Parawan ogrodowy jako skuteczny sposób na odgrodzenie od sąsiadów

Długo wyczekiwany wypoczynek w ogrodzie, na tarasie czy balkonie może nie spełniać naszych oczekiwań, gdy swobodę relaksu zaburzają nam spojrzenia sąsiadów. Prostym rozwiązaniem tego problemu będzie parawan ogrodowy. Sprawdź, dlaczego warto! 

Jak odgrodzić się od sąsiada w ogrodzie?

Bliskie sąsiedztwo innych zabudowań może sprawić, że przestrzeń naszego prywatnego ogrodu nie będzie tak prywatna, jak zawsze o tym marzyliśmy. Możemy wtedy czuć się niekomfortowo, gdy wychodzimy na zewnątrz z poranną kawą w samej piżamie czy odpoczywamy na leżaku w bikini. Istnieje jednak prosty sposób na zapewnienie sobie nieco prywatności bez ograniczania tym samym wolnej przestrzeni na świeżym powietrzu. To parawan ogrodowy składany, który łatwo jest rozstawić i równie łatwo złożyć, aby nie zajmował miejsca, gdy nie jest potrzebny. Jeśli chcemy dopasować taki element wyposażenia do charakteru ogrodu, wybierajmy modele w neutralnych kolorach ziemi, najlepiej z dodatkiem równie naturalnych materiałów. Parawan ogrodowy drewniany stanie się wtedy pięknym, a przy tym bardzo praktycznym dodatkiem do aranżacji zielonej przestrzeni. 

Balkon - jak odgrodzić się od sąsiadów?

Zarówno w ogrodzie, jak i na balkonie czy na tarasie doskonale sprawdzą się składane parawany, które w takim miejscu mogą pełnić wiele dodatkowych funkcji. Składany model zajmie po złożeniu tyle samo miejsca, co parawan ogrodowy zwijany, a będzie przy tym znacznie bardziej stylowy i elegancki. Parawan zbudowany z paneli drewnianych i materiału w odpowiednio dobranym kolorze możemy ustawić w dowolnym miejscu na balkonie lub tarasie. Produkt osłoni nas przed wzrokiem sąsiadów z naprzeciwka lub od lokatorów z mieszkania obok. Będzie także świetną barierą przed bezpośrednim słońcem, wiatrem i delikatnym letnim deszczem.

Dodatkowe zalety parawanu na balkonie

Parawany drewniane ogrodowe ustawione na tarasie lub balkonie pozwalają korzystać z tej dodatkowej przestrzeni niezależnie od warunków pogodowych i o każdej porze dnia. Dzięki nim poranne słońce nie nagrzeje zbyt mocno pomieszczeń zlokalizowanych od wschodu, a kwiaty na balkonie nie będą miały wysuszonych liści. Z kolei domownicy będą mogli bez skrępowania wyjść na balkon o poranku w samych kapciach i piżamie, aby napić się kawy i posłuchać śpiewu ptaków.

Parawan osłoni balkon przed promieniami słońca, a także przed silnym wiatrem. To umożliwi z kolei spożywanie na nim posiłków czy komfortowe czytanie książek bez szalejących na wietrze stron ulubionej lektury. Parawan na balkonie to również piękny dodatek do jego aranżacji. Elegancki model z drewna i tkaniny prezentuje się solidnie, a przy tym lekko i gustownie. Jednolity kolor sprawi, że stanie się świetnym tłem dla zielonych roślin i modnych cotton balls. Docenimy go zwłaszcza w trakcie letnich nocy, gdy oświetlony świecami i lampkami balkon stanie się idealnym miejscem do spędzania romantycznych wieczorów tylko we dwoje.

Szukasz innych sposobów na osłonięcie swojego balkonu czy ogrodu? Sprawdź nasz wpis: Skuteczna ochrona przed słońcem: postaw na parasol ogrodowy!

-23%
LUPIS, https://konsimo.pl/kolekcja/lupis/ Parawan szary - zdjęcie

KONSIMO

LUPIS

Parawan

229
PLN
299
PLN
-23%
LUPIS, https://konsimo.pl/kolekcja/lupis/ Parawan brązowy - zdjęcie

KONSIMO

LUPIS

Parawan

229
PLN
299
PLN
-13%
LUPIS, https://konsimo.pl/kolekcja/lupis/ Parawan szary - zdjęcie

KONSIMO

LUPIS

Parawan

349
PLN
399
PLN
-20%
LUPIS, https://konsimo.pl/kolekcja/lupis/ Parawan brązowy - zdjęcie

KONSIMO

LUPIS

Parawan

279
PLN
349
PLN

Gdzie kupić parawan ogrodowy?

Kupując parawan ogrodowy, warto zwrócić uwagę na kilka cech charakterystycznych takiego produktu. Ważny jest materiał wykonania (najlepiej lite drewno), sposób składania i rozkładania, a także ogólny design. Najwygodniej będzie wybrać idealny parawan w sklepie internetowym. W opisie produktu warto szukać wtedy informacji na temat użytych surowców i wymiaru produktu. Z kolei na dołączonych zdjęciach zobaczymy, jak parawan wygląda przed rozłożeniem i po rozłożeniu. Zajrzyj do naszej kategorii parawany, aby sprawdzić, jakie warianty kolorystyczne są dostępne!

Zachęcamy również do zapoznania się z artykułem: meble ogrodowe - jakie wybrać, w którym zdradzamy więcej ciekawych pomysłów dotyczących urządzenia ogrodu, tarasu i balkonu.