Jakie biurko dla dziecka wybrać?

Pierwsze biurko dla dziecka wydaje się być koszmarem każdego rodzica, gdyż wyznacza to pewien etap, gdzie jego pociecha wkracza w nowy świat. Zatroszczenie się o to, aby praca przy biurku była jednocześnie ciekawa, jak i zdrowa dla ciała dziecka, jest kluczowe. Jakie biurko dla dziecka wybrać
biurko dla dziecka

Jaka wysokość biurka dla dziecka?

Dopasowanie biurka do wzrostu naszego dziecka, jest najważniejszym zadaniem przy jego wyborze. To właśnie od tego aspektu będzie zależeć wygoda i zdrowie uczącego oraz bawiącego się dziecka.

Jaka wysokość biurka dla dziecka będzie odpowiednia? Można oczywiście stosować się do wielu tabel, które pomogą w doborze parametrów, biorąc pod uwagę wzrost dziecka. Jest to jednak metoda często niedokładna. Najlepiej jest po prostu sprawdzić wszystko w praktyce, gdyż tylko tak będziemy mieć pewność co do wyboru. Na co zwracać uwagę?

Zasady są tak naprawdę dość proste – chodzi o zachowanie kątów prostych. Mowa tutaj o sytuacji, gdy podczas siedzenia dziecko ma wyprostowane plecy, swobodnie ułożone ręce na blacie biurka, a stopami dotyka podłoża. W tej pozycji powinien zostać zachowany kąt prosty między jego ramionami a przedramionami, a także w kolanach.

Niestety, prawie od razu widać pewien mankament tej sytuacji – dzieci niezwykle szybko rosną. Jak sobie z tym poradzić? Jedną z opcji będzie biurko dla dziecka z regulacją wysokości.

Biurko regulowane dla dziecka

Biurko regulowane dla dziecka – dlaczego warto?

Wzrost dziecka jest procesem całkowicie naturalnym, a jakimś sposobem wciąż nie przestaje zaskakiwać jego rodziców. Warto pomyśleć o tym, zanim przejdziemy do zakupu biurka. Regulowany mebel pozwoli na użytkowanie przez długie lata, jednocześnie będąc w pełni bezpiecznym dla zdrowia najmłodszych. Jest to więc rozwiązanie bardzo ekonomiczne, a jednocześnie korzystne dla samego dziecka.

Zadbanie o odpowiednie biurko regulowane dla dziecka jest bardzo ważne, jednak co z samą wielkością blatu? Jakie ma znaczenie i jak je dobrać?

Panuje powszechny mit, że im większe biurko, tym lepsze. Prawda przedstawia się nieco inaczej, a wszystko to przez zasięg rąk. Jest to szczególnie ważne podczas wyboru mebla dla dziecka, którego kończyny górne są naturalnie krótsze. Warto sprawdzić, czy podczas naturalnego siedzenia jest ono w stanie sięgnąć do krawędzi biurka, gdyż w innym wypadku będzie to skłaniało najmłodszych do niezdrowych pozycji. 

Kolorystyka – a może tak białe biurko dla dziecka?

W teorii kolorystyka nie powinna mieć znaczenia, ale praktyka mówi całkiem co innego. Małe biurko dla dziecka może mieć różne kolory, a każdy z nich będzie wpływać na odczucia względem zabawy i nauki. Jako dorośli też odczuwamy większą ochotę do działania przy przyjemnym dla oka biurku, a u dzieci jest to szczególnie ważne, gdyż wkraczają w nowy dla nich świat. Warto, aby miały przestrzeń, którą po prostu lubią.

-10%
FARGE, https://konsimo.pl/kolekcja/farge/ Eleganckie biurko z półkami białe biały - zdjęcie

KONSIMO

FARGE

Eleganckie biurko z półkami białe

449
PLN
499
PLN
-11%
TINCTO, https://konsimo.pl/kolekcja/tincto/ Biurko z szufladami hikora naturalna/biały - zdjęcie

KONSIMO

TINCTO

Biurko z szufladami

679
PLN
759
PLN
-10%
HUTTO, https://konsimo.pl/kolekcja/hutto/ Biurko do gabinetu biały/dąb naturalny - zdjęcie

KONSIMO

HUTTO

Biurko do gabinetu

519
PLN
579
PLN

Nie ma sensu popadać w skrajności i aranżować pokoju dziecka w taki sposób, aby każdy element idealnie do siebie pasował. W końcu i tak w pomieszczeniu będą dominowały ulubione zabawki, artykuły plastyczne i ukochane skarby naszej pociechy. Białe biurko dla dziecka może być interesującą opcją, gdyż pozwoli na kontrast z kolorowymi naklejkami i zabawkami, które podopieczny ułoży sobie w pobliżu. Tutaj ciekawym rozwiązaniem będzie biurko skandynawskie dla dziecka, takie jak model z naszej bestsellerowej kolekcji Frisk, które pozwala na dopasowanie do dowolnej aranżacji.  

Jaki kształt biurka wybrać
białe biurko dla dziecka

Jaki kształt biurka wybrać?

Najczęściej mamy do czynienia z biurkami prostokątnymi, które sprawdzają się świetnie w większości sytuacji. Kiedy jednak warto wybrać coś innego?

Bardzo ciekawą opcją są biurka narożne dla dziecka, które, choć potrzebują wiele miejsca, mogą zapewnić niezwykłą wygodę i praktyczność. Jest to świetny sposób, aby najmłodsi mogli mieć zarówno przestrzeń, gdzie będą korzystać z komputera, jak i miejsce na naukę oraz zabawę. Opcja ta jest zarezerwowana jednak dla dużych pomieszczeń, przez co zwykle jest dużo rzadziej wybierana. Ciekawą alternatywą są również biurka szkolne i biurka komputerowe.

Jak widać, wybór odpowiedniego biurka dla dziecka może być dość skomplikowany, jednak wystarczy kierować się kilkoma zasadami, a będzie nam zdecydowanie łatwiej. Najważniejsza jest funkcjonalność, jak i prozdrowotność, ale nie można też zapominać o ciekawych rozwiązaniach aranżacyjnych.