Jak stylowo urządzić beżowy salon?

Ciemne pomieszczenia wyszły z mody. Teraz w katalogach wnętrzarskich stawia się na przestronne, jasne pokoje z dużym dostępem do światła. Wiele osób projektując mieszkanie, decyduje się więc na beżowy salon. Podpowiadamy, w jaki sposób urządzić go tak, aby był funkcjonalny i przyjemny dla oka. 
salon w beżach i szarościach

Salon w beżach - mieszkanie w stylu skandynawskim

To, jak urządzić salon w beżach, zależy od stylu całego mieszkania. Styl skandynawski charakteryzuje się licznymi nawiązaniami do przyrody. Zarówno ściany, jak i meble utrzymane są w jasnej kolorystyce. Tutaj króluje surowe drewno, szkło i naturalne materiały, np. len, bawełna.

salon w beżach

Salon w odcieniach beżu w stylu skandynawskim najlepiej wyposażyć w białe meble. Świetnie sprawdzą się tutaj drewniane krzesła lub te zrobione z tworzywa imitującego naturalne materiały. Warto postawić je wokół stołu o surowym charakterze. Najlepiej również, aby ten mebel był wykonany z drewna. Pozostałe meble, np. regały, szafy lub półki, dobrze jest utrzymać w białej kolorystyce, jeśli urządzamy salon w beżach.

Salon w kolorze beżu jest jasnym pomieszczeniem, dlatego nie ma potrzeby umieszczania w nim dużej ilości żarówek. Najlepiej postawić na jedno źródło światła. Pomieszczenie w stylu skandynawskim będzie doskonale wyglądać, jeśli nad stołem pojawi się lampa wisząca. Pozostałe dodatki, jak koce, zasłony czy ściereczki do kuchni powinny imitować bawełnę lub len.

Salon w beżach i szarościach - mieszkanie w stylu industrialnym

Styl industrialny to duże przestrzenie oraz surowe wykończenia. Salon w beżach i szarościach jest idealną bazą, która pozwala na stworzenie niepowtarzalnej kompozycji. Jeśli jesteś miłośnikiem cegły, stali i czerni, sprawdź, jak możesz urządzić taki salon.

Salon w kolorze beżu w stylu industrialnym najlepiej wyposażyć w czarne meble. Będą doskonale wyróżniać się na tle jasnych ścian. Świetnie sprawdzi się tutaj duża kanapa o ciemnej barwie. Do niej warto dobrać mały, szklany stolik kawowy. Wszelkiego rodzaju półki i regały powinny zostać wykonane z metalowych części z niewielkim dodatkiem drewna.

Pomieszczenia w stylu industrialnym pomimo beżowych ścian są stosunkowo ciemno. Dlatego warto zadbać o odpowiednią ilość źródeł światła. Taki salon w beżach najlepiej ozdobić kinkietami oraz lampami wiszącymi. Aby nadać pomieszczeniu przytulnego charakteru, polecamy na metalowych półkach postawić sztuczne rośliny. Takie połączenie kolorystyczne warto przełamać dodatkowym kolorem, dlatego koniecznie sprawdź nasz wpis: „Butelkowa zieleń - z czym łączyć?".

Salon w kolorze brązu i beżu - mieszkanie w stylu rustykalnym

Ostatnią propozycją jest salon w kolorze brązu i beżu urządzony w stylu rustykalnym. Są to ciepłe, klimatyczne wnętrza nawiązujące do przyrody i nierzadko minionej epoki. Polacy pokochali je i nic nie wskazuje na to, aby cokolwiek miało się zmienić.

Wybierając meble do takiego salonu w kolorze beżu, warto postawić na jasny, drewniany stół oraz sofę. Obok nich można umieścić fotel w ciemnym kolorze. Jakim? Beż i granat w salonie to świetnie połączenie. Dobrze sprawdzi się także kanarkowy żółty oraz butelkowa zieleń. Meble w stylu rustykalnym powinny być masywne. Dobierz więc duże szafy i komody.

beżowy salon

W stylu rustykalnym nie może zabraknąć roślin. Jeśli nie masz głowy do żywych kwiatów, postaw na ich sztuczne odpowiedniki. Co istotne, wielu osobom taki beżowy salon może kojarzyć się z przesytem. Warto zadbać więc o dużą ilość źródeł światła. Tutaj do woli możesz eksperymentować z kinkietami, lampami wiszącymi i stojącymi. Świetnie sprawdzą się zarówno jasne, jak i ciemne kolory. Jaki kolor do salonu wybrać, gdy nie lubisz beżu? Sprawdź na naszym blogu!

Powodzenia w aranżacji swojego wymarzonego salonu!