Skuteczna ochrona przed słońcem: postaw na parasol ogrodowy!

Ochrona przed słońcem w ogrodzie jest bardzo ważna podczas upalnych dni. Parasol ogrodowy to świetna propozycja, a jego montaż nie sprawi Ci żadnego problemu. Tego rodzaju zabezpieczenie przed słońcem nie zajmuje dużo miejsca, dlatego jest często wybierane przez właścicieli tarasów i balkonów. 
parasol ogrodowy

Jaki parasol ogrodowy wybrać na taras lub balkon?

Parasol ogrodowy jest bez wątpienia najbardziej wygodną opcją chroniącą przed słońcem ze względu na mobilność oraz łatwość montażu. Wystarczy wybrać odpowiednie miejsce i umieścić parasol w stojaku. Po rozłożeniu w razie potrzeby można go lekko pochylić używając rączki do regulacji lub całkiem przestawić w inne miejsce. Wiele osób zastanawia się, jak zabezpieczyć parasol ogrodowy przed wiatrem. Odpowiedź jest prosta: wystarczy odpowiednio obciążyć piaskiem lub wodą podstawę na parasol, dzięki czemu zagwarantowana jest stabilność i wytrzymałość. Solidny obciążnik zapobiega przewróceniu się oraz porwaniu parasola przez wiatr. W razie wyjątkowo mocnego wiatru zalecane jest nie zostawiać parasola rozłożonego.

Jaki parasol ogrodowy wybrać zatem do swojego ogrodu? Z pewnością powinien on być wykonany z porządnych materiałów, np. stali, a także wytrzymałego materiału obiciowego. Na stronie KONSIMO znajdziesz modele z wytrzymałym korpusem w różnych kształtach i kolorach do wyboru.

osłona przed słońcem na balkonie

Osłona przed słońcem na balkonie - parasol ogrodowy

Osłona przed słońcem na balkonie szczególnie ze strony południowej to wręcz obowiązkowy element wyposażenia latem. Słońce dość dokuczliwie może nagrzewać mieszkanie, a parasol skutecznie poradzi sobie z tym problemem. Zdarza się, że przed zakupem zadajemy sobie pytanie: parasol ogrodowy: jasny czy ciemny? Okazuje się, że kolor ma znaczenie, bo jasne kolory odbijają światło, a więc lepiej chronią przed nagrzaniem, a ciemne mają to do siebie, że pochłaniają promieniowanie i nagrzewają się znacznie szybciej. Niektórzy decydują się jednak na ciemne kolory, bo takie znacznie lepiej zacieniają dane miejsce.

Jeśli szukasz skutecznej ochrony, która odgrodzi Cię od sąsiadów, sprawdź również artykuł o parawanie ogrodowym!

Parasol ogrodowy: jaki wybrać, aby posłużył na lata?

Warto przede wszystkim zastanowić się nad wymiarem parasola. Nie każdy bowiem zmieści się na niewielkie balkony lub odwrotnie - zbyt mały może być niewystarczający, aby ochronić cały taras przed letnim słońcem. Musi on być także dopasowany do indywidualnych wymagań. Podczas wyboru konstrukcji np. parasol ogrodowy drewniany czy aluminiowy, warto pamiętać, że aluminiowy będzie znacznie lżejszy, co przyda się w przypadku przenoszenia w inne miejsca. Taki rodzaj nie wymaga konserwacji. Jeśli parasol docelowo ma zostać w określonym miejscu, warto zastanowić się nad równie mocną, drewnianą konstrukcją. Jest ona częściej wybierana przy modelach raczej wbudowanych na stałe i połączonych z budynkiem. Parasol ogrodowy: jaki wybrać, aby posłużył na długie lata? Przede wszystkim taki, który ma mocną konstrukcję oraz wytrzymałe obicie. Parasol ogrodowy będzie świetnie 3 wyglądał z innymi meblami jak m.in.: sofy ogrodowe, narożniki ogrodowe czy fotele wiszące.

-20%
KYANO, https://konsimo.pl/kolekcja/kyano/ Parasol ogrodowy antracytowy - zdjęcie

KONSIMO

KYANO

Parasol ogrodowy

399
PLN
499
PLN
-23%
PERPUS, https://konsimo.pl/kolekcja/perpus/ Parasol ogrodowy biały - zdjęcie

KONSIMO

PERPUS

Parasol ogrodowy

329
PLN
429
PLN
-24%
DABIS, https://konsimo.pl/kolekcja/dabis/ Parasol ogrodowy biały - zdjęcie

KONSIMO

DABIS

Parasol ogrodowy

339
PLN
449
PLN
-21%
KYANO, https://konsimo.pl/kolekcja/kyano/ Parasol ogrodowy biały/ciemny szary - zdjęcie

KONSIMO

KYANO

Parasol ogrodowy

299
PLN
379
PLN
-24%
DABIS, https://konsimo.pl/kolekcja/dabis/ Parasol ogrodowy ciemny zielony - zdjęcie

KONSIMO

DABIS

Parasol ogrodowy

339
PLN
449
PLN

Jak wyczyścić parasol ogrodowy?

Mocne zanieczyszczenia parasola można w łatwy sposób wyczyścić zwykłym mydłem z wodą lub płynem do czyszczenia parasoli. Po rozłożeniu i namoczeniu wodą wystarczy nanieść środek i szorować miękką szczotką. Po wyczyszczeniu należy spłukać obficie wodą, najlepiej pod ciśnieniem i koniecznie pozostawić do wyschnięcia.

Parasol ogrodowy gdzie kupić?

Parasole ogrodowe można kupić w sklepie internetowym KONSIMO.PL. Wiele modeli i kolorów sprawia, że z pewnością znajdziesz ten odpowiedni. Oferujemy także przeróżne podstawy pod parasol do samodzielnego obciążenia, jak i żeliwne, ozdobne stojaki.

Chcesz poznać więcej informacji? Sprawdź nasz artykuł: meble ogrodowe - jakie wybrać?!