Wiosenna odsłona Twojego wnętrza

Na wiosnę wprowadź do swojego wnętrza kolorowe dekoracje. Soczyste kolory pomogą ożywić Twoje mieszkanie. Sprawdź wiosenne propozycje od Konsimo.

Wiosna to czas zmian.

W wiosnę budzimy się po długiej zimie i wprowadzamy do naszych wnętrz jasne, pastelowe i żywe kolory. Wszystko po to, by zaczerpnąć z nich choć odrobinę energii do działania i korzystania z coraz dłuższego dnia. Urządzając mieszkanie warto wprowadzić do niego soczyste kolory.
Sklep meblowy Konsimo. też przybiera wiosenne barwy, by w Waszych domach zagościły kolorowe dekoracje w postaci osłonek na doniczkę, wazonów, lamp, figurek. Sklep meblowy Konsimo to także szeroka gama mebli w stylu Skandynawskim, Modern, Elegant, Classic, Dzieci i Młodzież. Każda z naszych kolekcji posiada meble i dekoracje do mieszkania w soczystych kolorach.

DIY – WIOSENNE DEKORACJE

Gdy za oknem pojawia się coraz więcej zieleni, zaczynamy się zastanawiać – jak wprowadzić odrobinę świeżości do naszego domu? Metody DIY („do it yourself”) czyli "zrób to samemu" dają możliwość na stworzenie niepowtarzalnych ozdób i w zupełnie nowy sposób wzbogacają klimat wnętrza. Wszystko, co zostało ręcznie zrobione ma w sobie to „coś”, które przyciąga i wzbudza zachwyt gości. Sposobów na takie modyfikacje jest naprawdę mnóstwo - warto poznać niektóre z nich i wybrać dekorację, która najlepiej wypełni estetykę wnętrza.

PERFEKCYJNE WZORY Z DECOUPAGE

Decoupage to metoda polegająca na wykorzystaniu gotowych wzorów z serwetek i ze specjalnego papieru i naklejaniu ich na szkło, drewno czy porcelanę. Jest w tej chwili najbardziej popularnym sposobem na DIY, ponieważ nie wymaga zdolności plastycznych, a daje precyzyjne wzory. Możemy stworzyć dowolną kompozycję i nakleić ją na kilka ozdób, nadając przestrzeni harmonijny motyw. Dekoracje stworzone techniką decoupage mają w sobie pewną delikatność – kwieciste wzory i pastelowe odcienie dopełniają przytulną atmosferę domu. Wybrany przedmiot należy najpierw dokładnie oczyścić, a w przypadku drewna najlepiej zastosować papier ścierny, aby uzyskać profesjonalny efekt. Potem pokrywamy ozdobę farbą - najlepiej sięgnąć po jasne odcienie, ponieważ wyeksponują nasz wzór, ale też rozjaśnią domową przestrzeń. Po wycięciu i odklejeniu spodnich warstw serwetek, smarujemy obie strony specjalnym klejem do decoupage. Do końcowego efektu przyda się też lakier, który imituje pęknięcia.

WYRAZISTE I PRECYZYJNE TRANSFERY

Metod na przeniesienie (transfer) napisu, obrazka, wydruku jest wiele. Większość z nich wykorzystuje Mod Podge czyli klej, ale równocześnie lakier wykańczający. Tą metodą przyozdobimy drewniane, ceramiczne i metalowe pudełka wyrazistymi wzorem. Możliwych kompozycji jest więcej niż w decoupage, bo ogranicza nas właściwie tylko wyobraźnia. Na koniec wiosenna dekoracja wygląda w pełni profesjonalnie. Transfer na drewno za pomocą papieru do pieczenia to prosta metoda, do której (oprócz papieru) potrzebne będą drukarka i nieoceniony Mod Podge. Warto przygotować papier do pieczenia, przeprasowując go przez ścierkę. Potem drukujemy wybrany wzór na błyszczącej stronie. Drewnianą powierzchnię musimy przetrzeć papierem ściernym, a następnie dokładnie odcisnąć wydruk. Na koniec, jak zwykle nakładamy Mod Podge, żeby zapewnić trwałość. Transfer za pomocą Mod Podge pozwala na naniesienie laserowego wydruku na każdą powierzchnię. Oprócz niego będziemy musieli przygotować tylko wałek z gąbką, pędzelek i ścierkę. Należy nałożyć Mod Podge na nadruk i przykleić do dekoracji zadrukowaną częścią do dołu. Po odczekaniu 12 godzin można zacząć ścierać namoczoną ściereczką papier. Na końcu jeszcze raz użyjemy magicznego preparatu, żeby zabezpieczyć wzór.

SZABLONY DO MINIMALISTYCZNYCH WZORÓW

Gotowe, plastikowe szablony można kupić w sklepie i przy pomocy mocnej taśmy samoprzylepnej i zwykłej gąbki do mycia naczyń zmienić każde pudełko w wiosenną dekorację. Kluczowe jest mocne przymocowanie szablonu, najlepiej za pomocą taśmy malarskiej – nawet jeśli będzie to oznaczać zasłonięcie części. Ważne jest, aby najpierw przećwiczyć sposób nakładania farby na materiale próbnym, a i nakładać ją w formie odciskania a nie przeciągnięć gąbki.

INNE DEKORACJE

Najprostsze metody skupiają się zdobieniu gotowych pudełek, szkatułek i słoików, ale w świecie DIY wszystko jest do zrobienia. Po nabiciu małych pomponów na gałązki, powstają kolorowe bazie – idealne do ożywienia salonu. Zamiast tradycyjnych doniczek można wykorzystać skorupki po jajkach – wysiewając w nich bazylię, miętę i inne domowe zioła. Jeżeli zamoczymy pióra, liście czy kwiaty w tuszu i odciśniemy je na ozdobach – powstanie jedyny w swoim rodzaju wzór.

WYJĄTKOWE DEKORACJE NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI

Niestety, czasem zanim zdobędziemy wyczucie w nabieraniu farby, oczyszczaniu drewna, nakładaniu kleju – mogą minąć godziny. Możemy zakupić gotowe ozdoby, które wprowadzą pierwiastek wyjątkowości do naszego domu. Konismo proponuje kolekcję ARTIS składają się m.in. z świeczników, szkatułek, szafek w skandynawskim stylu. Dzięki własnoręcznie skonstruowanym zdobieniom sprawią, że w każdym pokoju pojawi się wiosna. W Konsimo zadbaliśmy o to, byś znalazł u nas wiele wiosennych dekoracji. Odwiedź nasze sklepy stacjonarne w Poznaniu lub Lesznie oraz wejdź na konsimo.pl i pozwól się zainspirować!