje i wprowadza niebanalne nuty w przestrzeń sypialnianego pokoju. Nastrojowe lampy do sypialni to duże rattanowe i bambusowe klosze, które idealnie wpisują się w styl boho i rustykalny. Wszystkie lampy z elementami drewna kreują w sypialni przyjazną i spokojną atmosferę.
Lampa wisząca do sypialni najlepiej sprawdzi w kolorach neutralnych. Drewno, biele, czernie i szarości dominują w palecie kolorystycznej oświetlenia. Nie bój się długich kabli i stelaży, ale pamiętaj, że te najlepiej stosować w wysokich sypialniach. W przeciwnym razie skrócą wnętrze. W oświetleniu stosuj ciepłe barwy żarówek, ale jeśli Twoja sypialnia jest ciemna, to lepiej wybierz światło neutralne. Żółte, choć jest przyjazne, dodatkowo przyciemnia i może sprawić, że wnętrze będzie zbyt przygnębiające, a nie o taką aurę chodzi w sypialni.
Hitem sypialnianych aranżacji są boczne lampki wiszące, które stanowią nowoczesną i oryginalną alternatywę kinkietów.
Dobre oświetlenie i umiejętnie dobrane lampy stworzą piękną scenerię w sypialni. Dzięki nim wyczarujesz klimat, który zapewni Ci odpowiedni relaks.