Wyprawka do szkoły – co warto wiedzieć?

Rozpoczęcie nauki w szkole podstawowej to wielkie wydarzenie dla całej rodziny. Rodzice muszą skompletować dla dziecka wyprawkę oraz przeorganizować dziecięcy pokój tak, aby pociecha mogła w nim wygodnie odrabiać lekcje. A ile kosztuje wyprawka do szkoły i co warto kupić dziecku przed rozpoczęciem roku szkolnego?  

Wyprawka do szkoły 2022/2023 – kiedy warto ją skompletować?

Wyprawka dla pierwszoklasisty składa się z bardzo wielu elementów, wobec czego to ważne, aby odpowiednio wcześnie rozpocząć jej kompletowanie. Na pierwsze zakupy można się wybrać już na przełomie lipca i sierpnia, a do sklepu rodzic może zabrać ze sobą dziecko, żeby wybrało dla siebie piórnik, tornister oraz inne podstawowe artykuły. Co ważne pod koniec sierpnia w sklepach z artykułami szkolnymi jest już bardzo duży ruch, przez co zakupy mogą zająć zdecydowanie więcej czasu. 

Co kupić na wyprawkę do szkoły?

Każda szkoła powinna przygotować listę produktów, które rodzic musi kupić dziecku przed rozpoczęciem roku szkolnego. Na takiej liście mogą się znaleźć produkty typu: przybory szkolne, zeszyty, podręczniki, artykuły plastyczne, piórnik, tornister, strój na wf

Do piórnika trzeba dobrać odpowiednie przybory takie jak ołówek, gumka, pióro i inne potrzebne akcesorium. Wyprawka szkolna powinna również obejmować nowe meble do pokoju dziecięcego. W takim wypadku warto zamówić biurko dla ucznia i regał na książki, gdzie będzie można wygodnie ułożyć każdy podręcznik. Jeśli dziecko ma się prawidłowo kształcić, to potrzebne będzie także wygodne krzesłolampa biurkowa.

Wyprawka do szkoły – ile kosztuje?

Kiedy przedszkolak idzie do szkoły, rodzice muszą przygotować mu pokój i sprawdzić, ile kosztują poszczególne przedmioty, aby ustalić budżet potrzebny do kupienia wyprawki. Oczywiście ostateczna kwota będzie uzależniona od wielu czynników, jednak zwykle wyprawka do pierwszej klasy może kosztować kilkaset złotych. Ponieważ produkty takie jak plecak szkolny, strój na wf czy wygodne obuwie, mogą znacząco różnić się między sobą ceną. 

Wyposażenie pokoju dziecka

Kompletując wyprawkę, rodzice powinni odwiedzić nie tylko sklep plastyczny czy papierniczy, ale i także meblowy. Wynika to z faktu, że pierwszoklasista będzie potrzebował miejsca do nauki oraz do przechowywania książek. Wybierając biurko, warto zwrócić uwagę na modele, które posiadają wiele praktycznych szuflad i półkę na klawiaturę. W takim wypadku można zdecydować się na biurko ThemoMarida lub Snow. Do biurka rodzice obowiązkowo powinni dobrać fotel lub krzesło, które dobrze zabezpieczy kręgosłup dziecka i umożliwi mu przybranie prawidłowej postawy ciała. Natomiast regał na książki nie może być za wysoki i musi idealnie pasować do dziecięcego pokoju. Dlatego świetnym wyborem będzie wysokiej jakości regał domek Mirum.

Wyprawka szkolna – pomysł na prezent dla ucznia

Gdy uczeń idzie po raz pierwszy do szkoły, to warto podarować mu prezent, który podkreśli doniosłość tego wydarzenia. Pierwszoklasista na pewno ucieszy się z dekoracji, którą będzie mógł postawić na nowym biurku lub powiesić na ścianie w swoim pokoju. Poza tym do piórnika lub plecaka można dobrać kolorową zawieszkę w postaci ulubionego zwierzątka czy superbohatera. Dobrym pomysłem na prezent dla ucznia będzie także zmazywalna tablica, na której dziecko będzie mogło zapisać swój plan lekcji i zadania do odrobienia. Gdy już rodzice skompletują wszystkie potrzebne rzeczy, to warto razem z dzieckiem poukładać je w pokoju, aby pociecha wiedziała gdzie, co leży. Dobrze przygotowana wyprawka do szkoły pozwoli zmniejszyć stres związany z rozpoczęciem nauki w szkole podstawowej i sprawi, że dziecko szybko zaaklimatyzuje się w nowym miejscu.