Obrusy świąteczne – białe czy ecru?

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który wymaga wielu przygotowań oraz pracy. Specjalnie z myślą o miłośnikach świątecznego stołu, przygotowaliśmy ten krótki tekst, z którego dowiesz się, na jakie obrusy świąteczne warto postawić – białe czy ecru. Zachęcamy do dalszej lektury! 
piękne obrusy świąteczne

Piękne obrusy świąteczne – czym się charakteryzują?

Świąteczny obrus to jeden z dodatków, który odgrywa bardzo ważną rolę w trakcie kolacji wigilijnej bądź też obiadu Bożonarodzeniowego. Mając to na uwadze, z łatwością można stwierdzić, że jego dopasowanie do wystroju pomieszczenia bądź też całego domu, ma ogromne znaczenie. Wśród fanów świątecznej atmosfery, pojawia się jednak konflikt dotyczący idealnego koloru obrusa, który ma pojawić się na wigilijnym stole. Jedni stawiają na ponadczasową klasykę w postaci niezawodnej bieli, inni natomiast preferują ciepłe wykończenie wnętrz, w którym lepiej sprawdzą się beże oraz odcienie ecru. Który kolor będzie lepszym wyborem?

Wszystko zależy od pozostałych dodatków. Należy bowiem pamiętać, że aby wnętrze było spójne oraz estetyczne, warto trzymać się głównym motywów tematycznych bądź kolorystycznych. Biały obrus świąteczny bez wątpienia ma w sobie wiele elegancji i niewymuszonego szyku, warto jednak wspomnieć o tym, że delikatna poświata ecru sprawi, że całe wnętrze stanie się zdecydowanie bardziej ciepłe. Doskonałym przykładem jest kremowy obrus OPODI, który dzięki precyzyjnemu wykonaniu oraz pięknemu odcieniowi, sprawia, że świąteczny stół staje się jeszcze bardziej magiczny. Poznaj również inne dekoracje na Boże Narodzenie i sprawdź nasze pomysły!

obrus świąteczny boże narodzenie

Obrusy świąteczne Boże Narodzenie – estetyka oraz praktyka

Piękne obrusy świąteczne stanowią podstawę wystroju wigilijnego stołu. Co ciekawe, akcesoria te pełnią nie tylko funkcję ozdobną, ale również chronią stół przed bezpośrednim działaniem wysokich temperatur. Obrusy świąteczne Boże Narodzenie są również warstwą wierzchnią, która zabezpiecza blat stołu, chroniąc go przed ewentualnym powstawaniem odbarwień, które mogą zaistnieć w wyniku wylania potraw, jak na przykład barszcz (problem ten dotyczy głównie stołów z naturalnego, jasnego drewna).

Dodatkowym produktem, który może stanowić ozdobę stołu, jest bieżnik. Decydując się na zakup bieżnika, warto dopasować go zarówno do obrusu oraz zastawy stołowej, jak i innych dodatków obecnych w danym pomieszczeniu. Jeśli natomiast Twoje pomieszczenie jest minimalistyczne, a ilość dodatków doskonale przemyślana, ciekawe może okazać się zaakcentowanie stołu intensywnym kolorem obrusa (w tym przypadku świetnie się sprawdzi obrus świąteczny zielony lub czerwony).

Obrus świąteczny Boże Narodzenie – jak przełamać schemat?

Biel oraz różne barwy wpadające w odcienie kremowego, to niezaprzeczalnie jedne z najbardziej klasycznych, a zarazem najczęściej wybieranych kolorów obrusów na świąteczny stół. Jeśli jednak masz dość powtarzających się wzorów, być może warto zaryzykować i postawić na odważne rozwiązanie w postaci obrusu OPODI w intensywnym kolorze. 

Obrusy świąteczne czerwone w oczywisty sposób kojarzą się ze świętami, jednak nie są one aż tak popularne, jak obrus świąteczny Boże Narodzenie w kolorze białym. Mimo to jesteśmy zdania, że obrusy świąteczne czerwone to doskonały sposób na nadanie wnętrzu życia oraz nieco charakterystycznego klimatu. Czerwień to kolor miłości, wdzięczności, który niewątpliwie nacechowany jest bardzo pozytywnie oraz jednoznacznie kojarzony ze Świętym Mikołajem oraz innymi świątecznymi motywami. Wygląd stołu jest ważny, jednak nie zapominaj o całym mieszkaniu! Jak ozdobić dom na święta?

świeca świąteczn