Świąteczna zastawa stołowa – aranżujemy wigilijny stół!

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas. Chwila zatrzymania w codziennym biegu, moment zadumy i zastanowienia. Pozwala na podziwianie piękna wokół. Dotyczy to również domu. Większość czasu bożonarodzeniowego spędza się przy stole, dlatego świąteczna zastawa stołowa powinna być szczególna. 

Świąteczna zastawa stołowa - dekoracja stołu wigilijnego

Stół wigilijny zasługuje na szczególną uwagę. To miejsce przy którym rodzina i najbliżsi spędzają większość świątecznego czasu. Warto pamiętać, że dobrym pomysłem na ten piękny okres, jest wyjątkowa zastawa świąteczna. Boże Narodzenie jest momentem, gdy bardziej docenia się wszystko wokół. Wybór idealnej zastawy stołowej jest ważny, ale równie istotne jest udekorowanie stołu wigilijnego. Jak powinien wyglądać stół wigilijny? Nie zapomnij o dekoracjach!

zastawa świąteczna

Stół wigilijny wygląda pięknie z klasycznym obrusem. Najczęściej wybierane barwy to biel oraz czerwień. Można je śmiało połączyć i na stole położyć np. biały obrus oraz czerwony bieżnik lub odwrotnie. To najczęściej spotykane zestawienie. Innym ciekawym połączeniem będzie czerwień oraz zieleń lub biel, a takżę czerwień i zieleń, które przywodzą na myśl świąteczną choinkę. Warto położyć świąteczne serwetki przy każdym z nakryć.

Rozłożone na stole świece wprowadzą przytulny i wyjątkowy nastrój. Migające płomyki ocieplają wnętrze i nadają przyjemnej atmosfery. Stół wigilijny warto przyozdobić świątecznym stroikiem. Można go zrobić samemu z gałązek drzewa iglastego, bombek, łańcuszków oraz świeczek lub kupić już gotowy. Rozłożone na stole gałązki świerku lub sosny są wyjątkową ozdobą, a jednocześnie zachwycają przyjemnym zapachem świeżego lasu.

Zastawa stołowa z motywem świątecznym

Ozdobiony świątecznie stół wigilijny czeka, aż zostanie wybrana odpowiednia zastawa stołowa. Boże Narodzenie kojarzy się z konkretnymi barwami, których można się trzymać, podczas podejmowania decyzji. Najpopularniejsza zastawa jest koloru białego. Przywodzi na myśl czystość, niewinność i biel śniegu. To klasyczne rozwiązanie. Talerze w kształcie kwadratu wprowadzą szczyptę nowoczesności.

Można pokusić się o zastawę w innych, mniej standardowych kolorach. Czerń jest modna i wyjątkowo elegancka. Będzie pasowała do ozdobionego w bieli, czerwieni i zieleni stołu wigilijnego. Zastawa bożonarodzeniowa nie musi być tradycyjna. Można rozważyć różne możliwości i wersje kolorystyczne. Najważniejsze będzie i tak wspólne spędzenie czasu z najbliższymi. Piękna zastawa bożonarodzeniowa to tylko dodatek do chwil w rodzinnymi gronie.

Zastawa świąteczna - postaw na wysoką jakość!

Święta niestety nie trwają za długo, dlatego można pokusić się o zmianę zastawy bożonarodzeniowej w kolejnych dniach. Zastawa obiadowa świąteczna może znacznie różnić się od typowo bożonarodzeniowej. Wiele osób zwraca dużą uwagę na tradycję i stonowanie konkretnych barw w dzień Bożego Narodzenia. Pozostałe dni świąteczne przynoszą wewnętrzny spokój i większą swobodę. Może to czas, gdy warto rozważyć mniej standardowe wzory i kolory zastawy stołowej? 

zastawa świąteczna boże narodzenie
zastawa bożonarodzeniowa

Ciekawym wyborem mogą być niebieskie talerze w połączeniu ze sztućcami w kolorze złotym lub inne modele, które rzadko goszczą na świątecznym stole, a wnoszą nowoczesność i uwydatniają charakter gospodarza.

Boże Narodzenie jest magicznym czasem, gdy możemy z przyjemnością przyozdobić stół w ciekawy sposób i puścić wodze fantazji. Ma być magicznie i pięknie. Może być błyszcząco i kolorowo, a może być również stonowanie, tradycyjnie i spokojnie. Najważniejsze i tak jest spotkanie z najbliższymi i spędzenie z nimi wspaniałego czasu. Udekorowany stół wigilijny odzwierciedla charakter i styl gospodarza, dlatego istnieje nieskończenie wiele możliwości na jego ozdobienie. Świąteczna zastawa ma kluczowe znaczenie, jednak nie zapominaj również o pozostałych elementach wnętrza! Jak ozdobić dom na święta?