Dywan miętowy - na jaką podłogę?
W nowoczesnych wnętrzach mięta, czyli jeden z pastelowych odcieni zieleni złamanej błękitem, może zagościć zarówno jako kolor bazowy dla ścian, jak i w formie dodatków. Wyraźnym miętowym akcentem będzie na przykład dywan: i ten tkany na płasko, i ten włochaty typu shaggy. Najlepsze połączenie kolorystyczne stworzy na jasnej podłodze w odcieniach złamanej bieli, szarości lub beżu.
Dobrze zaprezentuje się zatem na szarych lub bielonych panelach, a także na naturalnym drewnie, jednak w chłodnym, a nie ciepłym odcieniu. Na miętowy dywan można zdecydować się zarówno w salonie, jak i w sypialni czy w pokoju dziecka. Warto połączyć go także z innymi tekstyliami w tym samym kolorze, wybierając na przykład koc miętowy lub miętowe poduszki dekoracyjne.
Zasłony miętowe - jakie ściany?
Kolor zasłon dobieramy z reguły do barwy ścian, które tworzą dla nich niejako tło, odpowiednio harmonizując z tkaniną lub podkreślając jej charakter we wnętrzu. Miętowe zasłony będą świetnym rozwiązaniem przede wszystkim w romantycznej sypialni czy pokoju dziecięcym, chociaż umiejętnie dobrane powinny sprawdzić się także w pokoju dziennym.
Najbezpieczniejszym kolorem ścian, który będzie idealnie pasował do miętowych zasłon, są przede wszystkim odcienie bieli: śmietankowy, waniliowy, kremowy, delikatnie beżowy czy wpadający w szarość. Świeże zestawienie tworzy także jasna, czysta biel z miętą w dowolnym odcieniu. Warto pamiętać, że pastelowy miętowy dobrze zaprezentuje się również z każdym innym pastelowym odcieniem, tworząc jednak mniej klasyczne, a bardziej energetyczne, pozytywne połączenia. Zasłony miętowe możemy powiesić przy ścianach w kolorze pudrowego różu, brzoskwini, piasku czy lawendy.
Miętowe ściany - z czym je połączyć?
Jeśli nie boimy się mięty w aranżacjach, możemy wprowadzić ją do swojego wnętrza na dużych płaszczyznach ścian. Aby efekt nie okazał się zbyt chłodny, warto pomalować na miętowo jedną lub dwie ściany i połączyć je z ciepłym odcieniem bieli. Miętową ścianę ożywią także jasne meble, czyli przede wszystkim modne białe komody, regały czy witryny, które pięknie prezentują się w każdej sypialni.
Miętowe elementy na ścianach zespolą w aranżacji również inne elementy wyposażenia wnętrza w tym samym kolorze. Do pokoju młodzieżowego w takiej kolorystyce warto wprowadzić na przykład krzesło miętowe, dostawione do biurka lub toaletki. Z kolei w miętowym salonie z jasną podłogą świetnie zaprezentuje się fotel miętowy lub miętowa sofa z przyjemną w dotyku tapicerką. Jaki kolor ścian do salonu wybrać? Dowiesz się z naszego bloga!
Miętowe dodatki - jakie wybrać?
Gdy zdecydujemy się na miętowe ściany lub miętowe meble, powinniśmy wykorzystać ten kolor w aranżacji także w formie drobniejszych elementów, jak tekstylia czy dekoracje. Miętowe koce, poduszki czy pokrowce z pewnością dobrze spełnią się w roli akcentów spajających wystrój w jedną, harmonijną całość. Dobrym rozwiązaniem będą także miętowe ceramiczne wazony czy osłonki na doniczki, miętowe cotton balls czy miętowa zastawa stołowa, którą wyeksponujemy w przeszklonej witrynie lub na otwartych półkach. Warto pamiętać, że mięta odświeża nie tylko jako roślina, ale również jako kolor, dlatego zawsze dodaje wnętrzu lekkości i energii. Chcesz postawić na energetyczne kolory w swoim domu? Dowiedz się, jak zaaranżować szary salon z żółtymi dodatkami!