Wybieramy meble dziecięce i meble młodzieżowe

Chcesz stworzyć dziecku idealne miejsce do nauki, zabawy i odpoczynku? W naszym artykule dowiesz się, o czym należy pamiętać.

Wybieramy meble dziecięce i meble młodzieżowe

Dzieci uczą się bardzo szybko. Praktycznie każda nowa rzecz budzi w nich ogromne zainteresowanie i ekscytację. Dlatego bardzo ważną rolę w prawidłowym rozwoju każdego dziecka odgrywa nauka przez zabawę, a w późniejszym czasie także sama nauka i rozwój własnych pasji i zainteresowań. Dlatego warto stworzyć miejsce, w którym dziecko, jak i nastolatek będzie czuło się swobodnie. W stworzeniu odpowiedniej przestrzeni do zabawy i nauki bardzo ważną rolę odgrywają meble dziecięce i meble młodzieżowe. Każdemu dziecku przyda się odpowiednio duże i pojemne biurko dobrane do jego wieku. To właśnie przy nim dziecko będzie zdobywało wiedzę i poszerzało swoje horyzonty. Meble dziecięce i meble młodzieżowe stoją przed ogromnym wyzwaniem pomieszczenia wszystkich zabawek, książek, ubrań i wielu innych rzeczy. Kolorowe dodatki w postaci poduszek, pudełek czy figurek dodatkowo wzbogacą dziecięcy pokój. Wszystkie rzeczy potrzebne do urządzenia pokoju dla swojej pociechy znajdziesz w salonie meblowym konsimo. w kolekcjach mebli dziecięcych FINKO i JOY oraz w kolekcji mebli młodzieżowych SHIBU.

ODPOWIEDNIE BIURKO TO PODSTAWA

Biurko stanowi bardzo ważny element wyposażenia dziecięcego i młodzieżowego pokoju. Urządzając miejsce pracy dziecka warto pamiętać, by biurko było ergonomiczne i funkcjonalne. Duże biurko, z wieloma szufladami będzie idealne zarówno do nauki, jak i czytania czy rysowania. Najbardziej funkcjonalne są biurka w kształcie prostokąta. To właśnie one pozwalają na swobodną naukę i odrabianie lekcji. Jeśli dziecko korzysta z pomocy komputera warto zadbać o to, by odległość pomiędzy oczami dziecka a ekranem wynosiła co najmniej 50 cm. W tym przypadku idealnie sprawdzą się biurka z kolekcji mebli dziecięcych JOY i FINKO, które posiadają wysuwaną półkę na klawiaturę i mysz. Dla nastolatka praktycznym rozwiązaniem będzie biurko z kolekcji mebli młodzieżowych SHIBU. Posiada ono szeroki blat, odpowiedni do swobodnej nauki, jak i do korzystania z komputera. Idealnym dodatkiem do biurka będzie pojemny kontenerek z szufladą i półeczkami oraz lampka z kolekcji RIDU, która rozjaśni pokój i stworzy odpowiednie warunki do czytania. NOWOCZESNE I WYGODNE ŁÓŻKO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY W pokoju dziecięcym lub młodzieżowym nie może zabraknąć miejsca na odpoczynek. Tutaj idealnie sprawdzi się niewielkie i wygodne łóżko z kolekcji mebli dziecięcych JOY i FINKO oraz z kolekcji mebli dla młodzieży SHIBU. Aby dodatkowo wykorzystać przestrzeń, każde łóżko posiada wygodny pojemnik, w którym można przechowywać pościel lub inne drobiazgi. Jeśli jednak pokój dziecka jest mały warto pomyśleć o alternatywnym rozwiązaniu. Będzie nim zakup sofy z kolekcji mebli dziecięcych JUFO lub młodzieżowa sofa EFFER. Po złożeniu każda z sof zajmuje mało miejsca, posiada pojemnik na pościel, a dziecko zyskuje dodatkową przestrzeń w swoim pokoju. Pewna jest jedna rzecz – każde dziecko będzie zadowolone z niezwykle wygodnych i funkcjonalnych łóżek i sof z salonu meblowego konsimo.

FUNKCJONALNE MEBLE DZIECIĘCE I MEBLE MŁODZIEŻOWE

Szafy, szafki, komody, półki muszą pomieścić nie tylko wszystkie dziecięce skarby, ale także ubrania, książki i zabawki. Meble dziecięce JOY i FINKO oraz meble młodzieżowe SHIBU posiadają wele praktycznych szuflad i skrytek, które pozwolą dziecku przechować akcesoria potrzebne do szkoły i inne drobiazgi. Kupując meble dla dziecka lub meble dla nastolatka warto upewnić się, że są one pojemne, funkcjonalne i trwałe. Duża ilośc półek i szuflad pozwoli dzieciom i nastolatkom na przechowanie swoich rzeczy. Meble dziecięce i meble młodzieżowe wcale nie muszą być proste i minimalistyczne. Wręcz przeciwnie - podobnie jak dzieci - muszą być równie kreatywne i inspirujące.     KOLOROWE DODATKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY Dodatki stanowią dopełnienie całego pokoju. Na kolorowych półkach i nadstawkach warto położyć ozdobne figurki. Do pokoju dziecięcego idealnie będzie pasowała figurka kosmonauty lub psa z kolekcji VELPO. Trudno sobie wyobrazić pokój do nauki bez zegara, który odmierza czas oraz stanowi ozdobę pokoju. Kolejnym nieodłącznym elementem wystroju pokoju są ramki. Dzieci i nastolatkowie ucieszą się mając wokół zdjęcia bliskich im osób. Kolorowe kosze i pudełka idealnie sprawdzą się do przechowywania drobiazgów, które dziecko i nastolatek chce mieć pod ręką. Są na tyle pojemne, że pomieszczą naprawdę wiele. Dodatki w postaci kolorowych puf i miękkich poduszek z niezwykle kolorowymi wzorami dopełnią całość wystroju. Pokój wzbogacony o poduszki staje się przytulniejszy i zachęca do odpoczynku.