Materac bonelowy czy kieszeniowy?

Wiele osób wybierając materac zastanawia się głównie nad tym, czy nie będzie on zbyt miękki lub za twardy. To oczywiście ważne, ale warto poruszyć równie istotną, a często przemilczaną kwestię - czy lepszy będzie materac bonelowy czy kieszeniowy. Różnice są bowiem całkiem spore. Miłej lektury!  
Materac bonelowy czy kieszeniowy

Materac kieszeniowy opinie - co o materacach kieszeniowych myślą kupujący?

Dla kogo przeznaczone są materace kieszeniowe? Najważniejszym elementem materaca są sprężyny kieszeniowe, choć rzecz jasna zawiera on również inne podstawowe elementy, jak pianka, mata kokosowa czy lateks. Każda ze sprężyn znajduje się w osobnym woreczku, tzw. kieszeni. W materacach kieszeniowych, takich jak np. produkty z serii Konsimo SPONGI, żadna ze sprężyn nie jest ze sobą połączona, co zapewnia wyjątkową wygodę, a takż ma i prozdrowotne właściwości.

Materac kieszeniowy opinie

Właśnie dlatego materace kieszeniowe cieszą się dużą popularnością. Opinię o sprężynach kieszeniowych, które są w zdecydowanej większości pozytywne, zawdzięczają swojej wysokiej sprężystości, a także temu, że dzięki ich wykorzystaniu materac łatwo przystosowuje się do kształtu ciała. Sprawia to, że materace kieszeniowe są doskonale oceniane przez osoby starsze, zmagające się z dolegliwościami zdrowotnymi ze strony układu kostnego czy mających problemy z zaśnięciem. Olbrzymim atutem sprężyn kieszeniowych jest bowiem redukcja hałasu, np. skrzypienia - dzięki temu osoba wstająca w nocy z łóżka nie obudzi swojego partnera.

Kupujący, którzy zdecydowali się na ten rodzaj, chwalą materace kieszeniowe również z powodu ich trwałości. Raz zakupiony, o ile jest odpowiednio traktowany, może z powodzeniem przetrwać kilka lat.

Materac kieszeniowy opinie ma bardzo dobre, ze względu na swoje szerokie zastosowanie. Skorzystać może z niego osoba dorosła, dziecko, a także senior.

Materac bonelowy opinie - czym są materace bonelowe? Kiedy wybrać materac bonelowy?

Materace bonelowe wyprodukowane są przy użyciu sprężyn bonelowych, a ich wysokość jest o ok. 2-3 cm niższa niż materaców kieszeniowych. Są one z pewnością tańszą alternatywą dla wcześniej opisywanego rodzaju materacy. Głównym elementem budowy materaca jest tzw. bonel sprężynowy. Oznacza to, że wszystkie sprężyny są połączone i tworzą jeden system. Wiele z tego typu materacy można zakupić w cenie kilkaset złotych niższej od materacy kieszeniowych, np. materace ELATER. Ich zaletą jest również duża trwałość oraz wytrzymałość. Idealnie nadają się do łóżek pojedynczych - zwłaszcza przeznaczonych dla starszych dzieci i nastolatków.

Tego typu materace udowadniają, że niska cena niekoniecznie oznacza niską jakość. Materac bonelowy opinie zbiera bardzo pozytywne - zwłaszcza wśród osób ceniących tradycyjne rozwiązania. Są to tak zwane materace średnio-twarde, a zatem wypoczywać na materacach bonellowych powinna każda osoba - bez specjalnych przeciwwskazań zdrowotnych. Ich konstrukcja zapewnia wygodę i odpowiednią giętkość. 

Materac bonelowy opinie

Choć na pierwszy rzut oka materace bonelowe mogą nie wydawać się tak atrakcyjne, jak kieszeniowe, zapewniamy, że nadal są to produkty wykonane z najwyższej jakości materiałów. Gwarantują one również identyczną twardość na całej powierzchni - bez szybkiego powstawania zbyt twardych lub zbyt miękkich stref, które mogą być niekomfortowe. 

Sprężyny bonelowe czy kieszeniowe

Sprężyny bonelowe czy kieszeniowe - które lepsze i dla kogo?

Tak naprawdę wiele zależy od indywidualnych preferencji osoby, która z takiego materaca ma korzystać. Nie da się jednak ukryć, że dla niektórych materace bonelowe mogą prezentować pewne wady, których kieszeniowe odpowiedniki nie mają. Mowa przede wszystkim o skrzypieniu podczas wstawania czy gwałtownego poruszania się. Rekompensatą jest tu natomiast o wiele niższa cena, a materac powinien się z czasem “wyrobić”. 

Podsumowując - materac kieszeniowy czy bonelowy? Naszym zdaniem do łóżek pojedynczych o wiele lepiej pasują materace zaopatrzone w sprężyny bonelowe. W przypadku większych łóżek korzystniejsze mogą być jednak materace kieszeniowe, zapewniające ciszę nawet podczas gwałtownych ruchów. Są one bardzo dobrym wyborem również dla osób, które lubią materace dostosowujące się do kształtu ciała. Materac bonelowy powinna natomiast wybrać osoba poszukująca produktu o równej giętkości i sprężystości na całej jego powierzchni.