Feng Shui w sypialni, czyli dlaczego warto powiesić lustro nad łóżkiem?

Feng Shui to starożytna chińska sztuka rozmieszczania przedmiotów. Jej celem jest stworzenie harmonii i równowagi w otoczeniu. Osiąga się to poprzez rozmieszczenie mebli i innych przedmiotów w określony sposób. Istnieje wiele różnych szkół Feng Shui, ale wszystkie dzielą się pewnymi podstawowymi zasadami. Jedną z najważniejszych jest założenie, że sypialnia jest przestrzenią świętą. Powinna być rajem dla odpoczynku i relaksu. Dlatego ważne jest, aby przy urządzaniu sypialni zgodnie z zasadami filozofii Feng Shui zwracać uwagę na szczegóły. 
lustro w sypialni wg feng shui

Feng shui – zadbaj o harmonię w swoim domu

Feng shui to starożytna chińska praktyka, która pomaga ludziom stworzyć harmonię w ich domach. Stosując zasady feng shui, ludzie mogą wybrać meble i dekoracje, które będą wspierać przepływ pozytywnej energii w ich domach. Eksperci feng shui twierdzą, że może to również pomóc ludziom w znalezieniu najlepszego rozmieszczenia mebli i rzeczy, tak aby mogli cieszyć się zdrowiem, bogactwem i szczęściem.

zasady feng shui w sypialni

Lustro w sypialni - przesądy

Praktycznie każdy posiada lustro w domu. Duże lustra są aktualnie bardzo modne. Istnieje wiele pozytywnych przesądów związanych z lustrami w sypialni. Na przykład mówi się, że jeśli umieścisz lustro w sypialni, nigdy nie będziesz mieć złych snów. Ponadto uważa się, że lustra mogą pomóc w odpędzaniu złych duchów i chronić przed krzywdą. Są też wierzenia, które mówią o wieszaniu luster w sypialni, w sposób negatywny, ale lustra w feng shui mają jedynie pozytywny wydźwięk.

Lustra w filozofii Feng Shui

Filozofia Feng Shui wierzy, że lustra mają zdolność odbijania energii. Oznacza to, że mogą one pomóc w stworzeniu bardziej pozytywnego i podnoszącego na duchu środowiska. Lustra mogą być również używane do odrzucania negatywnej energii od osoby lub przestrzeni. Mówi się, że umieszczając pewne przedmioty w określonych miejscach w domu, możesz stworzyć bardziej harmonijne i zrównoważone życie. Jednym z najważniejszych miejsc w Twoim domu jest sypialnia, ponieważ to właśnie tam odpoczywasz i się odmładzasz.

Jednym z najlepszych sposobów na poprawę Feng Shui w sypialni jest zawieszenie lustra nad łóżkiem. Lustrzany blask odbija energię z powrotem do pokoju i stworzy bardziej pozytywną i spokojną atmosferę. Wszystko to za sprawą przepływu energii w pomieszczeniach. Lustro na ścianie może dać również ciekawy efekt dekoracyjny. Taka aranżacja sypialni optycznie powiększy pomieszczenie i doda dobrej energii.

Czego unikać w aranżacji wnętrz z wykorzystaniem luster?

Jest kilka rzeczy, których należy unikać, stosując lustra w aranżacji wnętrz. Po pierwsze, należy unikać umieszczania luster naprzeciwko siebie lub naprzeciwko okien. Spowoduje to zbyt dużo światła i odbić, co sprawi, że przestrzeń będzie wydawała się szarpana i niekomfortowa. Po drugie, należy uważać na zbyt dużą liczbę małych lusterek w pomieszczeniu, ponieważ może to spowodować wrażenie zagracenia. Wreszcie, unikaj używania luster jako jedynego źródła światła w pokoju, ponieważ sprawi to, że przestrzeń stanie się niewyraźna i niezachęcająca. Postaraj się ustawić lustro tak, by nie zasłaniała go szafa, toaletka czy łóżko.