Wielkanocne lampiony – pomysły i inspiracje

Wielkanocne lampiony to bardzo łatwy i szybki sposób na wiosenną dekorację. Wystarczy wybrać lampion w ulubionym kolorze i włożyć do środka kilka wielkanocnych ozdób. Proste w wykonaniu, a jednocześnie niezwykle efektowne. Zaproś Wielkanoc do swojego wnętrza i zainspiruj się naszymi pomysłami. 
wielkanocne lampiony

Dekoracje wielkanocne w lampionie

Lampiony mają w sobie coś magicznego. Wieczorami rzucają klimatyczne światło w ogrodzie, na tarasie lub w salonie. Dodają ciepła i uroku każdemu wnętrzu. Nie muszą jednak tylko świecić. Są również wspaniałą ozdobą w ciągu dnia, jeśli środek wypełnimy wielkanocnymi dodatkami.

Lampion z wielkanocnym zającem

Wybierz lampion latarenkę w pastelowym kolorze. Do środka włóż odrobinę mchu lub kilka gałązek bluszczu. Na tym zielonym posłaniu umieść figurkę zająca. Może to być zając wykonany z porcelany, ze słomy, a nawet drewniany. Jeśli czujesz taką potrzebę, na górze latarenki dodaj kokardę lub przywiąż kawałkiem sznurka sztuczne marchewki. Taka piękna, prosta i szybka w wykonaniu dekoracja, od razu wprowadzi wiosenną energię do każdego domu.

Lampion z wielkanocnym gniazdkiem

Wielkanoc i wiosna nieodłącznie kojarzy się z nowym życiem, wykluwaniem piskląt z jajek. Dlaczego, by nie umieścić takiego gniazdka w latarence? Na spodzie można umieścić suchą trawę lub beżową rafię, czyli dekoracyjny sznurek, często używany do ozdoby bukietów. Na to kładziemy małe gniazdko, a do środka figurki ptaszków, kurczaczków, jajka przepiórki, a nawet jajka czekoladowe. Wszystko według Twojego uznania i tego, co akurat masz pod ręką. Dekoracje wielkanocne w lampionie są wspaniałą ozdobą stołu, komody, czy półki na regale.

wielkanocne świece

Wielkanocne świece

Świece są zawsze dobrym pomysłem na dekoracje. Mnogość kolorów i kształtów pozwala dopasować je do wystroju wnętrz niemal w każdym stylu. Jak przygotować wielkanocne świece?

Świeczki na Wielkanoc w skorupkach

Jeśli masz trochę czasu i prace ręczne sprawiają Ci przyjemność, możesz wykonać oryginalną wielkanocną ozdobę sama. Potrzebujesz wytłaczanki po jajkach, skorupki od jajek i kilka zwykłych świeczek w ulubionym kolorze. Bardzo dobrze sprawdzą się tutaj zwykłe tealighty. Najpierw połam świeczkę i wydobądź z niej knot. Sznurek przyklej za pomocą kleju na gorąco do dna skorupki. Umieść kilka skorupek w wytłaczanki i zalej je roztopionym woskiem (połamaną świeczkę wystarczy rozpuścić w garnuszku). Pozostałe puste miejsca udekoruj suchymi kwiatami i gałązkami.

Świeczki wielkanocne — stroik

Mniej pracochłonnym, a równie efektownym pomysłem są świeczki wielkanocne włożone w głębokie naczynie. Wystarczy wybrać odpowiedni talerz, koszyczek lub misę. Do środka włożyć kilka świec, resztę miejsca uzupełnić suchą trawą, jajkami i innymi wybranymi akcesoriami. Prosta ozdoba gotowa w kilka minut.

Wielkanocna świeca

Jedna duża wielkanocna świeca to kolejny pomysł na ciekawą aranżację. Gładką, dużą świecę można ozdobić, używając suszonych kwiatów. Wystarczy przyłożyć je do świecy i skierować na nią ciepły strumień powietrza suszarki. Po kilku minutach, gdy wosk zacznie robić się miękki, kwiat delikatnie przyklei się do ścianki świecy. Tak udekorowaną włóż do świecznika. Będzie to elegancka ozdoba wielkanocnego stołu.

Dużą świecę można przystroić, owijając dookoła sznurek, kawałek tasiemki lub materiału. Do tego warto przykleić klejem na gorąco małe, drewniane akcenty wielkanocne, np. ptaszka lub zajączka. Dobrze się tu sprawdzą również niewielkie pastelowe koraliki w na sznureczku lub inne tego typu zawieszki.

Świece na Wielkanoc oraz lampiony wielkanocne to piękna, urokliwa dekoracja każdego wnętrza. Wprowadzają do mieszkania klimat świąt, powiew wiosny i świeżości. Doskonale komponują się ze świeżymi lub suszonymi kwiatami. Ozdabiając nimi swój dom, z pewnością poczujesz przyjemność i radość, jaką niesie za sobą czas Wielkanocy, odpoczynku i czasu dla najbliższych.