Jak wybrać toaletkę dla dziewczynki?

W wieku dorastania marzeniem każdej dziewczynki było posiadanie w pokoju toaletki, a w niej pięknie ułożonych kosmetyków oraz biżuterii. Przy toaletce najczęściej wykonujemy makijaż oraz stylizujemy włosy. Jest to mebel zapewniający spokój, dlatego dowiedz się, jak wybrać toaletkę dla dziewczynki! 
toaletka dla dziewczynki

Dlaczego warto wybrać toaletkę dla dziewczynki?

Toaletka dla dziewczynki nie zawiera dużo miejsca, więc powinna zmieścić się w mniejszym oraz większym pokoju nastolatki. Na rynku mamy dostępne różne modele toaletek i konsoli, które mogą zagościć w takim wnętrzu. Możemy wybrać modele o większej powierzchni oraz bardziej kompaktowe rozwiązania, które są mniejszymi wersjami klasycznych toaletek. Przy zakupie toaletki powinniśmy pamiętać, aby kupić również wygodne krzesło lub jeszcze wygodniejsze rozwiązanie czyli pufy. Często marzenie o posiadaniu własnej toaletki rozpoczynają się już w dzieciństwie. Kiedy obserwujemy mamę lub babcię, które dbają o swoją cerę oraz włosy przy pomocy kosmetyków dla dorosłych. 

jak wybrać toaletkę dla dziewczynki

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru toaletki?

Wybierając toaletkę warto uważnie przejrzeć ofertę rynkową w takiej kwocie, którą chcemy przeznaczyć na zakup. W różnych progach cenowych możemy znaleźć zupełnie inne meble. Warto również zwrócić uwagę na to, czy chcemy, żeby zakupiona toaletka była bardziej zabawką czy raczej idziemy w stronę profesjonalizmu, np. podświetlanego lustra. Najlepiej przy podejmowaniu decyzji wziąć pod uwagę wiek dziecka. Jeśli chcemy kupić toaletkę dla nastolatki, to warto zainwestować i kupić porządną wersję, natomiast, jeśli myślimy o zakupie mebla dla młodszej dziewczynki, można zdecydować się na kolorową toaletkę jak z bajki.

-10%
GIGLU, https://konsimo.pl/kolekcja/giglu/ Biurko dla dziewczynki białe biały/różowy - zdjęcie

KONSIMO

GIGLU

Biurko dla dziewczynki białe

519
PLN
579
PLN

Jaki rozmiar toaletki dla dziewczynki wybrać?

Toaletki i konsole różnią się między sobą głównie tym, że konsole nie posiadają wbudowanego lustra oraz są bardziej prostej budowy. Konsola może służyć również jako mebel idealny do postawienia w niewielkim korytarzu w mieszkaniu. Toaletka natomiast jest bardziej zdobionym meblem oraz posiada lustro przykręcone na stałe lub z możliwością do powieszenia na ścianie.

Kolejną różnicą jest również to, że toaletki posiadają szuflady - w przeciwieństwie do konsoli. Jeżeli szukamy idealnej toaletki do małego pokoju, to warto wziąć pod uwagę konsolę, która mają sporo możliwości do samodzielnego uzupełnienia ich wyglądu. Możemy samodzielnie kupić lustro o konkretnym kształcie i powiesić na ścianie oraz dokupić krzesła i hokery dopasowane do jego wysokości. Dobrym i modnym rozwiązaniem jest zakup krzesła z tworzywa, gdyż będzie się ono idealnie komponować z nowoczesnym wyglądem wybranego mebla. 

rozmiar toaletki dla dziewczynki
krzesło do toaletki dla dziewczynki

Czy toaletka jest odpowiednim meblem do pokoju dziecięcego?

Często możemy spotkać się z opinią, że toaletka nie powinna zostać umieszczona w pokoju dziecka. Zazwyczaj dbanie o swoją cerę czy malowanie paznokci to zajęcia dla dorosłych. Jeżeli nasze dziecko jest już w wieku nastoletnim, to z chęcią będzie naśladowało zachowanie mamy, np. nakładając rano i wieczorem krem na twarz czy ucząc się pielęgnacji włosów. Ten mebel pozwala na naukę fryzur oraz tworzenia makijażu. Być może dzięki temu, że toaletka dla dziewczynki będzie znajdowała się w jej pokoju, odnajdzie ona nowe pasje i zainteresowania. Ostatnią zaletą jest zaoszczędzony czas blokowania łazienki przy wykonywaniu porannego makijażu.

Jakie krzesło wybrać do toaletki dla dziewczynki?

Zazwyczaj przy zakupie toaletki dla dziewczynki trzeba dokupić do niej wygodne siedzisko. W zależności od upodobań osoby korzystającej z tego mebla oraz planowanej ilości spędzanego przy makijażu czasu, możemy zdecydować się na krzesła metalowe lub krzesła obrotowe. W zależności od stylu urządzenia pokoju oraz przeznaczenia, krzesło może być wielofunkcyjne i przestawiane od toaletki do biurka. Dzięki temu rozwiązaniu zaoszczędzimy pieniądze poprzez kupienie uniwersalnego krzesła do biurka i toaletki.

toaletki dla dziewczynki

Czym powinniśmy się kierować, kiedy wybieramy krzesło do toaletki dla dziewczynki?

Warto jest wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników związanych z wyborem wygodnego krzesła. Pierwszym z nich jest materiał, z którego siedzisko zostało wykonane. Mamy tutaj do wyboru drewno, krzesła tapicerowane oraz wykonane z metalu. Materiał powinien być miły w dotyku i sprawiać, że krzesło jest wygodne. Przy okazji, jeśli zdecydujemy się na krzesło tapicerowane, będzie ono samo w sobie również dekoracją pokoju dziewczynki.

Kolor krzesła do toaletki powinniśmy dobrać do koloru mebli znajdujących się w pokoju oraz całości wnętrza. Jeśli w pokoju znajduje się bardzo dużo kolorów, to wybierzmy krzesło w neutralnych odcieniach, które doda przestrzeni spokoju i elegancji, a przy okazji posłuży nam na lata. Jeżeli wybraliśmy toaletkę, która ma bogate zdobienia, to możemy zastanowić się nam dobraniu krzesła w tym samym stylu lub pójście w klasykę i postawienie na mebel klasyczny - w odcieniu czerni lub bieli. Ostatnim wyznacznikiem, przydatnym przy wyborze krzesła do toaletki dla dziewczynki, jest jego wysokość. Warto jest sprawdzić wysokość toaletki, biorąc pod uwagę szuflady oraz wszystkie wystające elementy. Gdy już wiemy, jak wysokie powinno być krzesło, możemy rozpocząć poszukiwania tego wymarzonego. 

Jeśli planujemy urządzać pokój dla dziewczynki powinniśmy zwrócić uwagę na jej potrzeby. W końcu sypialnia to nie tylko łóżka, szafy czy stoliki nocne. Możliwości na urządzenie modnego wnętrza jest wiele, wystarczy się tylko nie ograniczać do podstawowych mebli sypialnianych. Decyzje o wyborze toaletki dla dziewczynki muszą podjąć rodzice, ale gwarancją zgody jest zadowolenie córki z nowych modnych rozwiązań w sypialni. Być może zakup tego mebla okaże się strzałem w dziesiątkę i początkiem nowego hobby.