Na co zwrócić uwagę przy zakupie lampy? 

 

Na co zwrócić uwagę, wybierając lampę do wnętrza? Przede wszystkim do każdego pomieszczenia warto dopasować odpowiednie oświetlenie.

W pokoju dziennym postawmy na funkcjonalne oświetlenie, które będzie dopasowywało się do naszych potrzeb. W jadalni idealnie sprawdzi się jasne światło, które podkreśli detale pomieszczenia. Oświetlenie w sypialni ma za zadanie stworzyć relaksującą atmosferę.

Jak wybrać idealne oświetlenie? W jaki sposób oświetlić pokój dzienny, jadalnię i sypialnię? Jak i gdzie umiescić lampę w pomieszczeniu? O tym wszystkim przeczytasz w naszym artykule.  

 

Klimatyczne lampy do pokoju dziennego

 

Pokój dzienny jest miejscem, które służy nam do odpoczynku po ciężkim dniu. Stanowi też jedno z ważniejszych pomieszczeń w całym mieszkaniu. Właśnie dlatego odpowiednio dobrane oświetlenie sprawi, że wypoczynek przy muzyce lub dobrej książce będzie przyjemniejszy.

W pokoju dziennym spędzamy bardzo dużo czasu. Dlatego światło musi być przede wszystkim funkcjonalne, by odpowiadało naszym poterzebom o każdej porze dnia.

Oświetlenie musi dopasowywać się do naszych potrzeb. Dlatego zadbajmy o to, by oprócz lamp sufitowych o jasnym świetle, w pokoju znalazły się też klimatyczne lampy stołowe, dające ciepłe, nastrojowe światło.

Jak oświetlić jadalnię?  

 

Jadalnia to centralne miejsce w całym domu. To tutaj jemy, rozmawiamy i spotykamy się z bliskimi przy filiżance aromatycznej kawy. Właśnie dlatego jadalnia musi być nie tylko dobrze zaprojektowana, ale także i oświetlona.

Najważniejszą rzeczą w jadalni jest stół. Dobrze, by światło padało na cały jego blat. Zarówno nad okrągłym, jak i prostokątnym blatem sprawdzi się lampa zawieszona centralnie nad blatem stołu. Najlepiej jeśli lampa wisi 50-80 cm nad blatem. Oczywiście im szerszy blat, tym lampa musi wisieć wyżej.

Oświetlenie w jadalni powinno dawać ciepłe światło, które pozwoli stworzyć przyjemną atmosferę podczas wspólnych posiłków.   

Nastrojowe oświetlenie sypialni

 

Sypialnia jest wyjątkowym miejscem, które służy nam do odpoczynku. Z tego względu wymaga wyjątkowej oprawy świetlnej. Lampy kupowane do sypiali powinny przede wszystkim pasować do wystroju wnętrza.

Podczas zakupów warto też zwrócić uwagę na ich funkcjonalność. Po obu stronach łóżka powinny znaleźć się lampki nocne z ciepłym światłem. Ich zadaniem jest bowiem delikatne oświetlenie pomieszczenia i wprowadzenie relaksującej atmosfery. Warto do nich dopasować lampę wiszącą oraz podłogową.

Lampy podłogowe i wiszące, pomogą rozjaśnić sypialnię i świetnie sprawdzą się podczas kompletowania garderoby, bądź czytania.   

 

 

ZAINSPIRUJ SIĘ