Meble skórzane – poznaj rodzaje skóry!

Meble skórzane to marzenie każdego miłośnika piękna i wygody. Urzekają minimalizmem, klasą, ale i funkcjonalnością. Nie wszystkie jednak są takie same, jeśli chodzi o materiał i wykonanie. Podpowiadamy, jaki rodzaj skóry będzie idealnym wykończeniem mebli stworzonych na miarę Twoich potrzeb. 
Meble skórzane

Meble skórzane do salonu – nowoczesna klasyka

Meble skórzane do salonu to klasyka, która nada charakteru każdemu wnętrzu. Ponadczasowy styl łączy się tu z nowoczesnym designem, zachwycając prostotą i gwarancją komfortu. Meble wypoczynkowe skórzane - tak praktyczne w codziennym użytkowaniu - to element wyposażenia, który zostaje z nami na lata. Dlatego też przy ich wyborze warto sięgnąć po materiały wysokiej klasy.

Salon jest pomieszczeniem, w którym codziennie spędzamy dużo czasu. To nie tylko miejsce odpoczynku po ciężkim dniu, lecz również przestrzeń, w której gościmy naszych najbliższych. Dlatego właśnie jego wystrój jest tak ważny. Odpowiednio dobrane meble oraz dekoracje i ozdoby, pozwolą ożywić wnętrze, nadając mu stylu.

Niezależnie od tego, czy jest to prosta, dostojna, skórzana sofa, wygodny, rodzinny narożnik ze skóry typu madras, czy miękki, zamszowy fotel z podnóżkiem - skórzane meble sprawią, że każde wnętrze stanie się wyjątkowe.

Meble ze skóry

Meble ze skóry – do jakiego pomieszczenia pasują?

Jedną z największych zalet skóry jest jej uniwersalny charakter. Meble ze skóry pasują praktycznie do każdego wnętrza i pomieszczenia. Gustowny narożnik rozkładany świetnie sprawdzi się w salonie. Eleganckie, tapicerowane krzesła dopełnią stylowy wizerunek jadalni. Wygodny, zamszowy fotel będzie natomiast umilał poranną pielęgnację i makijaż przy toaletce w sypialni.

Minimalistyczny, prosty charakter mebli ze skóry sprawia, że świetnie sprawdzą się one w nowoczesnych, przestronnych wnętrzach, na przykład typu skandynawskiego. Do klasycznych pomieszczeń dopasują się pikowane lub dodatkowo zdobione meble. Skóra, dzięki swoim właściwościom, jest także bardzo praktyczna i niewymagająca, jeśli chodzi o utrzymanie czystości. Wśród bogatego asortymentu sprawdzonych producentów każdy znajdzie coś dla siebie.

Co ważne, skórzane meble, dzięki procesowi barwienia, mają wiele kolorów - od klasycznych i neutralnych, po odważne, żywe odcienie. Ciekawe faktury i wykończenia pozwalają dopasować wykonane ze skóry wyposażenie do każdego pomieszczenia.

Klasyka w różnorodnym wydaniu, czyli meble ze skóry naturalnej

Jeśli zależy nam na tym, aby nasze wnętrza wyróżniały się niepowtarzalnym charakterem, ale jednocześnie nie chcemy tracić na wygodzie i funkcjonalności wyposażenia, meble ze skóry naturalnej będą idealnym wyborem. Jednak skóra skórze nierówna.

To, jaki rodzaj skóry wybierzemy jako obicie mebli, będzie miało wpływ na ich trwałość i użytkowanie. Delikatne, bardzo miękkie skóry są przyjemne w dotyku, jednak mniej odporne na zaplamienia czy mechaniczne zniszczenia. Skóry woskowane, grube, są natomiast bardzo wytrzymałe i trwałe.

Rodzaje skór naturalnych:

-Zamsz - to wyprawiona, miękka skóra, pozbawiona części licowej. Najczęściej wykorzystuje się ją przy produkcji obuwia, mebli, odzieży wierzchniej czy galanterii.

-Skóra Anilinowa - jeden z najdroższych rodzajów skór, bardzo pożądany. Skóra anilinowa jest niezwykle miękka i przyjemna w dotyku. Anilinę charakteryzują otwarte pory, pozbawione jakiegokolwiek barwnika w warstwie wierzchniej, dzięki czemu materiał ukazuje swoją naturalną fakturę.

-Madras - gładka skóra, która często wykorzystywana jest jako obicie mebli. Terminu tego używa się do określania kilku rodzajów skór, dlatego widząc takie oznaczenie materiału, trzeba upewnić się, że nie jest to odmiana syntetyczna.

meble ze skóry naturalnej

-Skóra licowa - jedna z najbardziej popularnych skór, wykorzystywana do wielu rzeczy. Zwana także gładką skórą, często staje się materiałem do produkcji obuwia czy odzieży. Zewnętrzną warstwę skóry licowej poddaje się specjalnej obróbce, barwieniu oraz pokrywa się ją warstwą wosku, który nadaje połysk i zwiększa odporność materiału.

-Dwoina - najczęściej jest to gruba skóra bydlęca (choć nie tylko), która podczas produkcji zostaje rozdzielona na dwie, czasami trzy warstwy. Dwojona skóra wierzchniej warstwy to popularna skóra licowa, dolnej natomiast - dwoina mizdrowa. Ta ostatnia, choć nieco bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne, ma wiele zalet. Jest tańsza, przyjemna w dotyku i łatwa w barwieniu.