Jak udekorować pierniczki?

Pierniczki należą do najbardziej popularnych świątecznych słodkości. Chętnie wypiekane, a jeszcze chętniej dekorowane, stały się symbolem Świąt Bożego Narodzenia. W związku z tym wiele osób zastanawia się, jak udekorować pierniczki, aby wyglądały perfekcyjnie. Dowiesz się tego z naszego artykułu! 
jak udekorować pierniczki

Jak udekorować pierniczki świąteczne - co można wykorzystać?

Jeśli zastanawiacie się nad tym, jak udekorować pierniczki świąteczne, poniżej znajdziecie wiele ciekawych inspiracji, które będziecie mogli wykorzystać planując tegoroczne wypieki. Zachęcamy do zapoznania się z naszym wpisem.

Przede wszystkim dekorowanie pierników warto potraktować jako doskonałą zabawę dla całej rodziny. Przygotowane wspólnie pierniczki mogą znaleźć się na choince, można nimi urozmaicić świąteczny stół lub podarować najbliższym. Jeśli chodzi o dekorowanie pierników wykorzystuje się do tego różnego rodzaju produkty. Najbardziej popularnym sposobem jest dekorowanie lukrem, niektórzy decydują się także na czekoladę. Jeśli ktoś zastanawia się, jak łatwo udekorować pierniczki, może się również zdecydować na wykorzystanie specjalnych pisaków do dekoracji, które mają ułatwiać przygotowanie dekoracji.

jak ładnie udekorować pierniczki

Jak ładnie udekorować pierniczki? Jakie kwestie będą najważniejsze?

Jeśli nadal nie wiecie, jak ładnie udekorować pierniczki, należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii, które będą to zadanie ułatwiać. Nie jest to trudne, jednak wymaga dużych pokładów cierpliwości, dlatego warto się do tego odpowiednio przygotować. Ciastka powinno się ozdabiać dopiero wtedy, gdy całkowicie wystygną. Gdy będą pokryte lukrem i ozdobami, można je schować w metalowej puszce albo szklanym słoiku. Takie pierniczki staną się miękkie, zachowają aromat i świeżość.

Jeśli będą to Wasze pierwsze próby dekorowania pierniczków, to powinniście zacząć od dużych, prostych wzorów. Najwygodniej ozdabiać pierniki w kształcie serca, choinki i gwiazdy. Na początku warto unikać dekorowania pierników, które mają cienkie, wystające elementy, ponieważ jest to trudne, a dodatkowo istnieje ryzyko, że będą się dość łatwo łamać. Pięknie ozdobione pierniczki to jedno, jednak warto mieć przy sobie coś ciepłego do picia. Jak zrobić gorącą czekoladę?

Jak można udekorować pierniczki? Lukier i czekolada

Każdy, kto zastanawia się nad tym, jak można udekorować pierniczki, może liczyć na wiele ciekawych podpowiedzi w sieci. Najbardziej popularne i najwygodniejsze będzie dekorowanie lukrem i czekoladą. Lukier płynny królewski to najbardziej popularna forma dekoracji pierników. Można go wykorzystać do przygotowania pięknych wzorów. Bazowo lukier jest biały, ale zastosowanie barwników spożywczych daje możliwość zmiany koloru. Lukier przygotowany na bazie białka, cukru pudru i wody będzie gładką, gęstą masą, która powinna wolno spływać z łyżeczki. Można go z łatwością umieścić w rękawie cukierniczym, który pozwoli na jego precyzyjne nakładanie na pierniczki. 

Jeżeli chcesz pokryć swoje pierniczki płynną czekoladą, to najlepszym rozwiązaniem jest rozpuszczenie jej w kąpieli wodnej, np. z dodatkiem masła. Aby równomiernie pokryć całe pierniczki, warto skorzystać z profesjonalnego rękawa cukierniczego, który znacząco ułatwi Ci to zadanie. Umożliwia również tworzenie precyzyjnych wzorów.

Dekorowanie pierniczków wcale nie musi być trudne. Niewątpliwie będzie wymagało pewnej wprawy, ale jest to okazja do tego, aby ćwiczyć swoje zdolności plastyczne i miło spędzić czas z dziećmi. Kolorowe, smaczne pierniczki będą idealnym uzupełniem świątecznego wnętrza! Jak ozdobić dom na święta?

jak można udekorować pierniczki