Biurka skandynawskie do domowego biura

Biurka skandynawskie, podobnie jak i inne meble zaprojektowane w tym stylu, to prawdziwy rarytas dla fanów modnych wnętrz. Nie bez powodu właśnie to one najczęściej pojawiają się w sklepowych witrynach. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czym wyróżniają się biurka skandynawskie do domowego biura! 
Biurka skandynawskie

Biurko skandynawskie – cechy charakterystyczne

Styl skandynawski uwielbia jasne kolory. Nic więc dziwnego, że na rynku królują głównie biurka skandynawskie białe. Oprócz nich popularne są jednak i inne modele – zwłaszcza te, które wykonano z drewna. Poza prostą formą oraz zgrabnym wyglądem biurko w skandynawskim stylu powinno oferować jednak znacznie więcej. Niezmiernie ważnym aspektem mebli w stylu skandynawskim jest ich funkcjonalność. Dlatego musi być ono praktyczne i zapewniać komfortowe warunki do pracy. Poniżej prezentujemy najmodniejsze w tym sezonie modele biurek. 

Biurko białe skandynawskie

Biurko białe skandynawskie

Białe meble to jeden z najczęściej wykorzystywanych we wnętrzach skandynawskich elementów. Dlatego też biurko białe skandynawskie to sprawdzony pomysł na aranżację w tym stylu. Warto sięgnąć po modele z funkcjonalnymi szufladami, np. takie jak biurka z kolekcji SOFTLINE. Minimalistyczny design oraz skromne wzornictwo znakomicie wpiszą się w wygląd mieszkania urządzonego w stylu skandynawskim.

Czarne biurko skandynawskie

To ciekawa alternatywa dla osób, które nie czują się dobrze w pomieszczeniach zdominowanych przez biel. Czerń zbalansuje kolorystykę wnętrza, a przy okazji podniesie również funkcjonalność mebla. Czarnej powierzchnie nie uwydatniają tak bardzo zabrudzeń. Jeżeli więc planujesz zakup praktycznego biurka w modnym kolorze – postaw na kolor czarny lub ze wstawką w postaci pomalowanej na czarno szuflady tak jak np. biurka z kolekcji MONTI.

Drewniane biurko skandynawskie

Czyli klasyka gatunku. Nawet wtedy, gdy będzie ono wykonane jedynie z płyty wiórowej – warto, aby imitowało strukturę drewna. Uwydatnione na powierzchni biurka słoje i przekroje, dodadzą wnętrzu klasy i stylu. Dużą popularnością cieszą się także biurka młodzieżowe z pomalowanymi drzwiami od szafki. Dzięki temu nabierają one bardziej nowoczesnego wyglądu. Warto jednak postawić na stonowane kolory, które wpiszą się w kolorystykę stylu skandynawskiego.

Biurko w stylu skandynawskim – jaki materiał?

Tak, jak już wspominaliśmy, skandynawskie aranżacje cenią sobie towarzystwo naturalnych tworzyw i materiałów. Nic więc dziwnego, że na szczycie listy znajduje się drewno. Niestety ten szlachetny materiał oprócz wielu zalet, posiada również kilka istotnych wad. Wykonane z drewna meble są nie tylko cięższe, ale i dużo droższe. Dlatego bardzo wielu producentów ma w swojej ofercie również biurka skandynawskie wykonane z płyty wiórowej. Jeżeli jednak decydujesz się na zakup mebla z prawdziwego drewna, wybierz modele, które utrzymane są w jasnej tonacji. Znakomicie w tej roli sprawdzą się m.in. biurka wykonane z jasnego dębu lub orzecha. 

Czarne biurko skandynawskie
Drewniane biurko skandynawskie

Biurka w stylu skandynawskim – jaki rozmiar wybrać?

Rozmiar biurka nie zawsze jest taki oczywisty. Osobom, które nie potrzebują dużo miejsca do pracy, z pewnością wystarczy małe biurko skandynawskie o wymiarach 120x60 cm. Warto również postawić na modele o głębokości od 50 do 80 cm. Oczywiście na rynku obecne są także jeszcze mniejsze modele, np. 100x60 cm. Ich projektanci zalecają jednak, aby umieszczać je w niewielkich pomieszczeniach, w których ze względu na brak miejsca ciężko byłoby postawić większy mebel.

Takie mini biurko może również służyć jako toaletka. Osobom, które cenią sobie duże przestrzenie, poleca się natomiast wybór większych modeli, których szerokość przekracza 120 cm. Modele o szerokości powyżej 140 cm mogą posłużyć nawet dwóm osobom jednocześnie. Dobrze jest także wybrać biurka szkolne - z podręcznymi szufladami. Dzięki nim łatwiej będzie o utrzymanie porządku na blacie mebla. Pochowane w szufladach szpargały pomogą utrzymać ład i porządek.