Pufy dla dzieci – wprowadź kolor do dziecięcego pokoju!

Pokój dziecięcy pełni najczęściej kilka funkcji jednocześnie: sypialnię, bawialnię i miejsce do nauki. Ważne, aby wystrój tej przestrzeni był spójny. Warto postawić na konkretne kolory i wzory. Wygodne pufy dla dzieci są uniwersalnym rozwiązaniem, które może wprowadzić kolor do każdego wnętrza. 
pufa worek dla dzieci

Kolorowa pufa worek dla dzieci - idealna do odpoczynku i zabawy

Sprawdzającym się już od kilkunastu lat rozwiązaniem do pokoju dziecięcego, ale i młodzieżowego, są pufy worki dla dzieci. Siedzisko typu sako, wykonane z ekoskóry lub innego materiału przyjaznego dziecku wypełnione jest specjalnym wkładem. Pod wpływem ciężaru dziecka dopasowuje się on do jego sylwetki. Świetnie sprawdza się w roli miejsca odpoczynku, ale może być również idealnym elementem zabawy. Kolorystyka puf dziecięcych może być bardzo różnorodna, przez co możesz dopasować ją do wystroju pokoju albo też dodać do niego odmienny barwny akcent.

siedziska pufy dla dzieci

Ergonomiczne miejsce do siedzenia

O ergonomii siedziska pufy dla dzieci decyduje wspomniane już wypełnienie. Lekkie maleńkie kulki zapewniają dodatkowo świetną izolację termiczną nawet w chłodniejsze dni. Kształt puf typu worek obejmuje obszerną powierzchnię do siedzenia, ale także wygodne oparcie. W zależności od rozłożenia wypełnienia możesz wykorzystać ten nowoczesny mebel również jako fotel. W połączeniu z ulubionym kolorem jest to idealne rozwiązanie dla dziecka, które z pewnością wprowadzi do jego pokoju szczyptę przytulności. 

Kolory i wzory świetnie ożywiają wnętrze

Głęboka czerwień, błękit, a może neutralny szary? Typowa pufa worek dla dzieci może mieć wiele różnych kolorów. Jako dodatek możesz dokupić mały puf sześcian lub wałek, okrągły, który w zależności od potrzeby będzie pełnił funkcję podnóżka, stolika albo dodatkowego siedziska. Jeżeli postawisz na kontrastowy czy dopełniający kolor do dużej pufy, otrzymasz ciekawą kompozycję ożywiającą dziecięcy pokój.

Pufy worki dla dzieci - ciekawe kształty nie tylko dla najmłodszych

Wygodne pufy do siedzenia dla dzieci nie muszą mieć klasycznych kształtów. Przykładem będą zabawne pufy dla dzieci zwierzątka albo puf worek w kształcie piłki. Pufy do siedzenia mogą odpowiadać zainteresowaniom dzieci i młodzieży, świetnie uzupełniając tematyczny wystrój pokoju dziecięcego. Warto stawiać na produkty sprawdzonej jakości, wyprodukowane z wysokiej klasy materiałów, aby zapewniały nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo najmłodszym użytkownikom.

pufy do siedzenia dla dzieci

Modna pufa piłka - pufy dla dzieci

Wielbicieli sportu: nie tylko dzieci, ale i młodzież czy nawet dorosłych z pewnością zainteresuje pufa piłka dla dzieci. Klasyczna czarno-biała futbolówka w ogromnej skali jest wyjątkowo atrakcyjna i stylowa. Będzie wygodnym miejscem do siedzenia i zabawy, a przy okazji świetną dekoracją. Kontrastowe kolory łat na piłce świetnie dopełniają praktycznie każde wnętrze.

Puf kostka, worek czy okrągły?

To, na jaki kształt i materiał wykonania pufy dla dzieci się zdecydujesz, może zależeć od kilku czynników. Warto zadbać, aby wielkość pufy była dostosowana do wolnej przestrzeni, jaka jest w pokoju dziecięcym. Mebel nie powinien go przytłaczać. W małych dziecięcych pokojach sprawdzają się pufy kostki, albo też niewielkie pufy okrągłe. Przestronne pokoje można wyposażyć w przytulne pufy tapicerowane modułowe czy w stylu skandynawskim, ale w żywych, intensywnych kolorach. Rewelacyjnym rozwiązaniem, które stworzy dodatkowe miejsce do przechowywania, są pufy ze schowkiem

Praktyczne siedziska pufy dla dzieci - dodatkowe funkcje

Pufy do siedzenia dla dzieci mogą mieć jeszcze inne funkcje. Zwykle to meble trwałe i wytrzymałe. Sprawdzą się niejednokrotnie jako leżanka albo dodatkowy stolik z tacą. W pokoju dziecięcym możesz też postawić na pufy modułowe. Jeżeli we wnętrzu znajduje się fotel czy krzesło, pufa świetnie sprawdzi się również jako podnóżek.